Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Po kontuzji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Mam takie pytanie. Ostatnio "zepsół" mi się nadgarstek tak +/- tydzień (naciągnąłem go:dodgy:) i chciałem wrócić do treningu, ale "wysiadłem" już w zasadzie na początku treningu:( Jak ćwiczyć po kontuzji, nawet tak stosunkowo krótkiej?
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zależy też co ci dolega

Zespół kanału nadgarstka
Leczenie wymaga odstawienie lub zmniejszenie intensywności ćwiczeń, stosowanie leków przeciw zapalnych oraz plastrowania nadgarstka na noc w pozycji neutralnej przez 3 do 6 tygodni. Jeśli zawiodły klasyczne sposoby leczenia , a symptony są na tyle poważne, że wywołują upośledzenie funcjonowania, konieczna może okazać dekompresja chirurgiczna źródło "Trening Wspinaczkowy" Eric J. Horst http://kalistenikapo...ead.php?tid=223
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Widzę znajomość książki procentuje. Już kolejna na mojej liście. ;) Może być również zespół cieśni nadgarstka. http://www.neuroscie...id=53&Itemid=93
  • 0

#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Sądze, że to zwykłe naciągnięcie, nadmierne obciażenie, gdy nadgarstek nie był rozgrzany, ewentualnie lekki krwiak w tym miejscu. (Po za tym ma książkę "Uarzy i uszkodzenia w sporcie", w której są opisane różne warianty uszkodzenia całego ciała)
Już takie coś parę razy miałem, np. od zbyt intensywnego stania na rękach. Stosowałęm maść "Neo-Capsidern", bardzo mocna, prawie mi całkowicie przeszło, ale bardziej mi chodziło, jak wrócić do treningu?
Jestem na drugim kroku w podciąganiu, a na trzecim w pompkach. Ćwiczyć tak jak przed kontuzją, z tą samą ilością serii/powtórzeń czy trochę się cofnąć, (ta wizja trochę mnie irytuje, choć jeśli trzeba bądzie to cóż...) 
Teraz jeszcze to sprawdziłem w wymienionej wyżej książce, według objawów to konflikt promieniowo-łokciowy lub zapalenie ściegien zginaczy nadgarstka (to pierwsze prawdopodobnie)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dragon, W moim przypadku przy kontuzji nadgarstka pomogło : Odpoczynek i dobre rozgrzewanie nadgarstka przed każdym treningiem. Jakiś czas temu w ogóle nie mogłem wykonywać podciągania ze względu na ból nadgarstka. Od czasu jak zacząłem go dobrze rozgrzewać ból ustąpił:)
  • 0

#6
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Dobrze rozgrzewać to znaczy jak? Zazwyczaj rozgrzewałem nadgarstki robiąc młynki kijem (najpierw powoli jeden ruch i powoli przyspieszałem i robiłem kombinacje), ale teraz to też sprawia mi trochę problemów. Jak rozgrzewasz nadgarstki?

Na chwilę obecną pompki na płaskich dłoniach sprawiają mi trochę bólu, ale daję radę. Przy podciąganiu nie czuję bólu. Natomiast przy próbie zrobienia kruka (nie mówiąc już o staniu na rękach) nawet nie oderwałem nóg od podłogi, za mocno boli.

Jak długi odpoczynek? Zrobiłem przerwe tygodniową i powoli staram się wdrażać na nowo.
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
mnie też nadgarstki bolały zrobiłem tydzień przerwy od ćwiczeń gdzie ból nasilał się i ból przeszedł. Może powinieneś rozciągać nadgarstki? Ja rozciągam
Krzysiek mi polecił?


[/quote]
  • 0

#8
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Generalnie jestem dobrze rozciągnięty, ale moze faktycznie powinienem zwrócić większą uwagę na rozciąganie dodatkowo nadgarstkó. Zrobię ajk wyzdrowieje :) A sposób rozciągania nie jest mi obcy, ale dzięki za przypomnienie ;)
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pomimo tego że jesteś dobrze rozciągnięty zadaj sobie pytanie jak często rozciągasz nadgarstki? Pamiętaj też o ich rozgrzewaniu ruchami obrotowymi. Często ból nadgarstka wynika z małej ilości mazi kostno stawowej, którą możesz dostarczyć tylko poprzez ruch.
  • 0

#10
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Zawsze lekko przed treningiem, ale porządnego rozciągania nadgarstków już dawno nie robiłem, bo generalnie wiele ćwiczeń nie sprawiało mi problemów. Jak wyzdrowieję poprawię to:)
Dzięki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych