Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ćwiczenia na dolne partie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
jakie ćwiczenia polecacie na dolne partie brzucha gdyż ćwiczę ABS i dolnych partii prawie wgl nie widać ,[/align]a górne już ładnie widać
  • 0

#2
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Wznosy prostych nog w zwisie lub na podlodze, Flaga smoka,scyzoryki ogolnie cwiczenia z unoszeniem nog, powinny pomoc

Lub przetestuj to:

Ćwiczenie na dolne partie mięśni brzucha
Jak już napisałem dolne partie mięśni brzucha są grupą mięśniową, którą trudno zaangażować do pracy. Jest oczywiście kilka ćwiczeń, które sa wykonywane pod kątem tej grupy mięśniowej. Jednak są to ćwiczenia, które w dużym stopniu obciążają kręgosłup. Chodzi mi tu o wszelkiego rodzaju unoszenia nóg. Takie ćwiczenia wywołują bardzo duże naprężenia w odcinku lędzwiowym kręgosłupa. Aby uniknąć kontuzji należy takie ćwiczenia wykonywać bardzo poprawnie technicznie w innym przypadku można nabawic się urazów kręgosłupa.

Ćwiczenie które wam przedstawię jest o wiele prostsze w wykonaniu i o niebo lepsze w efektach. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna Ci będzie jakaś twarda ławeczka i to wszystko. Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Jeśli przyjąłeś taką pozycje jesteś gotowy wykonać ćwiczenie. Teraz dociśnij dolną partie pleców do ławeczki. W tym właśnie miejscu kryje się sekret tego ćwiczenia, ponieważ jedynymi mięśniami które mogą to zrobić, są dolne partie mięśni brzucha. Następnie pozwól swoim biodrom zakołysać się, tak aby Twoje plecy wygięły się w łuk i znów dociśnij je do ławeczki. Kolana należy utrzymywać w stałej pozycji. Początkowo możesz potrzebować minimalnego ruchu nogami, ale jak już nauczysz się wykonywać ćwiczenie ten ruch zaniknie. Z czasem jak będziesz posiadał więcej siły staraj się coraz bardziej prostować nogi, aż pewnego dnia będziesz mógł wykonywać to ćwiczenie ze sztangielką między nogami.

Chciałbym jeszcze przedstawić jedną zaletę posiadania mocnych dolnych partii mięsni brzucha. Są one odpowiedzialne za utrzymywanie jelit w miejscu i wspieranie środkowej części ciała gdy stoisz. Gdy będziesz zaniedbywał tą grupę mięśniową może Ci się pojawić wydymający okrągły brzuszek.

Wniosek jest prosty, zacznij ćwiczyć dolne partie mięśni brzucha od dziś, a zyskasz wiele:

- unikniesz syndromu okrągłego brzucha, który jest tak często zauważalny u kulturystów
- stracisz parę centymetrów w talii
- twój kaloryfer na brzuchu nie będzie składał się tylko z górnych cegiełek, ale i z tych na dole też
- twoja sylwetka nabieże pełniejszego kształtu
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Według Wade'a nie istnieje coś takiego jak górne i dolne partie mięśni brzucha;)
  • 0

#4
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Bo są tylko proste oraz skośne ;d Tylko jedne bardziej akcentują dół brzucha a drugie gore. Tak samo jak przy rozstawie rak przy klacie.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ej seby, ale to czy mu widać tylko górne mięśnie, czy cały brzuch, to nie jest kwestia jakichś ćwiczeń na mięśnie brzucha (nie da się bardziej akcentować górnych albo dolnych mięśni brzucha, lulz, porównanie z klatką tu akurat za cholerę nie pasuje), tylko poziomu tkanku tłuszczowej... Dół brzucha to ostatnie miejsce, z którego schodzi tłuszcz.
  • 0
Shut up and get moving.

#6
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
sopel mi się wydaje że jest różnica wykonywania różnych ćwiczeń (ćwiczyłem na ławeczce do brzuszków taka zaokrąglona ) to po jakimś tygodniu ćwiczeń drugi mięsień od góry strasznie odstawał tak go wyćwiczyłem że o wiele się różnił od reszty bo inne mięśnie brzucha były mniej widoczne i bardziej zalane tłuszczem

  • 0

#7
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Jest na miejscu jak najbardziej. Rozstaw rak oraz pochylenie ciała akcentuje inaczej rozwój tego samego mięśnia praktycznie.
Te ćwiczenia będą bardziej angażowały powstawanie tego wcięcia zaraz nad bielizna oraz ostatniego kafelka.
Dołączona grafika


  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#8
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
@łobuz, odpowiadając prosto i na temat, ja zacząłem ćwiczyc brzuch na bazie filmiku 5 Killer Workout Routines, przedstawiającego zestaw ćwiczeń Lazara z Bar Brothers. Trening zmodyfikowałem pod kątem własnych możliwości i obecnie z nim eksperymentuję (3 sesje moje i jedna małżonki).
Sam mam problem z dolną częścią brzucha, na 99% spowodowany warstwą tłuszczu (to jedyne miejsce na ciele, gdzie mam go nadmiar..) Po tych treningach, pomimo, że do tej pory robiłem rozmaite ćwiczenia brzucha, czuję delikatne zakwasy i to przyjemne napięcie oznaczające, że trening nie poszedł na marne.

Co do rzeźbienia mięśni ogólnie, wydaje mi sie, że wiele ma do powiedzenia indywidualna budowa mięśni, nawet ci, którzy regularnie odbywają takie same treningi, potrafią mieć zupełnie różne 6packi.
  • 0

#9
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
u mnie to nie ma co rzeźbić bo jestem chudy u mnie raczej przydały by się ćwiczenia na budowę fakt jest mięsień i troche tłuszczu ale wolałbym jeszcze zbudować mięśnie i dopiero rzeźbić moge wstawić zdjęcia abyście mogli bardziej doradzić
  • 0

#10
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Lub przetestuj to:

Ćwiczenie na dolne partie mięśni brzucha

To cytat? Jeśli tak to skąd?

Chodzi mi tu o wszelkiego rodzaju unoszenia nóg. Takie ćwiczenia wywołują bardzo duże naprężenia w odcinku lędzwiowym kręgosłupa. Aby uniknąć kontuzji należy takie ćwiczenia wykonywać bardzo poprawnie technicznie w innym przypadku można nabawic się urazów kręgosłupa.

To mogę potwierdzić na podstawie rozmowy z rehabilitantem - pokazywał mi gdzie przyczepione są mięśnie odpowiedzialne za ten ruch. Kręgosłup dostaje tam mocno po dupie.

Ćwiczenie które wam przedstawię jest o wiele prostsze w wykonaniu i o niebo lepsze w efektach. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna Ci będzie jakaś twarda ławeczka i to wszystko. Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową.

Jakiś filmik? Bo nie bardzo kumam o co chodzi. Szczególnie z tym bujaniem biodrami.

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#11
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Zgadzam sie z kolccem ze brzuch to ostanie miejsce z jakiego schodzi tluszcz a dol zwlaszcza.Aby uwidocznic te czesc ciala potrzeba wlasciwej diety i cardio no i przedewszystkim obserwacja reakcji wlasnego ciala.Dobry zabieg to nie jedzenie wegli w posilku przed pojsciem spac np.serek wiejski 200-250gr badz twarog chudy i 10 gr oliwy lub oleju lnianego.Mozna sprobowac cwiczenia na poreczach gdzie plecy mamy oparte a nogi zwisaja, podciagamy kolana do klatki po czym wykonujemy zwiniecie miednica w kierunku klatki gdzie delikatnie odrywamy dol plecow.Ruch powrotny sami spowalniamy aby poczuc prace brzucha.Gora dynamicznie ze zwinieciem a w dol ruch powolny i kontrolowany. 
Przepraszam, mialo byc ze zgadzam sie ze Soplem:-).Tak to jest jak sie pisze na smartfonie i niw widzi postow:-)
  • 0

#12
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Nie pamiętam skąd to miąłem najprawdopodobniej z jakiegoś forum typu kfd sfd .
Chyba chodzi w nim o bujanym ruchem robienie lekkiej kołyski która ma zainicjować mięsień prosty brzucha. ;/ Nie do końca przemyślanie to wkleiłem aby przetestował ktoś.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja również zgadzam się z Soplem, że brak rzeźby na dole brzucha spowodowany jest otłuszczeniem a nie złym ćwiczeniem. Wade porównywał mięśnie brzuch do gumy. Argumentował, że nie da się rozciągnąć tylko góry czy dołu gumy. I podobnie jest z mięśniami brzucha. A te wszystkie opowieści o ćwiczeniach na górę lub dól brzucha to mit.
  • 0

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A ja zgadzam się z zahirem.
Jeśli chcemy odsłonić dolny kaloryfer wszystko zależy od ilości zjedzonego posiłku czyli mało, a często. Brzuch rozciąga się i kurczy.
U mnie jest gorzej.
  • 0

#15
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Cassi, ja ostatnio zacząłem testować wskazówki dietetyczne z drugiej części Skazanego - 3 porządne posiłki dziennie.
I jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Poczekam parę tygodni na efekty i dam znać jakie są. Wade czasem radzi dziwne rzeczy, ale w tym szaleństwie przeważnie jest metoda.
  • 0
Shut up and get moving.

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Mi to szybko Sopel nie pomoże. Mam 4 pack!!!. Dolne też mam, ale zasłonięte skórą. Może Sopel coś wymyślisz? Nawet z obciążeniami ćwiczę wznosy
  • 0

#17
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Generalnie filozofia jest prosta - spożywaj mniej kalorii niż zużywasz, a tłuszcz zniknie.
Jeśli masz natomiast ochotę na prawdziwego zjadacza tłuszczu i jesteś w stanie podołać rygorowi ścisłej diety, to poczytaj o tym:
http://scoobysworksh...s-carb-cycling/

I chyba pora już zmienić mój opis, bo na szczęście spasienie w końcu minęło. Yay for calisthenics.
  • 0
Shut up and get moving.

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
E, no Cassi!! 4-pack? To klasa! Sporo przeszedłeś! Graty!!
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, ja również gratuluję :) A jeśli chcesz go zamienić na sześciopak przeczytaj post Julo powyżej:)
  • 0

#20
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
a może wstawicie zdjęcia swoich brzuchów ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych