Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

"Odosobnienie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Witam, mam pytanie. Powiem szczerze, że od niedawna zacząłem bawić się kalisteniką i pojawia się problem jak powinienem zacząć. Robię Wielką szóstkę Wade'a i chcę przy tym zostać, bo myślę, że jest to bardzo dobry trening, ale nie wiem od którego zacząć, czy od weterana, czy od "odosobnienia", ponieważ jak na mnie to jedna partia mięśni trenowana raz w tygodniu to naprawdę mało. Mam więcej czasu i chęci niż na trenowanie 10 minut dziennie, bynajmniej na początku, kiedy ćwiczenia są naprawdę proste. Jestem wysportowany i uważam, że nie muszę zaczynać od trenowania raz w tygodniu jednej partii. Zamiast tego bardzo powoli piąć się do góry trenując sobie dwa razy w tygodniu i iść po drabince w każdym kroku danego ćwiczenia. Oczywiście nie mam tu na celu stawiania swojego "ja" w złotych kolorach, zależy mi tylko na jak najlepszych wynikach i jeśli uważacie, że trening jednej partii raz w tyg jest lepszy to oczywiście przyznam wam rację. Co o tym myślicie?
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#2
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Jeśli jesteś mega wysportowany (zdobywasz medale w swojej dyscyplinie), masz świetne zdolności regeneracyjne to nie widzę problemu. Śmiało zaczynaj od "odosobnienia"... Sorki, to był sarkazm. Nie mogłem się powstrzymać. Zacznij spokojnie, na luzie, "odkładaj silę do banku". Mi też na początku wydawało się że zacznę sobie od "odosobnienia" w każdym ćwiczeniu przynajmniej od 5 poziomu. Przełknąłem jednak dumę i pierwszy miesiąc ćwiczyłem od pierwszych poziomów i na "dobrym sprawowaniu". Bodaj w oficjalnym FAQ "Convict Conditioning" na stronie dragondoor jest coś co nazywa się "dobre sprawowanie 2.0" dla gości którzy mają już doświadczenie ze sportem i zakłada trening 3 razy w tygodniu po 2 partie ciała (bez stania na rękach i mostka). Nie warto się tutaj śpieszyć...

  • 0
Dum spiro, spero!

#3
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Spoko ;) Chodzi też o to, że nie mam zamiaru zaczynać od 5 kroku czy jeszcze później, choć z łatwością robię ćwicz. z 5 poziomu itp. Chcę zacząć normalnie tak jak karze od kroku pierwszego i jeśli będę w stanie osiągnąć ze spokojem próg to przeskoczyć na wyższy krok. No i jest jeszcze kwestia tego typu, że boję się o to, że jeśli będę trenował tak rzadko i tak "mozolnie" to czy nie ucierpi na tym moja kondycja. Nie chcę się " zastać ".
I naprawdę ze spokojem mogę przełknąć "dumę", po prostu mam parę wątpliwości :)

Znalazłem w FAQ odpowiedź, nie tylko mi może ona trochę rozjaśnić (j.angl nie przeszkadza, nie? :P ):
"I often get asked why I promote low frequency programs—routines where, for the most part,
you work each movement hard, just once per week. The simple answer is that these routines
work. I’m a big believer in optimizing rest and recovery for maximum strength and growth.
Remember: you don’t grow when you train. Training just damages muscle. You grow when you
rest!"
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#4
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Daj sobie przynajmniej jeden miesiąc względnego luzu. A potem ogień :D ja trenuje teraz 6 razy w tygodniu, ale moje treningi rzadko przekraczają 45 minut. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w sporcie to poeksperymentuj. Jeśli chcesz przypakować to pamiętaj, że mięśnie rosną podczas regeneracji a nie treningów.
Mięśnie zaczynają "znikać" po około miesiącu nic nie robienia, może wcześniej jeśli mało się je lub dużo biega.
Po mojemu lepiej jest sobie czasami odpuścić niż się przetrenować.
  • 0
Dum spiro, spero!

#5
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Trochę poczytałem w FAQ i chyba faktycznie się przekonałem ;P Trening jednej grupy raz w tygodniu, lecz bardzo dokładnie itp. Przez parę miesięcy wejdę w ten "rytm" a później może podkręcę tempo, myślisz, że może być ?

Aha.. A Ty jak trenujesz, 6 dni w tyg tzn, że dziennie jedna partia czy 2 ?
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#6
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
pon: pompki + brzuch z CC, nadrzuty kettlami, L-sit
wt: podciągnięcia + przysiady z CC, kółko rehabilitacyjne, plank
śr: mostek z CC, wyciskanie żołnierskie kettlami, rwania ketllami
czw: wolne
pt: pompki + brzuch z CC, wyciskanie kettla z podłogi, L-sit
sob: podciągnięcia + przysiady z CC, wiatrak z kettlami (tu jestem wypluty niemiłosiernie)
nd: mostek z CC, wyciskanie żołnierskie kettlami, wymachy kettlami
pon: wolne
wt: od nowa
Z tym że taki trening wyewoluował dopiero po kilku miesiącach zabawy według CC, nie warto go robić bez przyzwyczajenia. Jak narazie sobie chwale taki plan bo prawie ciągle jest progres. Za jakiś czas planuje pobawić się jeszcze z crossfitem. tj. co 2 tygodnie przeplatać mój plan z crossfitem. Zobaczę jak będzie.

  • 0
Dum spiro, spero!

#7
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Szczerze mówiąc lepiej zacząć od zera niż udawać super sportowca i zacząć od najcięższych ćwiczeń.
Są tego duże plusy np.
-wzmocnienie stawów
-przyzwyczajanie mięśni do ciężkiej pracy
-dobra technika ćwiczeń(a to jest najważniejsze aby ćwiczyć poprawnie i nie robić sobie problemów że zdrowiem, a efektem tego jest duża siła i większy rozmiar koszuli:))
Najważniejsza jest cierpliwość a po pewnym czasie zobaczysz swoje zadowolenie.
  • 0

#8
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Zaznaczałem, że nie robię z siebie super sportowca, więc takie komentarze nie miło mi się czyta.. To, że jestem wysportowany, a nie wiem po co mam kłamać i sobie odejmować umiejętności, nie wpływa na to, co chcę robić, stąd moje pytania. To raz.
Dwa. Podsumowując, uważacie, że na początek trening jednej partii tygodniowo jest dobry, żeby nie mówić bardzo dobry, tak ? I dopiero później troszkę podkręcić obroty? To myślę, moje ost. pytanie w tym temacie. Daję wam spokój (na jakiś czas) ;D
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#9
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nie miałem namyśli że akurat ty tak robisz, jak tak zrozumiałeś to przepraszam.
Możesz nawet 2 razy robić partię w odstępie 2-3dni najlepiej.Bo jak mówiłeś zaczynasz od małego poziom a jesteś wysportowany czyli mięśnie i stawy są już w jakim stopniu dostosowane, więc nie widzę przeciwwskazań.
  • 0

#10
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Ok, dzięki bardzo. No to nic, bierzemy się do roboty :)
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Według mnie raz w tygodniu dana grupa mięśniowa wystarczy. Lecę "dobrym sprawowaniem" od lipca ubiegłego roku i program bardzo się sprawdza. Też nie zaczynałem od zera, bo sportem zajmuję się od wielu lat i też miałem podobne obawy. Poza tym lubię te treningi i próbowałem zwiększyć ich częstotliwość przechodząc na weterana. Efektem było ... przetrenowanie. Te ćwiczenia są naprawdę ciężkie, choć może nam się wydawać, że dali byśmy radę coś do nich dołożyć. Jeśli jednak próbujemy to zrobić progres po prostu ustaje :( Naprawdę warto odłożyć siłę do banku, zwłaszcza, że jak wejdzie się w podciągnięcia na drążku, pompki w staniu na rękach itp. to żarty się kończą a wszelka odłożona w banku siła się przyda :)
  • 0

#12
czarny412

czarny412

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Aaa.. W końcu otrzymałem odpowiedź na jaką czekałem ;) Na początku te ćwiczenia są tak banalne, że każdy chce je robić 6x dziennie 50 dni w tygodniu i to właśnie mnie skusiło, ale widzę, że naprawdę nie ma sensu, więc zrobię tak jak Ty. Za jakiś czas Ci powiem czy jestem zadowolony, trzymaj się :)
  • 0
---------------------------

Tell me I can't and I'll show you I can.

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ok. więc będę czekał na info. Powodzenia:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych