Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na ręke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z tego typem ćwiczeniami
Mam w ręce 26cm i chciałbym trochę ją powiększyć.
Za czołem trenować według książek trening siłowy bez sprzętu i skazany na trening.
Robię ćwiczenia podciąganie się(podchwyt), pompki odwrotne i zwykłe.
W sile widzę już postępy,ale w masie nie.
Nie chodzi o to żebym wyglądał jak kulturysta ale chociaż jakąś rękę miał.
Ćwiczenia robię 6-8 powtórzeń.
Po jakim czasie widać już jakiś przyrost masy i jakie ćwiczenia dodać jeszcze do rąk oraz jakie ćwiczenia na gigantycznie silne przedramię.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Schemat powtórzeń " na masę" jest dawno utarty. ;) Dieta z dodatnim bilansem kalorycznym kolego. Pamiętaj, że łapa to nie tylko biceps, ale i triceps. Ćwicz również całe ciało - przede wszystkim nogi. Produkują więcej hormonów, które powodują ogólny wzrost wszystkich mięśni. Temat o przedramionach był - przejrzyj forum. ;)
  • 0

#3
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nogi ćwiczę
Robię przysiady na 1 nodze.
  • 0

#4
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
To na którym kroku skazanego juz jesteś że robisz przysiady na 1nodze?

Przypuszczam że jesteś ektomorfikiem więc łapki tak szybko ci nie urosną one potrzebuja czasu i treningu. Jak ci urośnie 1cm na miesiac powinieneś sie cieszyć :)

Cały czas treningi całego ciała a ręce same ci urosną.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie. Wybierz sobie jedną pozycję książkową i się niej trzymaj, albo rób na zmianę raz z tej raz tej książki. ;) W Lafay'u masz opisane, co należy jeść. ;) Przykład.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Genetyka i wiek mają tu duże znaczenie. Dlatego jak pisał Kabum szybkiego wzrostu nie zrobisz. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że zdobytej żmudnym treningiem masy szybko nie stracisz. W kalistenice nie ma wahań masy charakterystycznej dla kulturystyki, gdy w jednym miesiącu możesz zdobyć 10kg masy a w drugim tyle samo stracić, bo Twoje mięśnie są wtedy napompowane woda, która trudno na dłużej utrzymać w organizmie.
  • 0

#7
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów

Schemat powtórzeń " na masę" jest dawno utarty. ;) Dieta z dodatnim bilansem kalorycznym kolego. Pamiętaj, że łapa to nie tylko biceps, ale i triceps. Ćwicz również całe ciało - przede wszystkim nogi. Produkują więcej hormonów, które powodują ogólny wzrost wszystkich mięśni. Temat o przedramionach był - przejrzyj forum. ;)


Nogi nie produkują więcej hormonów, ćwiczenia nóg (ogólnie ćwiczenia dolnych parti ciała nie tylko kalisteniczne) poprawiają ukrwienie okolicy jąder i tym samym stymulują je do produkcji większej ilości testosteronu

  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
O to mi chodziło. http://trening.wp.pl...y&article_id=89 ;) Czyli jak pisał koks.
  • 0

#9
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Podciąganie wąskie i coś na triceps, bo triceps to ponad 60% twojej łapy. Wiec albo jakieś pompki wąskie, albo jakiś wariant na jedną ręke, albo po prostu dipy.
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Rób sobie pompki "tygryski" nieźle dają. ;) Czyli kładziesz się jak do pompki tylko na przedramionach i podnosisz się siłą tricepsów i wracasz do pozycji wyjściowej. ;)
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, proponujecie mu naprawdę trudne ćwiczenia. Może niech robi na razie pompki zwykłe. Tygryski i dipy przyjdą z czasem. Moim zdaniem nie ma sensu włączać tych ćwiczeń do programu za wcześnie. Na tym etapie zaawansowania efekt dadzą zwykłe pompki. niech coś zostanie w banku ćwiczeń na później, gdy nie będzie już tak łatwo stymulować mięśni:)
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Na później? :D Ugięcia ramion w wadze przodem :D I starczy. ;)
  • 0

#13
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Po -dcią - ga - nie. Ja jestem zwolennikiem takiego treningu na ramiona, gdyż jest wymagający, ale za razem efektywny (efektowny też ;P ). Ale "łapa" to nie wszystko ;)
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kammaz, masz rację, łapy to nie wszystko ale nasz kolega chce powiększyć ich obwód, bo twierdzi że ma za małe i ja go rozumiem:) Masz również rację, że podciąganie jest rewelacyjne! To najlepsze ćwiczenie na biceps, bo zapewnia największy zakres ruchu. Nie mniej jednak jak pisał Krzysiek 60% obwodu ręki to triceps. Mamy tu 3 głowy mięśniowe a nie 2. Więc stymulacja tricepsu (na początek pompki) da szybszy efekt. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba zapominać o bicepsie:)
  • 0

#15
Tsuname

Tsuname

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Dodaj jeszcze ,,wjazdy" na trica 60% łapki to triceps :) więc doradzam dodać ćwiczenie które moim zdaniem jest najlepsze na triceps , znajdz sobie cos na wysokość pasa jakiś stolik czy coś , oprzyj się o niego prawie tak jak do pompki tylko że ręce wąsko i wysunięte nad głowe , i zginaj ręce i prostuj :) im dalej stoisz od stoliku jest ciężej , jest to cwiczenie mające zakres ruchu jak w francuzkim wyciskaniu sztangi xD z tym że przynosi dużo większe efekty , z czasem podstawiaj sobie coś pod nogi żeby zrobić sobie podwyższenie , daje dużo to dużo większy nacisk ciała na trica :D POZDRAWIAM
  • 0
Kalistenika + Krav Maga = Power jak sie paczy xD

#16
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
wjazdy o których pisał Tsuname opisałem w dziale "ćwiczenia". Polecam na triceps według mnie najlepsze ćwiczenie, wole od dipsów
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych