Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening ramion- potężny triceps i barki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Część z was widziała mój filmik i pewnie zauważyła, że jestem dość specyficznym typem w calistenice. W większości w przypadku ćwiczenia w calistenice najsilniejszą partią-proporcjonalnie- są plecy. U mnie jest inaczej- triceps wiedzie prym. Z tego względu postanowiłem się podzielić swoją wiedzą i wrzucić troszkę ciekawych ćwiczeń, które nagrałem. Samą metodykę być może kiedy indziej wstawię.
Przepraszam za jakość. Jak zwykle nie miał kto nagrać, więc poprosiłem o pomoc stołek- drań uciął mnie.

Postaram się nie wrzucać tego co się powtarza w innych wątkach, ale nie obiecuję, że jakieś powielenia nie powstaną. Raczej nie będę aktualizować tego bardzo często, ale co jakiś czas coś nowego umieszczę.

Pompki z kołyski:
http://www.youtube.com/watch?v=ZDYwQWC3Va4

Świetne ćwiczenie rozwijające siłę i dziką dynamikę, względnie proste. Robimy zwyczajną kołyskę a następnie z tego unosimy się na rękach. Oczywiście początkowo bez klaskania. Łatwo można je sobie utrudniać poprzez zmniejszanie rozpędu, czy prostowanie pozycji, w przypadku bardzo silnych osób np. robienia z jedną ręką na podwyższeniu, oddaloną- czyli akcentowania wybranego ramienia. Wygodnie się robi z ciężarem w plecaku.

Warto tutaj poeksperymentować z różnym ustawieniem rąk. Bliżej albo dalej od bioder, szerzej, wąsko etc. Można z tego iść do stania na rękach, planche, oj dużo rzeczy.

Drill dla zaawansowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=IYSub-VLyLs

Bardzo ciekawy drill akcentujący całą obręcz barkową, triceps i plecy.
Zaczynamy od wstawania z kołyski na ręce do pionu, następnie pompka i wracamy powoli na ziemię.


Pompki na drążku z zejściem nisko do L-sit

http://www.youtube.com/watch?v=dHKbsWS9-b8&feature=youtu.be

Ćwiczenie stabilizująco siłowe. Najpierw można schodzić do np. klatki. Wraz z postępem staramy się zejść coraz niżej, do szyi albo jeszcze niżej. Łokcie ciągle nad drążkiem. To nie ma być muscle up.




Podciąganie się do karku wąsko podchwytem.

http://www.youtube.com/watch?v=w0OHytmz9Q4&feature=youtu.be
Można to też robić na drążku. Osobiście bardzo mocno czuję bicepsy przy tym ćwiczeniu. Czym mniejszy ruch w stawie barkowym, tym mocniej jest akcentowany biceps, a mniej plecy. Raczej wątpię by udało się komuś zrobić te ćwiczenie bez ściągania łokci, bo to by oznaczało,że na sztandze, na dwugłowy ramienia swój ciężar ciała taka osoba podniesie :).

By sobie ułatwić albo zaakcentować mocniej biceps można oprzeć o coś nogi (np. krzesło-wiadomo mniejszy ciężar do uniesienia, łatwiej łokcie ustabilizować).
  • 1

#2
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Stary, masakra - bardzo mi się to podoba. Bardzo lubię ćwiczyć tricepsy, fajny mięsień, ładnie wypełniający rękaw. Będę obserwował Twoje posty/filmy bo dajesz sporą motywację. Chciałbym kiedyś osiągnąć taki poziom.

Pozdrawiam!
  • 0

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Czlowieku niezle rzeczy pokazujesz jak dla mnie to jeszcze za trudne wariacje ale bede pamietal o tych wersjach. Tak przy okazji ile masz w lapce cm? :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
hmmm 34 w porywach do 35. Ludzie nie chcą mi wierzyć kiedy mówię to. Obstawiają 37-38 albo lepiej.
  • 0

#5
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Postarałeś się ćwiczenia dają popalić.
Może wstawisz ciekawe ćwiczenia na biceps.
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Bardzo ładnie :)

  • 0

#7
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
A wrzucę na biceps :). Mam jedno świetne ćwiczenie które sobie opracowałem sam, jest duża szansa że nie widzieliście na yt tego. Może jutro nagram, zobaczę :).

Proszę też nie jęczeć, że to nie mój poziom etc... Te ćwiczenie (pompki z kołyski) jest serio dość proste i zrobienie paru powtórzeń nie jest trudne, jeśli nauczymy się robić mocną kołyskę. Geniusz tego ćwiczenia właśnie na tym polega, że sam dawkujesz sobie poziom trudności i "pasek poziomu" jest gigantyczny, zależy od rozpędu, ułożenia rąk, wygięcia ciała. Starajcie się to zrobić to zobaczycie, że szybko się uda. Poćwiczcie do tego samą kołyskę. Z mocnej kołyski robił to mój kumpel, którego uczyłem, a dopiero zaczynał ćwiczyć, koleś chudzinka taka, że dwoma rękami nie wiem czy moją jedną by położył. Z tym, że UWAGA NA TWARZ, bo on za pierwszym razem tak mazakiem wyp*****lił, że bałem się czy ma całą szczękę. Na początek poduszka pod gębę.
  • 0

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Borkoś ćwiczysz mostki?

Trochę próbuję ćwiczyć jak przedstawiłeś w pierwszym filmiku. Idzie coraz lepiej. Utrzymam się w kilka sekund na rękach.
A co do pompek nie próbowałem z poklaskiem tylko z kołyski- rozpędu( muszę z tym uważać można polecieć na plecy. Jest to dobre ćwiczenie do opanowania aby stanąć na rękach z pozycji np. kruka lub jak z pozycji pompki. Jeszcze nie opanowałem stania na rękach. Czuję triceps w tym ćwiczeniu.

Zauważyłem że zmieniasz pozycję rąk palców przy ćwiczeniu planche. Raz ćwiczysz palcami skierowanymi przed siebie, więc dla mnie trochę trudniejsze, lecz skierowane palce w stronę nóg jest łatwiej wyczuć wagę ciała.
  • 0

#9
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Fakt, różnie ustawiam nadgarstek, np do pompek na samych rękach w poziomie palce kieruje w stronę stóp(aczkolwiek czasem też robię z palcami w stronę głowy), jednak jeśli robię marynarskie (czyli z planche do stania na rękach i z powrotem) to palce mam zawsze w stronę głowy. W przypadku handstanda jest mi to w pełni obojętne.
A mostków nie ćwiczę, muszę w końcu zacząć ;D.
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Jak znajdziesz czas możesz wrzucić na biceps ćwiczenie.

Ja nie tak dawno zacząłem trening do planche i wykonuję kołyskę palcami skierowanymi do przodu czyli głowy. Bo tu wzmacniam ręce + ćwiczenia rozciągające. I myślę że później będzie mi łatwiej wykonać pompki planche tak jak ja wykonuję dechę z palcami skierowanymi do tyłu.
Dodatkowo ćwiczę pompki pseudo i staram się wyczuć już wagę swojego ciała. Kieruje ręce jak najdalej nóg. Ciężkie trochę ale idzie coraz lepiej.
  • 0

#11
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Dodane nowe ćwiczonko :), mocno akcentujące biceps (przynajmniej w moim odczuciu).
  • 0

#12
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Filmy rewela i cwiczenia, gratuluje znakomitych rezultatow:).
Borkos te cwiczenia z kolyski my na macie robilismy jeszcze wraz z przejsciem do mostu i z powrotem ale bez stania dlugiego na rekach.
Cwiczonko na biceps zaadoptowane juz do swoich treningow, ma swoja moc:)
  • 0

#13
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Fajne ćwiczenie na biceps.
Można też zrobić inną wersję. Wystarczy powiesić się na niskim drążku (takim do pasa) - praktycznie leżąc na ziemi. Wtedy kontrolując ruch nogami spokojnie można robić wszelkie uginania itp. A wariantów może być multum - od uginania "za głowę" (mocne spinanie bicepsu), po uginanie jednorącz itp. Ja czasami dorzucę sobie to ćwiczenie. W moim odczuciu jest ono o wiele lepsze od uginania ze sztangielkami.
  • 0

#14
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Ćwiczenie na biceps rewelacja. Zrobiłem podczas ostatniego treningu i czułem przyjemne ściąganie mięśnia. Dodatkowo mocno rozgrzały mi się przedramiona podczas tego podciągania.
  • 0

#15
spin444

spin444

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
Ja mam takie zapytanie jak często ćwiczysz na barki i triceps ? 1 czy 2 razy w tygodniu ?
Ćwiczenia bardzo fajne na pewno dodam je do swojego treningu.
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Fajne ćwiczenie na biceps.
Można też zrobić inną wersję. Wystarczy powiesić się na niskim drążku (takim do pasa) - praktycznie leżąc na ziemi. Wtedy kontrolując ruch nogami spokojnie można robić wszelkie uginania itp. A wariantów może być multum - od uginania "za głowę" (mocne spinanie bicepsu), po uginanie jednorącz itp. Ja czasami dorzucę sobie to ćwiczenie. W moim odczuciu jest ono o wiele lepsze od uginania ze sztangielkami.

ja mam podobne ćwiczenie,
chwytasz taki niski drążek [do pasa], podciągasz się do połowy, nogi wyprostowane koniecznie i wypychasz się do przodu i do tyłu - nogi muszą cię pociągnąć do przodu, tak jakbyś się położył w powietrzu, a ręce cały czas ugięte
nie źle po tym biceps może piec :D


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
Zawaliste ćwiczenia i szacunek dla Ciebie :) A jakie poleciłbyś ćwiczenia takie podstawowe na początek na triceps? Ćwiczę według skazanego i mógłbym ewentualnie w poniedziałek do klatki dorzucić coś na triceps np. 2 ćwiczenia tylko nie wiem za bardzo jakie ;/ i żeby to było w miare wykonalne:P pompki tyłem w podporze byłyby dobre?
  • 0

#18
senku

senku

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 35 postów

Zawaliste ćwiczenia i szacunek dla Ciebie :) A jakie poleciłbyś ćwiczenia takie podstawowe na początek na triceps? Ćwiczę według skazanego i mógłbym ewentualnie w poniedziałek do klatki dorzucić coś na triceps np. 2 ćwiczenia tylko nie wiem za bardzo jakie ;/ i żeby to było w miare wykonalne:P pompki tyłem w podporze byłyby dobre?


Pompki w podporze tyłem są dobre. Możesz jeszcze spróbować takiego ćwiczenia (w drugiej połowie filmu jest).


  • 0

#19
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
Nie dam rady tego ćwiczenia wykonać :) Jeszcze mam za słabe tricepsy :)
  • 0

#20
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
To zacznij to ćwiczenie wykonywać stojąc przy ścianie. Z biegiem czasu coraz niżej - to ćwiczenie z Lafaya, dodatkowo pomki tyłem dają czadu na tricki i oczywiście dipy. Pompski tradycyje na pewno robisz, więc je wymieniam jedynie dla zasady;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych