Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pistolety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czy on wykonuje prawidłowo to ćwiczenie w kroku 10. Bo według książki wygląda to inaczej. Noga powinna być wyprostowana i wyżej podniesiona gdy jeszcze stoi?


  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Oczywiście, że źle wykonuje, prawidłowa pozycja powinna być dokładnie taka jak na zdjęciach w książce, niestety sam jeszcze tego nie ogarniam więc Ci nie zaprezentuje
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Koles na filmiku jest widocznie malo rozciagniety. Pistolety z wyciagnieta prosta noga sa bardziej wymagajace.
Jak juz sie ogarnie pistolety polecam utrudnic sobie cwiczenie dodatkowo niestabilnym podlozem. Ja uzywam czasami dmuchanej poduszki rehabilitacyjnej. Nawet zwykle przysiady wymagaj duzo wiekszego napiecia miesni.
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Koles na filmiku jest widocznie malo rozciagniety. Pistolety z wyciagnieta prosta noga sa bardziej wymagajace.
Jak juz sie ogarnie pistolety polecam utrudnic sobie cwiczenie dodatkowo niestabilnym podlozem. Ja uzywam czasami dmuchanej poduszki rehabilitacyjnej. Nawet zwykle przyisiady wymagaj duzo wiekszego napiecia miesni.


Jakie można wykonywać ćwiczenia na rozciąganie. I kiedy można rozciągać się
przed ćwiczeniami czy po.
Ja robię na początku rozgrzewkę przysiady pełne 30 p i przysiady wąskie 20p,
a po ćwiczeniach lekko rozciągam mięśnie nóg. Czy robię to dobrze?
mój poziom krok 7, ale wykonuje ćwiczenia bez piłki

  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Można przed i po, ale jesli juz masz wybierac lepiej po. Przysiady pelne czy waskie rozruszaja Twoje stawy i przygotuja do cwiczen bardziej zaawansowanych przysiadow, ale nie rozciagna miesni. Ja mam intensywne rozciaganie 3 razy w tygodniu :)
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zakupiłem książkę Pavla Tsatsouliniego "Rozciąganie odprężone". Gibkość od zaraz przez kontrolę napięcia mięśni. Czy ktoś z was czytał tą książkę i rozciągał się według jej? Dopiero będę ją czytał
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czy pistolety ćwiczyć w butach czy bez?
Ja ćwiczę w butach jest łatwiej tylko nie w każdych mi to wychodzi.
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Napewno but da Ci lepszą równowagę na początku gdy zaczynasz z tym ćwiczeniem. W miarę zawansaowania można buta zdjąć aby sobie utrudnić.
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Według Pawła Tsatsoulina powinno się ćwiczyć na bosaka. Stopą stojącą na podłożu wykonywać ruchy, jakby się chciało podnieść coś z podłogi albo "objąć podłogę palcami". To podobno dodaje siły. Zainteresowanych odsyłam do książki pt. "Nagi Wojownik".
  • 0

#10
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
To pomaga zwiększyć napięcie, w konsekwencji dodaje siły
  • 0

#11
Tsuname

Tsuname

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
ja sie nauczłem pistoletów , siadając i wstając jedną nogą :D z pufy bądź taboretu :) jak już robiłem 10 byłem w stanie zrobić jeden pełny pistolet :) pozdrawiam
  • 0
Kalistenika + Krav Maga = Power jak sie paczy xD

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja robiłem negatywne powtorzenia, na końcu przytrzymując jak najdłużej. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych