Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Tacfit Commando


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Przeglądając ostatnio dane na swoim komputerze znalazłem zapomniany prze zemnie program treningowy zwany tacfit commando.
Nigdy go nie ukończyłem ani prawnie nie zacząłem ze względu na brak wyzwani.Czytają ostatnio opnie ludzie większość z nich polecają go.
Na stronie można poczytać coś o nim http://www.tacfitcommando.com/
Tera coś o programie.
Program składa się z 3 etapów i z 3 poziomów(Recruit,Grunt,Commando).Każdy etap składa się z 6 ćwiczeni + ćwiczenia dodatkowe.Czyli mniej więcej 1 etap = 18 ćwiczeni(3 Poziomy po 6 ćwiczeni).3 etapy = 54 ćwiczenia + ćwiczenia dodatkowe które są mniej więcej jak rozgrzewka.Ćwiczenia robi się na zasadnie 6 rund.Runda trwa 20s w którym się robi ćwiczenie a przerwa 10s.Po ukończeniu 6 rund idzie się do następnego ćwiczenia.Program niema typowych przerw robi go się w każdy dzień.Lecz 1 cykl składa się z 4 dni.
Dzień 1 no intensity,2 Low intensity 3 Moderate intensity 4 hi intensity i 5 znów no intnsity i tak dalej.2 Pierwsze to tylko praktycznie rozgrzewka jakieś wymachy rąk,nóg itp.
Zamieszczam kalendarz aby można było to przeanalizować samemu i lepiej zrozumieć.W pliku jest etap pierwszy na poziomie recruit.
http://www.speedysha...-calendar-1.rar
Mam zamiar go zrobić bo jestem ciekawy efektów ale nie wiem czy wytrwam robiąc mozolnie to samo.
Miał może ktoś z tym do czy mienia i coś o nim powie?
A wy jak oceniacie ten program warty uwagi?
  • 0

#2
marski705

marski705

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
robiłem kiedyś- sam sposób ćwiczenia to interwały tabata.Generalnie ogólnorozwojowy trening. Skończyłem poziom "grunt" ale potem mi się znudziło bo wkrada się monotonia :-)
Sam trening wg mnie ok pod warunkiem uzupełnienia o dodatkowe ćwiczenia-szczególnie w dniach no intensity i low intensity-w te dni o ile pamiętam robi się mobilność stawów.

5!
  • 0
"Either you gonna give it your all or you gonna get bested in life.. every second you wait, every minute, every hour, every day- means that you're just that much further from the goal. The journey, the path to be the best- it all starts with just a single step"

#3
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A jakieś efekty miałeś po nim?Siła,trochę mięśni ,czy wytrzymałość?
Słyszałem że to podobno trening typowy na zwiększenie "masy"
  • 0

#4
marski705

marski705

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Witam,

Sorry że dopiero teraz odpisuje ale byłem na wakacjach. Typowa ogólnorozwojówka jeżeli chodzi o przyrosty siły/ wytrzymałości.
Plusy to:
- poprawa kondycji
- poprawa koordynacji ruchowej (wykonywanie ćwiczeń w nietypowych / nienaturalnych pozycjach)

CO do zwiększenie masy- Scott Sonnon ma sporo tych programów- ale wszystkie oparte są na tych samych założeniach- program na zwiększenie masy nazywa się mass assault i wykorzystywane są w nim głównie ciężarki.
Jest też program ćwiczeń z kettlebells.

Warto spróbować w ramach przerwy/ zmiana sposobu treningu.
  • 0
"Either you gonna give it your all or you gonna get bested in life.. every second you wait, every minute, every hour, every day- means that you're just that much further from the goal. The journey, the path to be the best- it all starts with just a single step"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych