Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

przetrenowanie


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#81
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Być może faktycznie się przetrenowałeś i Twój organizm się buntuje. Myślę że musisz nieco poluzować treningi na dłuższy czas, zajmij się łatwiejszymi odmianami danych ćwiczeń w zakresie powtórzeń 10-15 (innymi słowy cofnij się do podstaw i odbuduj swoje stawy, tkanki łączne i wzmocnij odpowiednio mięśnie). Przede wszystkim jednak zapomnij o dociskaniu się i zawsze zostawiaj sobie minimum jedno powtórzenie w zapasie, nie dąż nigdy do upadku mięśniowego. Nie zapominaj przy tym o odpowiedniej regeneracji - zarówno w sensie odpoczynku od treningu jak i snu. Wszystko powinno wrócić do normy o ile w porę zareagujesz ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#82
Berserker7

Berserker7

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 posts

Robię 10 podciągnięć (różne style) 15 pompek (różne style) 10 dipów <----- to wszystko razy 7. Takie coś 3 razy w tygodniu. 

Jestem zmęczony po treningu i się troche spompuje ale w porównaniu do tego jak kiedyś zazwyczaj czułem się po treningu to teraz jest o wiele przyjemniej ;)

Mam też 2 razy po 1,5 h kickboxingu,na którym robimy lekkie wzmacnianie. Myślisz,że to jest w miarę okej? Bo już prawie potrafiłem zrobić mucle-upa i bardzo bym chciał powrócić do formy i się go nauczyć :)
Dzięki za pomoc.


  • 0

#83
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Jeśli na co dzień nie odczuwasz dużego zmęczenia ani stresu to intensywność, natężenie i częstotliwość teoretycznie jest w porządku. Oczywiście jeśli chcesz opanować MU to powinieneś trenować pod ten element z wykonywaniem podciągnięć eksplozywnych (najlepiej do klatki piersiowej) i potem nawet plyometrycznych. Podobnie z dipami na drążku - staraj się opuszczać jak najniżej. Jeśli wyrobisz sobie fundamenty to po opanowaniu techniki powinieneś być w stanie wykonać "bujanego" Muscle Upa. Zresztą poczytaj o tym na forum, jest masa informacji na temat tego elementu. 


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#84
Nutella_pole

Nutella_pole

    Member

  • Użytkownik
  • 22 posts

Ostatnio rozmawiałem z kuzynem, który trenuje m.in. wioślarstwo. Jego trener mówił zawsze, że wodę to piją zwierzęta, a ludzie zawsze powinni do niej coś dodać.
Ja dodaję zawsze szczyptę soli, nie ma wpływu na smak... a woda nie przelatuje wówczas przez organizm...
Myślę, że to też ważny element, na który warto zwrócić uwagę, aby się nie przetrenować......

Tez pije wode z sola ale tylko himalajska albo celtycka bo maja odpowiednie mineraly ktore sie np wypaca podczas treningu. Osobiscie nie polecam soli kuchennej lub morskiej - nie zdrowo  ;)


  • 0

#85
Reeken

Reeken

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 posts
A czemuż to niezdrowa :C ? Zdawało mi się że NaCl to NaCl, a odpowiednie minerały dostarcza się z odpowiedniego pożywienia, a nie soli :)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users