Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika + ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Rozpocząłem wczoraj trening wg skazanego. Trenowałem wcześniej długo na siłowni i czuję że moje mięśnie i kości są usztywnione dlatego porzuciłem siłkę całkowicie. Obawiam się spadków formy przez pierwsze tygodnie w sensie treningów kalisteniki (masa, obwody itp) a chciałbym ją utrzymać ponieważ ważę tylko 78kg.

Jaki jeszcze sport można wykonywać równolegle do kalisteniki żeby podtrzymać formę? Basen? Bieganie? Jak to wygląda u was?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Osobiście polecam bieganie i rozciąganie na początek. Dobrze też jest pograć w jakieś gry zespołowe, np. piłka nożna, ręczna, rozwiną dodatkowo ogólną sprawność i koordynacje. Potem może jakąś sztukę walki. :)
  • 0

#3
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Dobra a jak się ma regularne bieganie powiedzmy między 5-10km co dwa dnie do treningu?
  • 0

#4
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
No takie gry zespołowe to faktycznie dobra sprawa tylko mam akurat z tym problem w okolicy więc odpadają.

Wydaje mi się że na kondycje to bieganie super sprawa ale czy nie stracę przy tym i tak małej masy ciała jaką już posiadam? :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#5
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Kabum trochę węgli przed bieganiem ja zjadam garść rodzynków lub kilka żelek z biedrony do tego bieg o średniej intensywności i mięśnia nie spalisz co lepiej brzuch leci aż miło. Ja tylko się zastanawiam jak z regeneracją niby podczas biegu pracują włókna wolnokurczliwe a przy dźwiganiu szybkokurczliwe. Może ktoś jest mądrzejszy i wypowie się na ten temat lepiej.
  • 0

#6
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Do kalisteniki świetnie pasuje każda inna aktywność fizyczna. To że dziś zrobiłem ostry trening Kali nie wyklucza tego że wsiąde na rower i pojade jeszcze z 40 km w dal. Sztuki wali są integralną częścią Kali (według mnie) więc warto poszukać jakiegoś klubu. Boisz się o spadek masy? Ja mam na to swój własny sposób, martwy ciąg sumo. Lędźwie nogi i dupa dostają masę masy :) martwy ciąg to jest coś czego niestety Kali nie może nam dać :(
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#7
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Czy ja dobrze pamiętam... ale Paul Wade chyba źle wypowiadał się na temat martwego ciągu.
  • 0

#8
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Czy ja dobrze pamiętam... ale Paul Wade chyba źle wypowiadał się na temat martwego ciągu.


Dobrze pamiętasz, ale w tym momencie nie zacytuje gdzie konretnie w książce to jest.


  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#9
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
znajdę wielu entuzjaztów kulturystyki którzy poprą ruch Kali, jednak podajcie proszę jedno ćwiczenie które wzmocni mi odcinek lędzwiowy do tego stopnie że nie wysypie się przy wnoszeniu kanapy na drugie piętro.
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#10
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
http://desmond.image...jpg&res=landing
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#11
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
hmmm Mostek ?
  • 0

#12
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Teraz się nie dokopie gdzie to jest w "Skazanym" bo zaraz spadam, ale jutro siądę i zacytuje książkę.
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kabum, jeśli masz problemy ze zrobieniem masy i za wszelką cenę chciałbyś ją utrzymać, jeśli nie masz problemów z otłuszczonym brzuchem itp., to bieganie Ci nie pomoże, a wręcz przeciwnie, może zaszkodzić. Jeśli naprawdę chcesz utrzymać masę zrobioną na siłowni, to mogę Ci dać tylko jedną radę: OLEJ TO!!! W końcu nie jesteś hodowlanym brojlerem. Robisz kalistenikę po to, by być zdrowym, silnym i pięknie zbudowanym a nie, by robić masę. I dobrze, że rzuciłeś siłownie, bo nawyki "trzymania masy" mogły by ci zostać i uzależnił byś się od patrzenia w lusterko;) 
A mostek jest dobry na wszystko;) Wystarczy spojrzeć na zapaśników. Choć nie mam nic przeciwko martwemu ciągowi. To jest jedno z niewielu męskich ćwiczeń spotykanych na siłowniach;) Aczkolwiek ja wolę kalistenikę od złomowania :)
  • 0

#14
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
No i chyba warto wspomnieć o zlotej zasadzie: mało powtórzeń w serii, duża intensywność napędzana powolnym ruchem, i ciągłe [ale wcale nie szybkie na wariata] zmierzanie ku ćwiczeniom o coraz trudniejszym wykonaniu. Uważam, że jeśli ktoś ćwiczy wg Skazanego... to tych zasad musi się trzymać, aby robić masę...
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Święta prawda Szymon :)
  • 0

#16
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Jeszcze bym nadmienił, że zasadniczo po co wielka masa ciała? Rozumiem jeśli ktoś chce trenować sumo to będzie robił masę (niekoniecznie przez kalistenikę:) ale jeśli to ma być tylko dla bycia "wielkim", to jak dla mnie troche lipa. W kalistenice ciało dąży do optymalnych rozmiarów ciała, tak mi się przynajmniej wydaje.
  • 0

#17
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
zahir11 masz absolutną rację mam nawyki trzymania masy :) Ogólnie staram się to olewać ale po pierwszym tygodniu w którym ćwiczyłem tylko z masą ciała jeszcze się nie odzwyczaiłem od siłowni z której totalnie zrezygnowałem.

dragon moja masa nie jest wielka ale będę się trzymał kalisteniki i patrzył jak moje ciało się zmienia. Myślę że do idealnej masy w porównaniu do mojego wzrostu (184cm) brakuje mi niewiele :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#18
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Trenujac kali nabierasz optymalnych romiarow, a to optimum jest naprawdę duze, tylko troche dobrego odzywiania i pare zasad treningowych
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kabum, na pocieszenie powiem Ci, że jak sam dobrze wiesz masa zrobiona na siłowni bardzo szybko spada. Na kali pracujesz nad swym ciałem powoli i obrastasz w mięśnie w takim samym tempie. Ale wyrobiona w ten sposób muskulatura nie podlega takim wahaniom jak ta wyrobiona na siłowni. W chwili obecnej jestem mocno przetrenowany, nie mniej jednak moja masa mięśniowa nie spadła:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych