Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

MOSTEK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Jestem na etapie mostek zgięty

[attachment=20]

Jestem na etapie 1s 20p, 2s 25p, 3s 30
Robię tak.
Trzymam krzesło po bokach i robię mostek. I co tydzień robię coraz więcej tych mostków. Przy końcówce powtórzeń czuję ja palą mnie uda.
I tu mam problem chodzi o wygięcie nadgarstków
Znalazłem ćwiczenia na nadgarstki tu podaję stronę gdzie podał krzysiek w innym poście. http://www.drillsand...g/General/gn008
Czy polecacie coś innego. Nigdy wcześniej nie trenowałem mostka.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Pompki na nadgarstkach, ogólne rozciąganie ich przed tego typu ćwiczeniami,


  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki za ćwiczonko już będę je wdrążał w plan. Na pewno mi pomoże :D
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Krzyśkiem jeśli chodzi o rozgrzewkę nadgarstków. Pompki na nadgarstkach to według mnie wyższa szkoła jazdy. Ja też miałem problem z nadgarstkami, nie tylko przy tym ale i przy wielu innych ćwiczeniach. Polecam Ci książkę Tsatsoulina "Super Stawy" znajdziesz tam wiele ćwiczeń dla siebie. I jeszcze jedno: łapiąc za krzesło masz stosunkowo wąski chwyt. Gdybyś opierał się na czymś szerszym np. jakiejś komodzie, tak by nadgarstki były co najmniej na szerokości barków, ból byłby mniejszy.
  • 0

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie, mam obydwie książki Pavla o rozciąganiu. ;) Tak, wyższa, ale można robić również na kolanach, stopniowo oddalając nogi, aż dojdziemy do pompki. Ja np. robię na nadgarstkach, ale na podkładce pod nie. ;)
  • 0

#6
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Standardowo już polecam robić mostek według porad Pavla Tsatsouline opisanych w "Super Stawach" (str. 102). W Twoim wypadku najważniejsze jest abyś opierał ciężar ciała na podstawie dłoni, a nie blisko palców - odciąży to nadgarstki. Osobiście muszę potwierdzić, iż ta metodo u mnie działa idealnie. Wcześniej po kilku powtórzeniach nadgarstki strasznie mnie bolały, teraz od kiedy dbam by ciężar ciała opierał się przy podstawie dłoni, ból i uczucie uciskania zupełnie ustąpiły.
  • 0

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Pavel wie co mówi. I jeszcze przemy piętami na podłogę by odciążyć kręgosłup, przez napięcie pośladków. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych