Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Chwilowo nie mam drążka do podciągania ani miejsca do podciągania,czy podciągając się na stole tak jak w książce skazany na trening,uda mi się zbudować trochę plecy?
Są jakieś treningi pleców bez drążka,ani sprzętu?
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Można podciągać się na drzwiach tylko żeby były mocne. Ja jak podciągam się przy stole to dobrze czuję przedramiona, a na plecy pewnie też dobrze działa szczególnie jak nogi są w powietrzu ustawiasz się do pozycji L-sit i podciągasz się. Trzeba mieć silny brzuch
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Bramka do piłki nożnej na boisku szkolnym. Drążki, place zabaw. ;)
  • 0

#4
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Mam tylko możliwość podciągania się na belki na strychu ale są duże i grube więc trzymam się praktycznie na 4 placach u jednej ręki i jest to bardzo trudne,a wchodzenie na linie ? dobrze pracują plecy?
  • 0

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No ba. ;) Ale również mocno bicepsy. Trudne to ćwiczenie, wzmacnia też siłę chwytu i jest przygotowaniem do "szmaty" - czyli podciągania na jednej ręce. ;)
  • 0

#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Oglądałem film i znalazłem fajny sposób do podciąganie nie przetestowałem ale mam zamiar to jakoś na czasie sprawdzić.
Prześcieradło zwijamy i zatrzaskuje je na górze o drzwi.Kładziemy się na podłodze i podciągamy się a potem opuszczamy,próbował ktoś tego??
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A co będzie jak ktoś otworzy drzwi gdy będziemy podciągać się ? Trzeba napisać kartkę nie otwierać. Ja nie próbowałem.
  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

czy podciągając się na stole tak jak w książce skazany na trening,uda mi się zbudować trochę plecy?
Są jakieś treningi pleców bez drążka,ani sprzętu?

Przy Horizontal Pull-ups pracują w jakimś stopniu najszerszy grzbietu i czworoboczny ale ja najbardziej czułem jednak bicepsy. Nie sądzę żebyś wyrobił sobie plecy na tym ćwiczeniu.
Popatrz na forumowy filmik o podciąganiu - może tam znajdziesz inspirację gdzie się podciągać...

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
U mnie przed klatką schodową dorobili poręcz dla starych ludzi. Ma ona 1,5m długości i znajduje się na 1,5m wysokości. Wymyków itp raczej nie da się zrobić, ale na siłę nadaje się jak najbardziej :} Tak że podciagać można się praktycznie na wszystkim. A jak naprawdę nie ma przyrządów, to rzucaj się kobitkom na szyję. Najwyżej będą piszczeć.
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Podciąganie pod stołem wyrobi Ci plecy jeśli będziesz wykonywał je poprawnie technicznie. Ale podstawą pleców jest podciąganie!!! Możesz je wykonywać praktycznie wszędzie (jak radzili koledzy poszukaj inspiracji na forumowym filmiku). Wyższa szkoła jazdy to lina i kółka gimnastyczne.
  • 0

#11
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Zawsze mozesz przewiesic line przez te belki co masz i podciagac sie za dwa konce tej liny
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#12
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Zawsze mozesz przewiesic line przez te belki co masz i podciagac sie za dwa konce tej liny


No, to raczej będzie jeszcze ciężej...
Ale możesz spróbować zrobić coś podobnego - przewiesić przez belkę dwie krótkie linki i związać każdą w pętlę. Będziesz się mógł na nich podciągać uchwytem neutralnym. Tylko albo weź dość grubą linę (może być kłopot z jej związaniem) albo zrób podwójną albo potrójną pętlę. Ja robiłem tak na działce (tylko niestety linkę miałem pojedynczą i wżynała się w dłonie).
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#13
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Michał i KABUM możecie dać jakieś mini zdjęcie,jakiś szkic bo nie wiem dokładnie o co wam chodzi.

  • 0

#14
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak jak byś na lince pranie wieszał. Pranie wisi na lince, Ty zaś łapiesz dwa końce ubrania w jedną rękę, a drugą rzecz w drugą rękę.
  • 0

#15
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Dziwne, że nikt nie wspomniał o niezawodnym ćwiczeniu na plery - mostkom :D
mostki robią niebywale wiele pod względem siły pleców.
W skazanym są w planie. Ale jako późniejszy etap ( jak osiągniesz 6 kroki w 4 ćwiczeniach )

  • 0

#16
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
aquaknight mostek buduje tylko prostownik kręgosłupa nic więcej ani szerokości ani grubości pleców się nie zbuduje.
  • 0

#17
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
To fakt, mostki naprawdę dają popalić mięśniom. Jedyna godna alternatywa dla martwego ciągu.
@up: WŁAŚNIE UMARŁEM.
  • 0
Shut up and get moving.

#18
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
mostki sa znakomite od kiedy zacząłem je wykonywać [dopiero 3 poziom] czuje sie świetnie
  • 0

#19
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
qwsdm, chyba żartujesz! Nawet nie wiesz ile potrafią zrobić mostki :)
Nie wiem skąd masz takie info, ale weź to w bajki wrzuć - bo mostki to naprawdę kozackie ćwiczenie na plery
  • 0

#20
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A jakie mostek jeszcze mięśnie rozwija? Bo czworoboczne i najszersze grzbietu na pewno nie:)
Mostek potrafi dowalić plecy i nie mowie że to złe ćwiczenie bo sam je lubie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych