Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan siła/masa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenikaph

kalistenikaph

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Witam, nie jest to mój pierwszy post odnośnie treningu, ale po okresie trenowania trochę obwodami, trochę seriami naszło mnie na konkretny plan z dowieszaniem obciążenia.
Celem jest po prostu przyjemność z treningu oraz zbudowanie trochę siły i przybrania parę kg przez okres zimowy.
Plan chce oprzeć głównie o ćwiczenia kalisteniczne, jedynym wyjątkiem będzie wyciskanie leżąc. Urządzając pytania nie trenuje nóg ze względów zdrowotnych także martwy ciag i przysiady nie zostały uwzględnione.
Przechodząc do sedna chciałbym ćwiczyć 3 x w tygodniu uwzględniając w tym 2 treningi siłowe + dodatkowo 1 trening bez ciężaru by nabić trochę intensywności.
Na ten moment mam zaplanowane 2 dni - siła, waham się co do dnia "hiper" jak go ułożyć.

Trening siła A - poniedziałek:
1)wyciskanie leżąc 5x5
2)podciąganie nachwyt 5x5
3)plank+supermany 3x max

Trening hiper - środa - prosze o sugestie odnośnie tego dnia
Zastanawiam się, nad piramidkami tylko nie wiem czy nie przesadze z nadmierną intensywnością. Tylko ile ćwiczeń pull i push (po 1? Jeśli tak to na pewno podciaganie i pompki klasyczne, żeby raz w tygodniu były, a może jeszcze dipy tylko wtedy trzeba drugie pull)?

Trening siła B - piątek
1)dipy 5x5
2)podciąganie podchwyt 5x5
3)hollowbody+supermany 3x max

W dni siłowe dodaje do pasa obciążenie co tydzień o ile zrobię poprawnie 5x5. Proszę o korekty i wskazówki odnośnie środy - jak ją zaplanować?
  • 0

#2
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Ja piramidki robię tak
Pompki + podciąganie
Dipy+ australijskie

Bardzo ładnie wchodzi. Pompa jest nieziemska.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
kalistenikaph

kalistenikaph

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
O super właśnie cos podobnego miałem wrzucać.

Pompki + podciaganie 3:1
Dipy + australijskie 2:2

Taki stosunek będzie ok? I przerwy wystarczą 30 sek i po spaleniu 1minuta i wracam w dół?

Użytkownik kalistenikaph edytował ten post 04 września 2018 - 11:28

  • 0

#4
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Niewiem jakie masz maksy. Zmierz swoje maksy i dopasuj, metodą prób i błędów.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych