Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Cele w treningach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
W każdej dziedzinie sportowej gdy chcemy coś osiągnąć powinniśmy wyznaczać sobie cele. Nasze cele powinny być mierzalne, konkretne, terminowe i co najważniejsze osiągalne dla nas. Dodatkowo dzięki wyznaczaniu celów możemy w łatwy sposób mierzyć nasze postępy w treningach.

Przed rozpoczęciem naszych zmagań z kalisteniką ustalamy najczęściej program naszych treningów ale oprócz tego powinniśmy wyznaczyć co chcemy osiągnąć dzięki temu programowi czyli wyznaczyć sobie konkretne i realne cele.

Jak więc zaplanować swój program treningowy? Powinniśmy ustalić harmonogram treningów (dobór ćwiczeń, serii, powtórzeń) oraz wyznaczyć sobie cel jaki chcemy osiągnąć. Celem może być jakieś ćwiczenie np. front level, flaga lub poprawienie swojej sylwetki jak zrzucenie kilku kilogramów. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Powinniśmy również wyznaczać sobie cele krótkofalowe i długofalowe.

Bardzo ważne jest prowadzenie swojego dziennika treningów w którym powinniśmy zapisywać nie tylko harmonogram naszych treningów ale również wyznaczone przez nasz cele wraz z ich terminem.

W moim przypadku wyznaczyłem sobie następujące cele:
- zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni (podczas wykonywania ćwiczeń w wolnym tempie czuję duże zmęczenie mięśni)
- poprawić kondycję (jest ona bardzo słaba - widzę to na przykładzie biegania lub pływania)
- być bardziej elastyczny (po treningach na siłowni moje ciała w niektórych ruchach jest bardzo sztywne)
- stać na rękach bez pomocy ściany (ciężko jest mi złapać równowagę ale są już postępy)
- muscle up - pierwsze próby bez powodzenia :)

Trenuję kalistenikę dopiero 2 miesiące ale już widzę duży progress i chciałbym osiągnąć te cele do końca wakacji następnie ustalę sobie nowe :)

Wyznaczanie sobie celów jest naprawdę motywujące a ich osiągnięcie daje nam satysfakcję że miesiące spędzone na ćwiczeniach przynoszą efekty :)

Jak to wygląda u was?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Hehe bardzo podobnie do mnie
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
U mnie też. Obecnie mam front lever i podciąganie na jednej ręce. ;)
  • 0

#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
U mnie przede wszystkim zwiększyć siłę bez szczególnego przybierania na masie, nauczyć się kilku stójek (front i back lever'y, handstand, l-sit, etc.) i być ogólnie sprawniejszym i wytrzymalszym.
Lubię akrobatykę i sztuki walki, więc wszystko co mi pomorze w tych dziedzinach jest porządane, więc ćwiczę kali, rozciągam się (do szpagatu żeńskiego na lewą nogę brakuje mi niecałej dłoni:D), bieganie (20-30 minut, tempo całkiem sprawne, dokładnie nie wiem jak szybkie, ale zawsze wyprzedzam innych biegających:D), treningi techniczne.

Co do celów długoterminowych to żeby na starość nie być kaleką z osteoporozą ;) A na teraz to mieć z tego przyjemność i korzyści które już wymieniłeś. Poza tym jest to sposób na oderwanie się od "karuzeli" całego dnia, wyciszenie.
Ale od jakiegoś czasu podchodzę do treningów na zasadzie świętości- chce, nie chce- bez znaczenia, idę i robię co trzeba.

Ale się rozgadałem;)
  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Muscle up - raz udal mi sie galdko, potem tak ledwo ledwo, ale juz cos wychodzi.

Poza tym na chwile obecna:
- podciaganie na jednej rece
- front level
- zwiekszyc ilosc wznosow V
- dojsc do 20 powtorzen w podciagnieciach


  • 0

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Widze ze ja to jeszcze slaby zawodnik jestem w porownaniu do was ale przynajmniej wiem ze wszystko jest na dobrej drodze :)

Mi to muscle up sie strasznie podoba i front lever ale do tego drugiego to daleka jeszcze droga.

Dragon podoba mi sie twoje podejscie - treningi jako rytual do ksztalcenia swojego ciala ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A mi zależy na tej wielkiej szóstce najbardziej.
Brzuch to dodatek i jeszcze planche i l-sit, a po tym v-sit.
aeroby=kondycja i lepsze samopoczucie. Powodzenia w treningach;)
  • 0

#8
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Ja mam cel prosty, doskonalic sie we wszystkim aby wyrobic sobie niepowtarzalny flow i styl podczas ćwiczeń. Jak mawiał Bruce Lee Be water my friend
  • 0

#9
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Dzięki Kabum :) Polecam takie podejście, trudniej wtedy odpuścic sobie treningi.
  • 0

#10
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Mi zalezy głownie na wybudowaniu silnego i sprawnego ciała.
Oczywiscie :D nie chodzi mi bycie KABANEM :D

  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ale Kabumem:P Ja chcę być przede wszystkim sprawnym. ;)
  • 0

#12
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Zaczalem sie przymierzac do planche :) Obecnie jestem na jakis 30 sek. planche tuck. Najbardziej w sumie daja sie we znaki nadgarstki.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych