Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak zrobić poręcze do ćwiczeń z rurek pcv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Jak zrobić poręcze do ćwiczeń z rurek pcv:


i dowód że da się na tym ćwiczyć:


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Myślisz, że dałoby się tak zrobić wytrzymałe poręcze do dipów?
  • 0
Shut up and get moving.

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja bym z PCV nie ryzykował. Ale w sklepach budowlanych są metalowe rury, które można skręcać tak samo. Pytanie czy takie stojaki będą stabilne... wydaje mi się, że do dipsów to trzeba by je wkopać (i zalać betonem).
Inna sprawa, że dipsy można na dwóch krzesłach robić :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Pewnie, że się da. ') Gdzieś filmik był. Jak poszukam to podam film. ;)
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ale ja właśnie potrzebuję takie, żebym mógł w pokoju postawić i odstawić jak nie będą potrzebne :D
Znalazłem coś takiego: http://trinitytraini...ip-station.html
Wygląda wytrzymale, chociaż trochę mało przenośnie (lepsze by były rozłączne).
  • 0
Shut up and get moving.

#6
Boban

Boban

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 38 postów
http://www.marbo-spo...-do-pompek.html gdzieś chyba nawet widziałem filmik, że to działa ;p
  • 0
--------------------------------

"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."

„Jest w świecie jeden czynnik, z którym się nikt w swoich planach i w swoim działaniu nie liczy, a przez który wszystko się może rozbić, zawieźć, popsuć – to głupota ludzka”

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Co sądzicie o tym tylko 39 zł
Nadmuchiwany Balkonik http://www.nokaut.pl...y-balkonik.html :):):):):):):):):):):):):):)

dzisiaj byłem w szpitalu i zauważyłem to
A myślicie czy to spełniłoby warunki i robić na tym dipy
http://www.nokaut.pl...k-standard.html
  • 0

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Hahahaha :D
Ja jednak zrobię z drewna, powinno wyjść taniej i pewniej niż PCVka.
  • 0
Shut up and get moving.

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Można zrobić z rur stalowych
[attachment=58]
;)
  • 0

#10
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Można zrobić z rur stalowych


Ciekaw jestem jak ze stabilnością takiego rozwiązania.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#11
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski


Można zrobić z rur stalowych


Ciekaw jestem jak ze stabilnością takiego rozwiązania.


To zależy jakie rurki wkręci się w podstawie. Ale patrząc na foto ja bym dał 2 razy dłuższe tak dla pewności :)

  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Można złączyć rury na dole. Wolę trochę z grubszej rury.
  • 0

#13
carlorozzi

carlorozzi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
zeby bylo stabilne wystarczy zrobic szersze rury u podstaw. Polecał bym jednak z metalu to zrobic. Wystarczy isc do sklepu kupic rury juz gotowe gwintowane do tego kilka kolanek poskrecac i gotowe do użytku domowego wystarczy podkleic jakis filc
  • 0

#14
Jacol

Jacol

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Szczerze powiedziawszy, nie wygląda to przekonywująco. Bał bym się że nie wytrzyma. A tak nawiasem, to czy ręka się na tym nie ślizga?
  • 0

#15
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Te z gaz rurek wyglądają ok ale nie mam pojęcia czy można już kupić nagwintowane na wymiar?
  • 0

#16
carlorozzi

carlorozzi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
mi juz chodziło o rury stalowe. wtedy nie ma problemu ze stabilnością i wytrzymałością
  • 0

#17
GrzeSek

GrzeSek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Na sfd szukałem informacji o tym i nawet założyłem temat to nikt mi nie odpowiedział, a tu wchodzę w dział i od razu taki temat;D
Ja mam w domu takie poręcze z Tesco, ale są one pochyłe i dosyć niskie;/
  • 0

#18
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Metalowe według mnie są najlepsze. Co do stabilności to robiłem kiedyś podobną konstrukcje do slideów na deskowrotce i podpórki z dołu były tej samej długości, może 5 cm dłuższe, i rurka hula do tej pory, nigdy sie nie przewróciła na bok, a slide'owana była milion razy z każdej strony i pod każdym kątem, także o stabilność bym sie nie martwił, tym bardziej, że przy dipsach nie ma takiego rozmachu, a poza tym przytrzymujesz poręcze rękami dodatkowo, co siłą rzeczy je stabilizuje. A co do gwintowania to nie dam sobie ręki uciąć, ale w sklepach pokroju ciastoramy czy obi robią takie rzeczy przy zakupie chyba, jeśli sobie zażyczysz. Trzeba by to było poprostu sprawdzić :P
  • 0

#19
puiuou

puiuou

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Przede wszystkim jestem nowy na forum, więc witam wszystkich:). Moje pytanie nie dotyczy poręczy, ale podepnę się tutaj, żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego tematu. Mam możliwość wykonania jakiejś konstrukcji ze stali za darmo, ale posiadam juz drążek mocowany do sufitu i poręcza stacjonarne, więc nie wiem co by tu jeszcze wymyślić, jednak z drugiej strony głupio nie skorzystać z okazji. Zastanawiam się nad drążkiem "wolnostojącym" na ogrodzie żeby można było robić podciągąnięcia zakończone dipsem, ale te ćwiczenia równie dobrze mogę wykonywać w domu oddzielnie. Ma ktoś może pomysł na coś co będzie faktycznie przydatne w treningu:)?
  • 0

#20
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Jak masz możliwość to rób ten drążek wolno stojący. Pompki na poręczach i podciągnie to nie to samo co wejście siłowe i to że podciąganie i pompki będziesz miał dobrze opanowane nie gwarantuje że zrobisz wejście siłowe, poza tym możesz poćwiczyć technikę oraz mnóstwo wariacji wejścia siłowego + tysiąc innych ćwiczeń. Możesz też zrobić trochę szerszy drążek i w przyszłości powiesić na nim kółka. Możliwości są nieograniczone dlatego ja bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych