Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Powrót do żywych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów
Siema,
Mam prośbę o ocenę planu.
Plan oparty na podstawach kalisteniki, wracam po dlugiej przerwie prawie 2 lata. Wracam z bagażem kilogramów

Aktywność przez dwa lata prawie żadna,parę razy próbowałem biegać i kilkanaście treningów kalisteniki.

Cel treningu:adaptacja organizmu do wysiłku i rozwoju.
Wzrost:193 cm i waga:107 kg.

Plan:
Podciąganie nachwytem 3x X
Pompki z nogami na podwyższeniu 3xX
Dipy 3xmax
Podciaganie neutralne 3xX
Wykroki 3xmax
Wznosy nóg na drążku do 90stopni 3xX

Przed tym planem robiłem 3 tygodnie wprowadzenia w postaci pompek, podciaganie nachwytem, dipów, przysiadów i wznosów nóg na drążku do 90 stopni

Przed treningiem oczywiście rozgrzewka. Trening 3x w tygodniu


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Wesli edytował ten post 11 grudnia 2018 - 21:04

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na wstępie, chciałbym powiedzieć, że strasznie szkoda, że to forum upadło, trudno powiedzieć czemu, pewnie głównie dlatego, że nie było funduszy na utrzymanie portalu, ciągłe wirusy na stronie. Drugim elementem jest to, że ogólnie fora każdego tematu zaczynają upadać, wypychają je Facebook, YT, Instagram, czy inne tego typu, a szkoda bo jednak nie ma to jak zadać pytanie i dostać szybko wiele odpowiedzi. Ktoś powie, że na grupach na FB też tak można, tak, można, ale raczej tam się nikt nie rozpisze na kilkanaście-dziesiąt stron, a czasami tego wymaga przypadek. No nie będę się więcej rozpisywał bo pewnie i tak nikt tego nie przeczyta, a jeżeli przeczyta to apeluję o to, aby założył konto jeśli nie ma i napisał swój pomysł jak można by przywrócić choć ułamek dawnej świetności tego forum. Potencjał jest na pewno, bo popularność kalisteniki rośnie, a statystyki forum pokazują, że w ostatnich 60 minutach forum odwiedziły 153 osoby, fakt są to pewnie stare artykuły, ale pokazuje to jakieś zapotrzebowanie.

 

A teraz odnośnie tematu. Po pierwsze - jak wracasz do treningu to nie rób maksów, w żadnej serii, nawet w końcowej zostawiaj sobie to jedno powtórzenie zapasu (minimum), a jeśli trzeba stosuj lżejsze odmiany ćwiczenia, np. podciąganie australijskie zamiast zwykłego podciągania. Napisałeś na prawdę mało, bo liczba serii to nie wszystko, powtórzenia też są istotne. Biorąc pod uwagę Twój cel, to staraj się trzymać przedziału 8-15 powtórzeń, więcej nie ma sensu, a mniej będzie to zbyt obciążające dla stawów, ścięgien i zbyt niebezpieczne, gdyż technika na pewno nie będzie idealna. Jeśli robisz więcej powtórzeń danego ćwiczenia niż podany zakres to dobierz ćwiczenie trudniejsze, tak abyś się w nim mieścił, a jeżeli mniej to łatwiejsze. 

Kalistenika to nie tylko góra ciała, jak prześledzisz swój plan to masz tam 4 ćwiczenia (12 serii) na górę ciała a tylko 1 ćwiczenie (3 serie) na dół, wypadałoby to jakoś wyrównać, dodaj co najmniej jedno ćwiczenie więcej na nogi, przysiady, a najlepiej jeszcze coś na tył nóg (dwugłowe) np. jakąś progresję żurawia. Masz brzuch, a nie masz ich antagonisty czyli lędźwi, tutaj dołóż mostki lub (reversed) glute-ham raises. Jeśli wyda Ci się, za dużo wszystkiego, to nie bój się odrzucić część ćwiczeń lub serii tam gdzie masz tego dużo, czyli pompki i podciąganie, albo trenować 2 razy w tygodniu.


  • 1

#3
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów
Podzielam Twoją opinię na temat forum i dodam,że forum jest właśnie po to aby uzyskać jak najbardziej pełną odpowiedź na zadane pytanie lub dostać najrzetelniejsza opinię na zadany temat.

Mam nadzieję że forum wróci do właściwej formy i użytkownicy będą tak samo aktywni jak kiedyś.

Wracając do planu,dzięki za uwagi i za zabranie głosu na pewno to uwzglednie.

Mam pytanie odnośnie diety tłuszczowej do Ciebie.

Chcę także wrócić do tej diety,masz może jakieś podpowiedzi jak wrócić na właściwe tory jakieś triki i przyzwyczajenie się do tłuszczu i odzwyczajenie od cukru.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Dawnej swietnosci raczej sie nie da jak forum biora osoby, ktorych nie stac na utrzymanie..... Juz wczesniej przy przekazywaniu od Barkesa byly jakies akcje z finansami. Troche szkoda, bo forum gimnastykow tez jest kompletnie zdechle. Ludzie sie porozdzielali.

Oczywiscie ogolnie forka zdychaja, bo ludzie wola klikac na smarfronikach siedzac na kiblu nawet od razu na fejsbuczka, takie czasy. Tylko tam potem znalezc ciekawa informacje to niemozliwosc. W mojej stopce jest schron.


  • 0

#5
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Dzięki Salute za info, znalazłem schron:)


  • 1

#6
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Salute! strony podane w stopce są Twoje?


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Również nieco ubolewam nad obecną sytuacją forum, tym bardziej że były pomysły na renowacje strony i dalszy rozwój. Od siebie mogę dodać że dużo się tutaj nauczyłem, jak i miałem okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Chętnie kontynuowałbym te dwa procesy, ale obawiam się, że nie istnieją rzetelne alternatywy, które są w stanie przetrwać w świetle wymienionych przez Was czynników.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Salute! strony podane w stopce są Twoje?

Jakie to ma znaczenie?

 

Również nieco ubolewam nad obecną sytuacją forum, tym bardziej że były pomysły na renowacje strony i dalszy rozwój. Od siebie mogę dodać że dużo się tutaj nauczyłem, jak i miałem okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Chętnie kontynuowałbym te dwa procesy, ale obawiam się, że nie istnieją rzetelne alternatywy, które są w stanie przetrwać w świetle wymienionych przez Was czynników.

Mozna przetrwac te fejsbuki i instagramy ale trzeba mocno chciec. Fora to zamrozona wiedza i doswiadczenie, do ktorego mozna wrocic, sam nieraz korzystam, ze swoich starych postow jak mi cos trzeba na szybko. Na fb i innych scierwomediach dla gimbazy to raczej niemozliwe, zeby znalezc jakis tekst sprzed chocby pol roku.


  • 0

#9
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Jakie to ma znaczenie?

 

Ciekawość, nic więcej.


  • 0

#10
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Ok ;)


  • 0

#11
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Ja również czytam stare artykuły i zawsze coś nowego z nich wyciągam. Na forum jest kapitalna wiedza .Wiem bo też tu już chwilę jestem i przekonałem się na własnej skórze robiąc różne plany i wariacje ćwiczeń. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców ćwiczenia dla zdrowia i własnej sprawności.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych