Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

"Skazany" a zrzucanie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
szudaj

szudaj

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Trenuję Skazanego od około 6 miesięcy, powoli, systematycznie, nie spiesząc się. drobnym problemem jednak pozostaje niezbyt duży mięsień piwny/wystający brzuch (jak zwał tak zwał) + trochę wystające żebra. mam tak od paru lat przynajmniej. nadwagi nie mam (180cm/70kg).

i tu mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów:

czy mogę (a może powinienem) więcej i częściej ćwiczyć partię mięśni brzucha? bo wydaje mi się, że jeden trening tygodniowo to trochę za mało żeby coś zdziałać na tym polu. z drugiej jednak strony Wade zaleca tylko 1 trening... i trochę nie wiem co robić. a może czekać cierpliwie aż dojdę do 5-6 kroku i sytuacja się poprawi? może zmienić dietę? chlać mniej piwa? ;)

(we wznosach nóg jestem jestem na 3 kroku, w przysiadach na 2)
  • 0

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Jesli chcesz zrzucic brzuch to ja bym dolozyl do tego jakies biegi, basen, generalnie areoby na wytrzymalosc. Samymi cwiczeniami silowymi bedzie Ci ciezko.
Mozesz przeplatac cwiczenia. Jeden dzien cwiczyc wg. Skazanego, kolejny dzien bieganie/rower/etc, potem znowu skazany, potem znowu bieg itd.
  • 0
Dołączona grafika

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Szudaj, jeśli chodzi o brzuch, to dieta ma olbrzymie znaczenie. Ja jednak nie wierzę w żadne ekstremalne diety. Po prostu zamień ziemniaki na kaszę i ryż, wieprzowinę staraj się zastąpić wołowiną i drobiem, daruj sobie słodycze i nie jedz po 19.00. Piwo też odradzam (już lepiej zastąpić je winem;))

Przy stosowaniu się do powyższych zaleceń twój brzuch stanie się płaski i nie będzie wystawał. Trening raz w tygodniu sprawi również, że będzie on silny. Jeśli jednak chcesz mieć na nim tarkę, to możesz ćwiczyć go częściej. Przy ćwiczeniu raz w tygodniu nie uzyskasz takiego efektu.
  • 0

#4
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
I jedz mniej, a częściej ;) To podstawa.
  • 0
Shut up and get moving.

#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jesli chcesz zrzucic brzuch to ja bym dolozyl do tego jakies biegi, basen, generalnie areoby na wytrzymalosc. Samymi cwiczeniami silowymi bedzie Ci ciezko.


Mi basen nie dał żadnych efektów jeśli chodzi o zrzucenie wagi, a pływałem sporo. Ale pewnie to zależy od człowieka.

Szudaj, tu masz wątek o odchudzaniu: http://kalistenikapo...ek-Jak-schudłem
Ja zrzuciłem 7kg jeżdżąc kilka razy w tyg. rowerem do pracy. I polecam taki sposób jeśli masz możliwość. Zmniejszysz korki/tłok w autobusie ;) a do tego masz trening praktycznie nie obciążający czasowo. Mi dojazd rowerem zajmował parę minut więcej niż autem. A czasem mniej, jak się coś zakorkowało :)
No, i tak jak koledzy piszą - zmiana sposobu odżywiania. Dieta ŻMACZ - Żryj Mniej Ale Częściej albo przynajmniej ŻP - Żryj Pół :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
szudaj

szudaj

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
ekhm...nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Czytałem wątek o odchudzaniu ale wg mnie mam prawidłową wagę, nie chcę się odchudzać, jestem raczej typem człowieka który szybko spala to co zje, także diety raczej bym nie zmieniał. Jedyne co mnie gnębi to wystający/wydęty brzuch i żebra. Gdzie indziej tłuszczu nie widać, sama skóra i kości + trochę mięśni ;)

Jeśli nie będę jeść po 19 to znaczy że mam być o głodzie później, powiedzmy koło 22-24??
  • 0

#7
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
bardziej chodzi by nie jeść dużych ciężko strawnych posiłków po 19 ponieważ metabolizm zwalnia. Głównie nie jedź 2 godziny przed snem.
Wzdety brzuch i wystające żebra też mam taki problem.
Na żebra nie znam jako takiego rozwiązania, ale na brzuch u mnie dużo pomagają zioła, nie jem na 2 godziny przed snem, oraz długo rzuje pokarm, mniejsze posiłki i częste. Tyle u mnie działa jakieś leki na wzdęcia itp nie działają.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja mam 185cm i ważyłem 79kg. Czyli też teoretycznie nie miałem nadwagi i też jestem typem ektomorfika z super przemianą materii. Żebra też mi było widać :) Problemem był właśnie brzuch (i tzw. boczki). Kręcąc pedałami zrzuciłem go w znacznym stopniu.
Swoją drogą to zawsze mnie ciekawiło czy ćwiczenie na daną grupę mięśni powodują spalanie łuszczu w tamtym rejonie. Np. mam duży brzuch więc ćwiczę brzuszki. Ale na moim przykładzie widzę, że na pewno nie jest to konieczne. Bo ja głównie pracowałem nogami.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Tkankę tłuszczową spala się z ciała równomiernie więc nie ważne jakie mięśnie trenujesz.
Trening interwałowy, cardio - bieganie lub rowerek. Do tego zdrowe jedzenie (więcej roślin/warzyw), mniej przetworzonego jedzenie (mniej smażonego, więcej surowego), mniej tłustego mięsa (ewentualnie gotowane) wtedy po kilku miesiącach będziesz miał ładną tarkę na brzuchu z małą ilością tkanki tłuszczowej na ciele ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#10
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dwa słowa: stomach vacuuming.
  • 0
Shut up and get moving.

#11
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Skoro ektomorficy narzekają na brzuch i boczki, to co dopiero mezo/endo-morficy mają powiedzieć!?
  • 0

#12
Maciek

Maciek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Mi dzięki samym ćwiczenią ze skazanego udało się zrzucić ok 6 kg,a wtedy ćwiczyłem 3 razy w tygodniu + ograniczenie słodyczy i dojadania wieczorem,w 4 miesiące.Teraz rower,pływanie,trening ze stacjami trochę jak pod mma,skazany według weterana i tłuszcz spala się dużo szybciej:)
  • 0

#13
Wues

Wues

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Jedną z lepszych metod by zgubić trochę cm w pasie (testowana przez mojego kolegę) jest niejedzenie po godzinie 18-19. Mój kolega przez kilka miesięcy zgubił tak kilka cm.
  • 0
"Każda rzecz którą budujemy w finale buduje nas samych."

#14
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Sposobów jest kilka:
-aeeobów nie polecam bo strata czasu ;) za to możesz zwiększyć intensywność i częstotliwość treningów, Twój metabolizm wypali tłuszcz z brzucha kiedy będziesz spał,
- możesz raz w tygodniu zrobić sobie trening interwałowy typu Tabata - ale tylko 1 w tygodniu, a max intensywny,
-tak jak koledzy juz wspominali nie jedź po 19tej, czy mniej a częściej to moim zdaniem nie mą znaczenia, można jeść 3 razy dziennie obfite posiłki, tak by sie najeść (nie więcej) i schudnąć. Przerzuc sie na produkty podstawowe nieprzetworzone, zrezygnuj zz alkoholu i słodyczy,
-najważniejsza sprawa w Twoim przypadku: poczytaj sobie o włączeniu produktów zywnoaciowych, niektóre połączenia powodują problemy z trawieniem,wzdęcia i takie efekty jak opisujesz.
Powodzenia
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#15
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

poczytaj sobie o włączeniu produktów zywnoaciowych, niektóre połączenia powodują problemy z trawieniem,wzdęcia i takie efekty jak opisujesz


Bar-Man, może coś więcej?? Link?
  • 0

#16
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
-biegaj,rower,pływanie
-spacery(po 40minutach ciągłego chodu zaczyna się spalać tłuszcz)
-dieta wysoko białkowa z redukcją tkanki tłuszczowej
-ogranicz węglowodany
-jak możesz polecam sauna łatwo wypocić w niej tłuszcz poprawi ci krążenie i szybciej będzie się spalać brzuch
-i ćwicz dalej z czasem mięśni będą większe i tez inaczej będzie to wyglądać
-nie pij drinków,chociaż słyszałem że alkohol wpływa na spalanie tłuszczu ale w odpowiednich ilościach

  • 0

#17
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

poczytaj sobie o włączeniu produktów zywnoaciowych, niektóre połączenia powodują problemy z trawieniem,wzdęcia i takie efekty jak opisujesz


Bar-Man, może coś więcej?? Link?


http://www.google.com/
Wpisz: combining foods

W skrócie wielkim chodzi o to by nie łączyć niektórych typów jedzenia: białek z węglowodanami, węglowodanów z tłuszczami itp.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
LOL. Każdy posiłek powinien się składać z białek i węglowodanów.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Yhm.... o to Ci chodziło..

dieta rozdzielna ---> trenerok.pl ---> FAQ

Ale to raczej chodzi o enzymy które trawią białko i węglowodany (różne, a razem się gryzą i dłużej to całe trawienie trwa).


  • 0

#20
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Jak dla mnie wystarczy patrzeć co można jeść a czego nie i wyrzucać to z jadłospisu. Ja np nie mogę jeść sera żółtego oraz pic mleka. Jeść powoli dobrze przegryzając. Mniejsze posiłki a czeste. Skutkuje sam mam takie same problemy.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych