Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening dnia - wprowadzenie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Witam! Otóż jak obiecałem, zaczynam powoli z planami "gimnastycznymi". Takim jakby treningiem dnia (WOD). Dział będzie poświęcony wszystkiemu, co wiąże się z tą dyscypliną. Cierpliwości. Zaczynamy. ;)


TRENING DNIA - WPROWADZENIE

1. Czym jest trening dnia?

- Trening dnia został zaczerpnięty przeze mnie z amerykańskiej strony www.gymnasticbodies.com Jest to trening stricte siłowy stosowany w gimnastyce.

2. Co składa się na niniejszy trening?

- Trening złożony jest z dwóch części składowych:
a) pozycji statycznych - (front lever, back lever, planche, itp.)
B) ćwiczeń dynamicznych - (podciąganie, pompki, wznosy nóg, itd.)

3. Częstotliwość wykonywania ćwiczeń:

- Rozpiski ćwiczeń będę zamieszczał 4 razy w tygodniu z jednodniowym wyprzedzeniem tj. (trening robiony w poniedziałek - wypiska w niedzielę.) Treningi będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, jednak można zrobić w inny dzień, a także przełożyć na następny tydzień trening, jeśli nie będziecie w stanie zrobić 4 w tygodniu a tylko 3.

4. Co jest potrzebne do wykonywania ćwiczeń?

- Potrzebny nam będzie drążek, poręcze do dipsów i ewentualnie kółka gimnastyczne, jednak jeśli ktoś nie posiada, zamienimy ćwiczenia.

5. Jakich rezultatów możemy spodziewać się po powyższym treningu?

- znaczny wzrost siły potrzebnej do wykonywania wag gimnastycznych, tj. (front lever, back lever, planche, stanie na rękach, itd.) oraz nabierzemy siły w ćwiczeniach dynamicznych, idąc od najłatwiejszego po bardziej zaawansowane.

6. Czy mogę połączyć ten trening z innymi planami, np. "Skazany na trening"?

- Tak. Wtedy wykonujesz tylko ćwiczenia statyczne.

7. Masz pytanie? Zadaj je tutaj: http://kalistenikapo...zi-Trening-dnia



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych