Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pistoleciki a stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Jak każdy wie tylko przysiadami na jednej nodze zbuduje się gigantycznie silne nogi.
Ale dręczy mnie ,bo boje się o kolana.
Czy przysiad na jednej nodze niszczy kolana bo przecież to nienaturalny ruch dla stawów?

Edit Michał: uzupełniłem temat wątku
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Głębokie przysiady do tyłka nie niszczą kolan, jeśli kolano nogi podporowej będziesz miał w jednej linii ze stopą i nie zakrzywiał go do środka. Prawda, budują, odkąd ćwiczę, to ładnie mi wyszły mięśnie. ;)
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
qwsdm, jak to nie naturalny ruch? Nienaturalny wyłamałby staw. Sam mam poważną kontuzję kolana i wykonuję to ćwiczenie. Oczywiście trzeba zadbać o ruch kolana zgodnie z wskazówkami Krzyśka i prawidłowo ustawić stopę. Ma być lekko na zewnątrz.
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nic sie kolanom nie stanie o ile opanowales odpowiednio ruch. Jesli nie wybieraj narazie latwiejsze pol przysiady na jednej nodze.
  • 0

#5
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Pistoleciki to fajna sprawa, jeżeli masz przygotowane nogi (wcześniej mam nadzieje ćwiczyłeś już jakieś przysiady). Jeżeli brakuje ci siły na pełny pistolet popróbuj z jego łatwiejszymi odmianami. Moje ulubione to:

Przez drążek przeplatasz jakis pasek/sznur/kabel/ dłuższy ręcznik itp i wykonujesz przysiad asekurując się paskiem/sznurem... i gdy brakuje ci siły do wstania lub czujesz że cos jest nie tak z kolanem możesz delikatnie pomóc sobie podciągają się lekko.

Stoisz prosto na obydwu nogach i robisz przysiad do samego dołu, sadzasz tyłek na ziemi i wałkujesz plecami aż tyłek uniesie się do góry (jakbyś próbował zrobić przewrót w tył) gdy łopatki dotkną ziemi wracasz spowrotem i siłą rozpędu wstajesz tylko na jedne nodze. Łatwiej napisać: bujany przysiad na jednej nodze.
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
pistoleciki robię bez problemów ale wolałem się upewnić
raz próbować z 17,5kg kettlem ale załamało mnie:)
  • 0

#7
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
ja narazie doszedlem do 10 kg obciazenia :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych