Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening z ciężarem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Witam
Chcialbym zaczac podciagac sie z ciezarem i stąd moje pytanie
Ile kg powinienem sobie doczepic ? (warto doczepiac 2-3 kg czy lepiej odrazu 5kg) Moja maksymalna liczba podciągniec w perfekcyjnej formie to 20 .
Mam nadzieje ze cos doradzicie :D

pzdr
  • 0

#2
Pawel_S5

Pawel_S5

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam
Chcialbym zaczac podciagac sie z ciezarem i stąd moje pytanie
Ile kg powinienem sobie doczepic ? (warto doczepiac 2-3 kg czy lepiej odrazu 5kg) Moja maksymalna liczba podciągniec w perfekcyjnej formie to 20 .
Mam nadzieje ze cos doradzicie :D

pzdr


ja bym zaczął od 10% masy ciała
  • 0

#3
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Najlepiej zaczynać moim zdaniem z 2,5kg.
A nie lepiej rozłożyć odpowiednio ciężar ciała żeby ćwiczenie stało się trudniejsze?
Możesz podciągać i opuszczać się bardzo wolno,możesz zawinąć drążek szmatą,albo położyć jedna rękę na drugą i podciągać się prawie na jednej ręce.
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Moj max to poki co 15-16 podciagniec. Czasem podciagam sie z dodatkowym 10 kg. Czasem z 4 kg. Ale generalnie wole sobie utrudniac podciaganie rozstawem rak i uchwytu niz dodatkowymi kilogramami. Ale chyba musisz sobie poeksperymentowac. Jak chcesz na dluzej pobawic sie ciezarem to zacznij od mniejszych liczb, tak z 3 kg i dochodz powoli do do 6, 7, 15 kg itd.
  • 0
Dołączona grafika

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie jestem specjalistą od podciągnięć z dodatkowym obciążeniem ale rady Qwsdm i Emila według mnie są bardzo rozsądne.
  • 0

#6
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Dzieki za odp.:)

Zdecydowalem sie na trening z obciazeniem bo licze na szybsze efekty, stosowalem juz rozne chwyty i dalej bede je stosowal :)

Zdecydowalem sie na 5kg . I zrobilem 13-12-11 powt. Oczywiscie w wolnym tempie i nie prostowalem łokci do konca.

pzdr
  • 0

#7
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Chcesz zwiększyć liczbę podciągnięć? Zawieś ciężar taki że zrobisz max 5-6. I to ten 6 będzie praktycznie nieosiągalny. Wtedy to jest trening na siłę. Jak robisz 13-12-11 to to jest wytrzymałość nie siła.

Powiem ci tak. Swego czasu wieszałem sobie do pasa do 80kg. Wtedy robiłem 2-3 nie techniczne powtórzenia. Ale potem po takich seriach człowiek bez problemu robił po 50 podciągnięć. Tyle tylko że:
- taki ciężar u pasa jest baaaardzo niebezpieczny (można szybko dorobić się przepukliny, pozrywać mięśnie)
- trzeba już trochę trenować by się na coś takiego rzucać
- NIE WOLNO robić tego długo. Taki trening to kilka sesji treningowych max.

Ale nie mówię że musisz od razu brać tyle co napisałem. Po prostu zrób sobie cykl siłowy, w którym przez kilka sesji będziesz celował w małą liczbę powtórzeń. Wtedy pewnie to twoje 5kg będzie zbyt małym ciężarem. Weź jakąś koleżankę...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych