Skocz do zawartości

Nasze strony:

Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ketlle a plecy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Maciek

Maciek

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 12 postów
Witam wiem ,że jest jest to forum o ćwiczeniach z masą własnego ciała ale czytałem wcześniejsze wątki o ketlach więc postanowiłem poruszyć temat.Mianowicie planuje rozpocząć swoją przygodę z odważnikami i zastanawiam się czy da się w jakiś sposób z ich pomocą rozbudować górną część pleców (coś ala mała alternatywa dla podciągania,którego i tak wiem,że w pełni nie zastąpi) .Znacie może jakieś konkretne ćwiczenia?Książka Tsatsouline'a o odważnikach do mnie dopiero leci,ale piszę bo bardziej mi zależy na waszych osobistych doświadczeniach i spostrzeżeniach.
Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam.
  • 0

Sopel

Sopel

Kaboom!

• Użytkownik
  • 747 postów
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wiosłowanie.
  • 0
Shut up and get moving.

qwsdm

qwsdm

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 416 postów
W kettlach to każde ćwiczenie praktycznie rozwija plecy ze względu że trening na nich ma łączyć wszystkie mięśnie.
Masz takie coś martwy ciąg,swing,snatch itp
Albo alternatywa siłowni
  • 0

Bar-Man

Bar-Man

Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

• Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Kettle rozwijają bardzo muskulaturę i siłę mięśni pleców. Na plecy wpływ mają wszelkie ćwiczenia ciągnione czyli Swing, Clean, High Pull, Snatch, wszelkie wiosłowania (Body Row, Renegade Row), martwe ciągi. Nawet takie ćwiczenia jak Push Press czy Jerk, wyciskanie żołnierskie bardzo wzmacniają mięśnie najszersze pleców choć nie jest to ćwiczenie na tę grupę mięśni. Wszelkie ciągi wzmacniają bardzo mięśnie czworoboczne, naramienne i mięśnie grzbietu. Najszersze grają w nich mniejszą rolę więc podciągania to one nie zastąpią. Ale zawsze można podciągać się z kettlem :D

Ja staram się łączyć kettle z kalisteniką. Kalistenika dała mi bardzo wiele jeśli chodzi o siłę i ogólny rozwój sylwetki ale ostatnio widzę, że mięśnie po kettlach rozwijają się jak głupie, a robię tylko 1 trening w tygodniu w niedziele (taka wisienka na torciku bo czekam na ten trening cały tydzień). To tak tymczasowo żeby uczyć się techniki bo prawdziwe treningi kettlami mam zamiar zacząć od dwutygodniowych bloków (2 tyg. kettle dynamika, 2 tyg. kalistenika).

• 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/

kano

kano

KB-MASTER !

• Zasłużony
  • 1 325 postów
Plecy kettlami przećwiczysz, ale podciągania nimi nie zastąpisz..
Choćbyś wiosłował nawet odpowiednio ciężką sztangą, to jednak podciąganie to inna bajka! :)
Takie moje zdanie...

I pytanie do Bar-Mana - jak ten jedyny w tygodniu kettlowy trening wygląda!!??
Całe ciało - główne partie po kolei, czy coś ogólnego (rwania? clean&press?)
  • 0

Maciek

Maciek

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 12 postów
Dzięki bardzo za odpowiedzi chłopaki,ćwiczenia z linku na pewno wypróbuję ale mam świadomość,że trening z ketllami nigdy nie zastąpi podciągania.Chodzi właśnie o ich wzmocnienie i stymulację w jakiś inny sposób,nie żebym miał w podciąganiu stagnację,jednak niedługo nie zawsze będę miał dostęp do drążka,zaczynam studia i wznawiam treningi sztuk walki więc nie zawsze też będę miał czas wyjść polatać gdzieś po placach zabaw,a ketlle będą zawsze w domu.Dzisiaj doszła do mnie książka i muszę powiedzieć,że ćwiczeń jest naprawdę sporo teraz pozostaje tylko kupić odważnik i uczyć się techniki.
Bar-Man jak ciężkimi odważnikami ćwiczysz?Mam dylemat jaki odważnik kupić bo wiem,że drugiego raczej szybko nie kupię. Ćwiczysz dynamicznie czy bardziej pod siłę?
  • 0

Bar-Man

Bar-Man

• Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Narazie ćwiczę kettlem 16kg i takiego polecam na początek. Daje popalić jeśli się kettlem nie cwiczylo wcześniej. Jutro zrobię sobie ćwiczenie dwoma takimi.

Taka sesja wygląda następująco:
Rozgrzewka solidna (rozgrzanie stawów,krążenie)
Swing 2x30 P/L
Halo 2x10
Wyciskanie Żołnierskie 5x5 P/L
Clean (z zatrzymaniem kettla odwróconego -wzmacnia chwyt) 2x10 P/L
Clean &Jerk 2x10 P/L
Snatch 2xmax P/L
Przysiady 2xmax
Turkish Get-Up 3xP/L
Russian Twist 2x30
.
Ogólnie FBW. Zmieniam ćwiczenia z treningu na trening żeby poznawać nowe. To cwiczylem ostatnio. Ćwiczę dynamicznie poza wyciskaniem żołnierskim
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

BlackHeart

BlackHeart

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 119 postów
Bar-Man, TGU daj sobie bardziej z początku sesji a swingi na koniec i więcej serii.
Ja od siebie polecam jeszcze Windmill (wiatrak), genialne na skośne brzucha i barki ale trzeba uważać bo troszkę trudne ćwiczenie. Robię teraz raz w tygodniu od 3 do 5 serii z odważnikiem 32 kg w jednej i 24 kg w drugiej ręce, po tym nie mam ochoty na nic ;)
Co do samych kettli to pracuje prawie całe ciało a plecy najbardziej, choć nie zastąpią podciągania.
  • 0
Dum spiro, spero!

kano

kano

KB-MASTER !

• Zasłużony
  • 1 325 postów
Też tak działam - najpierw trudne i ciężkie ćwiczenia -grind- a im dalej, tym łatwiej (łatwiejsze ćwiczenie, ale nie mylić z lżejszym!!) - explode
  • 0

Bar-Man

Bar-Man

• Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Opisze co wykombinowałem w celu połączenia kettli z kalisteniką. Jako że ćwiczę wg.skazanego 3 dni w tygodniu, a jeden trening kettlami to za mało nawet jako dodatek stwierdziłem, ze wplotę dwa-trzy dni ćwiczeń z kettlami. Trening nie może być zbyt inwazyjny żeby nie było problemu z regeneracją.
wrzuciłem sobie na początek system 5x5 na siłę i masę opisany przez Mike'a Mahlera ale nieco zmodyfikowany według jego wskazówek. Wygląda to tak:
Rozgrzewka (stawy,krążenie)
Zestaw ćwiczeń A:
Double Clean & Military Press
Alternating Renegade Rows
Zestaw ćwiczeń B:
Double Snatch
Double Squat

Dodatkowe ćwiczenie to Turkish Get-Up naprzemian z Windmill jedna seria po 5 powt.
Na koniec treningu robimy jedną serię swingów aż do momentu kiedy mamy ochotę na puszczenie pawia. Kiedy znajdziemy wiadro następuje koniec treningu :)
Zaczyna sie od 2 serii po 5 i tak przez 1 m-c. W kolejnych miesiącach dodaje sie po jednej serii aż w czwartym miesiącu mamy 5x5. Serie dodaje sie w ćwiczeniach z zestawu A i B. TGU i Windmill wykonuje sie tylko w jednej max dwóch seriach po 5 gdyż ćwiczenia wcześniejsze są wystarczające.
Przerwy miedzy seriami to 90-120 sekund. Ćwiczenia w zestawach wykonujemy naprzemiennie aż do wykonaina założonej liczby serii.

Dziś wykonałem pierwszy trening i zgodnie z oczekiwaniami dał mi kopa. Po treningu czułem sie silniejszy niż przed. Bede pisał jak rezultaty.
  • 0

kano

kano

KB-MASTER !

• Zasłużony
  • 1 325 postów
trzeba mieć niezły zestaw kettli do tego..

Pod wytrzymałościówkę mogę polecić Keith'a Weber'a:

Są tam też inne filmiki.
  • 0

Bar-Man

Bar-Man

• Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Wszystkie opisane przeze mnie ćwiczenia można robić z jednym kettlem (zamiast Renegade Rows można robić BentOver Rows z jednym, RR są jednak fajniejsze moim zdaniem bo angażują całe ciało i jak się trzyma nogi razem to wzmacniają tak samo m. tułowia jak pleców). Ja sobie zaprojektowałem trening z dwoma. Po 4 miesiącach plan jest taki by wskoczyć o poziom wyżej i robić to samo z kettlami 24kg.
Te Swingi na końcu każdego treningu to nie jest coś co ma zwiększyć moją wytrzymałość.
Mahler jest zwolennikiem optymalizacji hormonalnej więc trening według niego ma się składać z części ciężkiej/wolnej zwiększającej poziom wolnego testosteronu oraz części wytrzymałościowej w celu zwiększenia produkcji hormonu wzrostu. Oczywiście są to chwilowe pobudzenia ale z doświadczenia wiem, że tymi boostami HGH można przyśpieszyć ogólną regenerację. Robiłem kiedyś program 20 przysiadów (z ciężarem który można przysiąść max 10 razy robi się pełne 20 powtórzeń, ale po 10 powtórzeniach bierzemy 3 głębokie wdechy). Jak się to zrobi dobrze to się szuka wiadra :D
  • 0

BlackHeart

BlackHeart

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 119 postów
Bar-Man, najpierw naucz się porządnie ćwiczyć jednym kettlem (claen, swing, snatch). Uwierz, że robienie rwań dwoma kettlami naraz to zupełnie inna para kaloszy. W rwaniu jednym odważnikiem od razu z pozycji "górnej" opuszczasz go pomiędzy nogi. Jeśli będziesz coś takiego chciał zrobić z dwoma kettlami 24 kg możesz polecieć na twarz, uszkodzić sobie kolana czy plecy. Tutaj z pozycji "górnej" opuszczasz kettle najpierw do poziomy klatki i dopiero pomiędzy nogi.
Na wszystko przyjdzie pora ;)
  • 0
Dum spiro, spero!

Maciek

Maciek

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 12 postów
Fajnie,że temat się rozwija.A ja właśnie stałem się posiadaczem ketlla 24 kg,okazało się,że mój wujek takiego miał.Próbowałem różnych ćwiczeń i te z wyprostowaną ręką nad głową odpadają:( Ciężar dla mnie dosyć spory ale strasznie to nieporęczne:) Myślę,że z czasem wzmocnie przedramiona i ręce,będę robił jakieś ciągi i inne ćwiczenia oburącz to może za kilka miesięcy będę mógł robić też te trudniejsze ćwiczenia zachowując poprawną technikę i bez szkody dla zdrowia.A na filmach z yt wygląda to tak lekko....hehe:)
  • 0

Bar-Man

Bar-Man

• Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Snatch robię dwójką jednopudowych (2x16kg) na luziku. W fazie negatywnej zrzucam je od razu pomiędzy nogi. Myślę że za trzy miesiące ramiona wzmocnią się na tyle, że będę mógł robić to samo z dwoma 24 kilogramowymi. Ale jak nie to mogę jechać tak jak to opisałeś BlackHeart.

Jak na razie ćwiczenie kettlami po każdym treningu kalistenicznym idzie mi dobrze i nie odczuwam zbytniego przemęczenia. Czasem kiedy mam dzień pompek to military press idzie nieco ciężej ale wiadomo. Poza tym luz. Czuję, że ciało daje sobie radę z regeneracją. Ostatnio czuję też przypływ siły w niektórych ćwiczeniach, o obwodach nie wspominając. Po kettlach zauważyłem, że chce się bardziej jeść.
  • 0

kano

kano

KB-MASTER !

• Zasłużony
  • 1 325 postów
Ja robię tak, że jak mam trening typu pompki/drążek, to potem z kettlami jedynie dynamiczne ćwiczenia - wymach/rwanie - na dobitkę.

Military press po pompkach - niby logiczna kolejność (klatka ---> barki/triceps), ale jakoś to połączenie mi nie wchodzi.

Już wolę robić trening z kettlami, a gdzieś pomiędzy ćwiczeniami - serie pompek, tak po 10-20powtórzeń.
Nie zmęczę się zbytnio, a klatka dostanie swoją dawkę ćwiczeń. Bardziej objętościowe podejście.

(nie twierdzę, że jedyne słuszne, ale może komuś pomoże :) )
  • 0

BlackHeart

BlackHeart

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 119 postów
Ja robię także osobny dzień klatka/wariacje pompek i osobny dzień barki/C&P inaczej było by ciężko. ostatnio też przerzuciłem wiatraki na osobny dzień. Robienie 5 serii wiatraków z 2 kettlami po podciąganiu i przysiadach kiedy jestem już lekko wypruty mogło się źle odbić na moim sprzęcie domowym...

Bar-Man pewnie, że chce Ci się jeść bo w końcu więcej ćwiczysz. Tylko uważaj żeby ci bajceps nie urósł do 79 cm.

Żeby nie odbiegać za bardzo od tematu wątku, przypomniałem sobie że bardzo fajne ćwiczenie na najszerszy grzbietu to wyciskanie pochylone (bent press). Niestety trudne do opanowania, stosunkowo łatwo je pomylić z wyciskaniem bocznym (side press).
  • 0
Dum spiro, spero!

Revo

Revo

Advanced Member

• Bywalec

• 659 postów
Fajna sprawa chłopaki tylko szkoda że ten sprzęt taki drogi :(
  • 0

kano

kano

KB-MASTER !

• Zasłużony
  • 1 325 postów
Jak jesteś średnio-silny to 1x16kg spokojnie wystarczy.
Można mieć więcej sprzętu, ale wtedy już chyba trzeba iść bardziej w kettle niż w kali.
Chcesz więcej rwać, ciężej rwać, czy wyciskać czy coś..
Akurat na dragondoor jakoś łączą te dwie dziedziny. :)
  • 0

BlackHeart

BlackHeart

Go KalistenikaPolska.pl!

• Użytkownik
  • 119 postów
1x16 kg w zupełności wystarczy jeżeli ktoś chce robić tylko tylko wytrzymałość i kondycję.
"Viking Conditioning" Kennetha Jaya w całości o tym właśnie traktuje.

W porównaniu do karnetu na siłce i tak wychodzi taniej, do tego to sprzęt na lata. Choć zaraz pewnie znajdą się tacy którzy powiedzą że kali jest najlepsza bo w zupełności bezpłatna...
  • 0
Dum spiro, spero!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych