Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Plan do ceny split


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kantaxo

kantaxo

    Member

  • Użytkownik
  • 10 posts

siema, mam plan zrobiony pod splita dziele go na push i pull przez jakiś czas robiłem go w taki sposób push pull dzień przerwy push pull dzień przerwy itd teraz mam zamiar robic berz tego dnia przewy czyli push,pull,push,pull itd

 

waga 85kg ale próbuję iść w dół

 

dzień push

 

rozjazdy kółkiem    6/5/3 nie pełne ale ze stania

wznosy nóg na poręczach 10/10/10

stanie na rękach 40s/40/40 jakieś tam próby przy ścianie

dipy 11/10/9 |dipy +10kg 8/8/7  |+11.25kg 6/6/6 |+15kg 6/6/6 |+20kg 5/5/5 |+25kg 4/4/4   aktualnie bez obciążenia

pompki na jednej ręce na uchwytach do pompek  4/3/3  

pompki normalne na uchwytach 6/6/6

pompki wąskie 6/5/5

trzymanie pozycji pompki na palcach na czas 15s/15s/15s

przysiady na jednej nodze 3/3/3

 

 

pull

 

rozjazdy kółkiem na boki 6/4/4  na skosy pozycja z kolan

stanie na rękach 40s/40/40

podciąganie normalne 6/5/4  6/5/5 |+5kg 4/4/4  |+7,5kg 4/4/3 |+10 kg 3/3/3 też aktualnie bez ciężarów

podciąganie wąskie podchwyt 5/4/3  4/4/3 |+3,75kg 4/3/3|+5kg 3/3/3  |+10kg 3/3/3   tak samo bez ciężarów

podciągnięcia normalny podchwyt  4/3/3

przysiady na jednej nodze 4/3/3  
 

 

nie wiem czy trening pull nie jest za bardzo obładowany może powinienem coś wyrzucić np wąskie pompki bo robię dipy.W ogóle jak oceniacie plan?


Edited by kantaxo, 14 June 2019 - 19:51 PM.

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Ojojoj, jest źle, za dużo wszystkiego. Po pierwsze, źle że chcesz robić bez dnia przerwy już nawet z tym dniem przerwy pomiędzy jest na skraju, bo masz prawie 3 razy w tygodniu partię (ruch) a konkretnie 3 razy w ciągu 8 dni. Po drugie - zdecydowanie za duża objętość, za dużo serii chłopie, zajedziesz się, a i pewnie dlatego nie masz progresu. Licząc bez kalkulatora wyszło tam około 120 powtórzeń na treningu push (w pull podobnie), a taka powinna być tygodniowa objętość, czyli jednym słowem robisz 2-3 razy za dużo. Skup się na jednej odmianie podciągnięć (bo zmiana chwytu niewiele wpływa na zaangażowanie innych mięśni) i zrób do 50 powtórzeń na treningu. To samo w push - wybierz sobie dwie odmiany ćwiczeń, najlepiej w dwóch różnych płaszczyznach np. dipy i pompki w staniu na rękach czy dipy i pompki na jednej ręce. W dipach myślę, że 15kg to odpowiedni dla Ciebie ciężar, jak na luzie i z dobrą techniką będziesz robił 5 serii po 5 powtórzeń to dodajesz 2,5-5kg i starasz się znów dojść do tych 5x5. Jak chcesz coś więcej to służę pomocą.


  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2,739 posts
  • LokalizacjaBXL

Zacznij od ćwiczeń najcięższych a kończąc na łatwiejszych...

 

Czasami ilość serii ma znaczenie. Czasami im wyższa objętość tym można oczekiwać progresu. Ale nie zawsze.

 

Jaki masz cel ? Jak dlugo już trenujesz ?

 

Nie wiem czy to split, bo w splicie trenuje się każdą partię raz w tyg. [nie za dobry wariant aby osiągnąć lepszą siłę czy większą masę + nadwyżka kaloryczna do lepszej masy/siły]


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users