Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pytania nowicjusza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Zamówiłem sobie Skazanego jednak nie mogąc się doczekać paczki znalazłem w internecie "ebooka". Chciałbym zacząć od jutra. Zaczynam systemem Świeża krew tak jak jest napisane w książce. Jednak nie rozumiem jednej rzeczy. Podam tutaj przykład pompek. Krok pierwszy to Pompki przy ścianie. Próg przejścia 3 razy 50. Świerza krew przewiduje dla mnie 3 serie pompek w poniedziałek.Myślę że dam radę zrobić 3 razy 50 przy ścianie bez większego problemu, zatem drugą serię mam robić z kroku drugiego?
  • 0

#2
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
wez sciagnij pdf trening silowy bez sprzetu lafaya, konkretnie i jasno napisane bez udziwnien i wywyzszania swojego planu nad inne
  • 0

#3
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Zamówiłem sobie Skazanego jednak nie mogąc się doczekać paczki znalazłem w internecie "ebooka". Chciałbym zacząć od jutra. Zaczynam systemem Świeża krew tak jak jest napisane w książce. Jednak nie rozumiem jednej rzeczy. Podam tutaj przykład pompek. Krok pierwszy to Pompki przy ścianie. Próg przejścia 3 razy 50. Świerza krew przewiduje dla mnie 3 serie pompek w poniedziałek.Myślę że dam radę zrobić 3 razy 50 przy ścianie bez większego problemu, zatem drugą serię mam robić z kroku drugiego?


Rób cierpliwie pompki przy ścianie 3 serie powoli i dokładnie bez pośpiechu ja osobiście robiłem je przez miesiąc zanim przeszedłem do kroku drugiego. Przeczytaj dokładnie dlaczego jest to ważne żeby być cierpliwym jak będziesz miał już książkę.
  • 0

#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Również proponuję robić sumiennie krok 1. Jestem wstanie robić nawet krok 6, ale robiłem krok 1 i 2 (teraz zacznę krok 3) i zauważyłem, że pozytywnie wpływa na wytrzymałosć stawów. Dlatego idę w każdym ćwiczeniu od pierwszego kroku, mimo iż w większości są łatwe.
  • 0

#5
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Również proponuję robić sumiennie krok 1. Jestem wstanie robić nawet krok 6, ale robiłem krok 1 i 2 (teraz zacznę krok 3) i zauważyłem, że pozytywnie wpływa na wytrzymałosć stawów. Dlatego idę w każdym ćwiczeniu od pierwszego kroku, mimo iż w większości są łatwe.


Bravo. Znam gościa który lubił sobie na ławeczce pomachać... wyśmiał 1-wszy krok w pompkach, zaczął machać przy ścianie...i zonk...stawy się zbuntowały. Dopiero po jakimś tam czasie
machania przy ścianie, sprawa się wyklarowała i przeszedł do kolejnego kroku.

  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#6
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Ok ;) Sumiennie krok pierwszy. W takim razie pytanie. Jak długo powinienem robić każdy krok? (chodzi mi o te pierwsze które myślę że dam radę zrobić już na samym początku). Rozumiem że są one równie ważne jak dalsze kroki i nie chciałbym robić ich za krótko. I pytanko: próg średniozaawansowany np. 2 serie po 10powtórzeń, te dwie serie = jedna z trzech serii które robię w Świerzej Krwi ?
  • 0

#7
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Tymbark,

zrób pierwszy krok (np pompki przy ścianie) i jeśli od razu zrobisz próg przejścia bez żadnego problemu to na następnym treningu możesz przejść do kroku 2. Jeśli jednak stwierdzisz, że wcale nie było tak hop siup to zrób go jeszcze raz albo więcej razy jak trzeba :)

Na dobrą sprawe można 3 pierwsze kroki zrobić na 3 pierwszych treningach, ale nie o to chodzi. To tak ładnie wygląda, iluzja że szybko sie rozwijam, ale pamiętaj że to stawy dyktują warunki więc lepiej o nie dbać :) Masz racje, lepiej porobić je więcej niż mniej (pierwsze kroki) ale jak już będziesz czuł że trening cie nie rusza to śmiało przechodź do kolejnego.

Z tymi seriami to jest tak że seria=seria. Jeśli masz w Świeżej Krwi że np klata raz w tygodniu 3 serie, to robisz klate 3 serie. Jeśli przekroczyłes próg przejścia (np 2 serie po 10) to znaczy, że na kolejnym treningu możesz zacząć kolejny krok, ale dzisiaj jeszcze zrób tą 3 serie wg treningu.

Jeszcze jedna rzecz. Jak uda Ci sie zrobić próg przejścia, to wcale nie oznacza że na kolejnym MUSISZ przechodzić do kolejnego... Często robiłem tak, że robiłem ten próg przejścia pare razy a dopiero potem przechodziłem do kolejnego kroku.


  • 0

#8
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
W Systemie Dobre sprawowanie mam robić po 2 serie. W jaki sposób mam zaliczyć próg przejścia skoro wynosi on 3 razy 50 ?:D Czy mam robić 2x3x50 ?
  • 0

#9
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
W takim razie robisz wyjątek od reguły i robisz normalnie 3x50 i koniec :)
  • 0

#10
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Ja ćwiczę każdy krok przynajmniej miesiąc, cierpliwie. I robiłem w ten sposób: na początku miesiąca robiłem np. 3x25, a potem co trening zwiększałem o 5, tak żeby pod koniec miesiąca robić już 3x50. Sposób ten mi się na razie sprawdza:)
  • 0

#11
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Ja robię podobnie jak dragon tyle że staram się zmieścić 1 krok w 4 tygodnie ale w podobnym systemie na każdym treningu zwiększam ilość powtórzeń w serii.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#12
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Nie mogę przebrnąć przez "Kruka" -.- Dla testu sprawdziłem sobię dalsze kroki i potrafie stać na rękach przy ścianie przez 2minuty. Jednak w Kruku ledwo co ustoję 10 sekund. Próbowałem już pólpompki (robię 5) a nawet stanie na jednej ręce. Jednak Kruk wydaje się dla mnie nie możliwy. Nie wiem czy coś robię źle czy to normalne? Nie mogłem nigdzie znaleźć filmiku z prawidłowym wykonaniem :| Posiada ktoś może taki?

Edit: Znalazłem filmik :D nie znałem poprostu angielskiej nazwy tego ćwiczenia :|
Według tego robię dobrze, nie wiem czemu mam tak słabe wyniki w tym ćwiczeniu :<
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Słaba obręcz barkowa, brzuch. Być może przeszkadza Ci dyskomfort spowodowany trzymaniem kolan na łokciach, a może spowodowany mobilnością nadgarstków. Porządnie rozgrzewaj nadgarstki przed treningiem. Próbuj zmieniać ustawienia nadgarstków.
  • 0

#14
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Podejrzewam że to słabość obręczy barkowej : P "Posmaruję gwinty" i codziennie będę próbował Kruka. Jakie jeszcze ćwiczenia pomogą mi w rozbudowaniu tych mięśni ? Wszystkie ćwiczenia które znalazłem odsyłają mnie do siłowni za którą szczerze mówiąc nie przepadam (ćwiczenia ze sztangą itp.) Znacie jakieś które mógłbym wykonywać bez "żelastwa" w domu ?:)
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dragon, problemy z wykonaniem kruka mogą wynikać z tego, że w tym ćwiczeniu liczy się równowaga. Ono nie jest trudne, jeśli masz wyczucie równowagi. Jeśli nie masz siła nie pomoże. Przekonałeś się o tym robiąc kolejne ćwiczenia z programu. Masz siłę, by je zrobić, a kruka wciąż nie możesz. Jest tylko jedna droga. Ćwiczyć ... kruka. do skutku! Kalistenika to nie tylko siła, to również sprawność, więc między innymi wyczucie równowagi. Wspominałeś, że zajmowałeś się sztukami walki, nie wiem dokładnie jakimi ale wyczucie równowagi jest potrzebne w każdej, więc do boju :)
  • 0

#16
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Zapomniałem o równowadze faktycznie... gapa ze mnie. Także kieruj się poradami zahira. ;)
  • 0

#17
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Nie ćwiczyłem sztuk walki tylko koszykówkę :D Chyba pomyliłeś osoby. Wydaje mi się że w moim przypadku nie chodzi w większym stopniu o równowagę. Potrzęsę się chwilkę i mogę stać dalej jednak po tych kilku sekundach kompletnie opadam z sił. Ręce zaczynają się trząść i opadam : P W każdym razie posmaruję gwinty i zobaczymy jak będzie :) Dzięki za podpowiedzi.
  • 0

#18
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Po pewnym czasie sam zauważysz w czym tkwił problem. Ja np. opierałem nogi o ścianę gdy się uczyłem tuck planche. ;)
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Faktycznie pomyliłem osoby - przepraszam. Nie mniej jednak podtrzymuje to co powiedziałem. Ręce zaczynają się trząść, bo musisz utrzymać w równowadze całe ciało. Inaczej pracują tu mięśnie i inaczej stawy. Podejrzewam, że jest to pierwsze ćwiczenie w którym wykonujesz taką pracę. I dlatego choć siły Ci nie brakuje, jest problem z progresem. Żeby to sprawdzić możesz wykonać proste ćwiczenie. Weź w rękę odważnik, sztangę, lub wiadro pełne wody i wyciągnij rękę przed siebie. Po krótkiej chwili zacznie się trząść i opadać z sił dokładnie tak samo jak przy kruku. Bo walczysz o utrzymanie w stanie równowagi dużego ciężaru. cały czas wykonujesz mikro ruchy i mięśnie nieprzyzwyczajone do takiej pracy szaleją. W tej pracy biorą udział całkiem inne włókna mięśniowe niż przy typowych ćwiczeniach np. pompkach.
  • 0

#20
Tymbark

Tymbark

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Robię teraz program WETERANA jednak nadal czuję ze to dla mnie za mało :P kończę ostatnią serię i wręcz rozpiera mnie energia na więcej ^^ Do tej pory wykorzystywałem to na poprawianie ćwiczeń z którymi nie daję sobie rady ewentualnie dodatkowego szkolenia tych które trochę gorzej mi idą. Teraz wpadłem na pomysł by przerzucić się na program ODOSOBNIENIE. Myślicie że dobrym pomysłem byłoby zaczęcie następnego tygodnia właśnie tym systemem i jeżeli będę czuł że nie wyrabiam wrócę z powrotem na WETERANA. Autor książki piszę że zaleca to tylko dla tych którzy od roku aktywnie trenują kalistenikę jednak patrząc na czas poświęcony ćwiczeniom i ich częstotliwość myślę że uda mi się podołać. Nie pozostaje mi nic innego niż sprawdzenie prawda ?:D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych