Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan do ceny split


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
kantaxo

kantaxo

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

siema, mam plan zrobiony pod splita dziele go na push i pull przez jakiś czas robiłem go w taki sposób push pull dzień przerwy push pull dzień przerwy itd teraz mam zamiar robic berz tego dnia przewy czyli push,pull,push,pull itd

 

waga 85kg ale próbuję iść w dół

 

dzień push

 

rozjazdy kółkiem    6/5/3 nie pełne ale ze stania

wznosy nóg na poręczach 10/10/10

stanie na rękach 40s/40/40 jakieś tam próby przy ścianie

dipy 11/10/9 |dipy +10kg 8/8/7  |+11.25kg 6/6/6 |+15kg 6/6/6 |+20kg 5/5/5 |+25kg 4/4/4   aktualnie bez obciążenia

pompki na jednej ręce na uchwytach do pompek  4/3/3  

pompki normalne na uchwytach 6/6/6

pompki wąskie 6/5/5

trzymanie pozycji pompki na palcach na czas 15s/15s/15s

przysiady na jednej nodze 3/3/3

 

 

pull

 

rozjazdy kółkiem na boki 6/4/4  na skosy pozycja z kolan

stanie na rękach 40s/40/40

podciąganie normalne 6/5/4  6/5/5 |+5kg 4/4/4  |+7,5kg 4/4/3 |+10 kg 3/3/3 też aktualnie bez ciężarów

podciąganie wąskie podchwyt 5/4/3  4/4/3 |+3,75kg 4/3/3|+5kg 3/3/3  |+10kg 3/3/3   tak samo bez ciężarów

podciągnięcia normalny podchwyt  4/3/3

przysiady na jednej nodze 4/3/3  
 

 

nie wiem czy trening pull nie jest za bardzo obładowany może powinienem coś wyrzucić np wąskie pompki bo robię dipy.W ogóle jak oceniacie plan?


Użytkownik kantaxo edytował ten post 14 czerwca 2019 - 19:51

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ojojoj, jest źle, za dużo wszystkiego. Po pierwsze, źle że chcesz robić bez dnia przerwy już nawet z tym dniem przerwy pomiędzy jest na skraju, bo masz prawie 3 razy w tygodniu partię (ruch) a konkretnie 3 razy w ciągu 8 dni. Po drugie - zdecydowanie za duża objętość, za dużo serii chłopie, zajedziesz się, a i pewnie dlatego nie masz progresu. Licząc bez kalkulatora wyszło tam około 120 powtórzeń na treningu push (w pull podobnie), a taka powinna być tygodniowa objętość, czyli jednym słowem robisz 2-3 razy za dużo. Skup się na jednej odmianie podciągnięć (bo zmiana chwytu niewiele wpływa na zaangażowanie innych mięśni) i zrób do 50 powtórzeń na treningu. To samo w push - wybierz sobie dwie odmiany ćwiczeń, najlepiej w dwóch różnych płaszczyznach np. dipy i pompki w staniu na rękach czy dipy i pompki na jednej ręce. W dipach myślę, że 15kg to odpowiedni dla Ciebie ciężar, jak na luzie i z dobrą techniką będziesz robił 5 serii po 5 powtórzeń to dodajesz 2,5-5kg i starasz się znów dojść do tych 5x5. Jak chcesz coś więcej to służę pomocą.


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Zacznij od ćwiczeń najcięższych a kończąc na łatwiejszych...

 

Czasami ilość serii ma znaczenie. Czasami im wyższa objętość tym można oczekiwać progresu. Ale nie zawsze.

 

Jaki masz cel ? Jak dlugo już trenujesz ?

 

Nie wiem czy to split, bo w splicie trenuje się każdą partię raz w tyg. [nie za dobry wariant aby osiągnąć lepszą siłę czy większą masę + nadwyżka kaloryczna do lepszej masy/siły]


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych