Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

frog stand ?= kruk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Tak mnie ostatnio zaczelo to zastanawiac czy to sa te same cwiczenia? Jezeli tak to dlaczego w ksiazce skazanego przetlumaczyli to na kruka a nie na zabe? :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Haha moze dlatego ze w rozdziale dotyczącym ćwiczeń mięśni brzucha są juz żabki. Jak na moje to to samo ćwiczenie ale w oryginale nazwane jest również Crow Stands. Czyli tłumaczenie wierne.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Tak właśnie sobie przeszukuję neta i faktycznie w większości materiałów jest to frog stand i tylko czasami używa się crow stand ale kruka to nigdzie nie ma :P Zauważyłem też że są jakby dwie odmiany tego ćwiczenia.

Pierwsza wersja jest taka jak z książki czyli kolana są na zewnątrz łokci:


W drugiej wersji kolana opierają się na łokciach:


Co o nich sądzicie? Trudniejsza wydaje mi się ta druga ale jeszcze nie próbowałem.
 
Heh teraz znalazłem nazwę drugiej wersji - elephant stand :D
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Z samego oglądania mnie też wydaje się że drugia wersja jest trudniejsza. Jeśli nie chcesz żeby kolana Ci się wbijały w ręce to musisz mocniej popracować brzuchem. Dobry wstęp do Tuck Planche'a :) Ale wypróbuje dopiero za niedługo
  • 0

#5
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Ja dzisiaj miałem trening na którym robiłem tą pierwszą wersję i na koniec spróbowałem tej drugiej i faktycznie jest dużo trudniej (wytrzymałem tylko kilka sekund). Nie tylko chodzi o mięśnie brzucha co też o dobre balansowanie ciałem. Dobre ćwiczenie, podoba mi się
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#6
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
U mnie w szkole na frog stand (z pierwszego filmu) mówiło się "waga".
A co do ćwiczenia z drugiego, to spotkałem się z nazwą "elephant stand" np. tu (przewiń do 0:38):

  • 1
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak Michał, prawidłowo ta pozycja nazywa się waga w podporze przodem.

Tuck planche - waga kuczna,

Straddle planche - w rozkroku,

Full planche - Waga w podporze przodem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych