Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Powrót po kontuzji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
insanitarium

insanitarium

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Czołem wszystkim,

Po dość długiej przerwie ( 9 miesięcy ) spowodowanej kontuzją kolana wracam do regularnych treningów. Na tę chwilę jestem po 8 tygodniach treningu wprowadzającego.

 

Zawsze leżał mi push/pull/leg i na tym treningu staram się skupiać.

Pierwsze 4 tygodnie jechałem 5x5 po jednym wielostawowym ćwiczeniu (dipy, podciąganie nachwytem, wznosy nóg w wiszeniu na drążku)

Kolejne 4 tygodnie to 10x5-7 tak samo jedno ćwiczenie wielostawowe jak wyżej

Nogi na razie muszę traktować ulgowo. Dlatego też żeby cokolwiek tutaj robić jeżdżę na rowerze 6 razy w tygodniu po około 40 minut. Czasem na luzie, czasem daje sobie wycisk.

 

Od następnego tygodnia planuję zmianę treningu. Proszę o konstruktywną krytykę ewentualnie poprawki.

Trening to typowy push/pull

 

Poniedziałek pull

Podciąganie nachwytem  szeroko 5 x 6-8

Podciąganie podchwytem na szerokość barków 5 x 6-8

Cliffhanger pull ups 5 x 6-8

 

Wtorek push

Dipy 5 x 6-8

Pompki diamentowe 5 x 6-8

Pseudo planche push ups 5 x 6-8

 

Środa wolne

 

Czwartek pull

Podciąganie nachwytem  szeroko 5 x 6-8

Podciąganie podchwytem na szerokość barków 5 x 6-8

Cliffhanger pull ups 5 x 6-8

 

Piątek push

 

Dipy 5 x 6-8

Pompki diamentowe 5 x 6-8

Pseudo planche push ups 5 x 6-8

 

Sobota basen

Poza tym rower 6 razy w tygodniu.

 

Oczywiście cały plan jest do zweryfikowania, zobaczymy na co forma pozwoli. 

Zastanawiam się czy nie zestawić tego w trening obwodowy. Niestety podczas przerwy wyhodowała mi się mała oponka, której chcę się pozbyć jak najszybciej.

Za wszelkie opinie pięknie dziękuję

pozdrawiam

 


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
Nie jest źle ale z tym rowerem 6x w tygodniu to raczej na luzie jeździć bo mięśnie rosną podczas odpoczynku. Warto było by też wprowadzić jakies dobre odżywianie się i to usystematyzować to pewnie też Ci pomoże. Co do nóg to.kozesz zacząć robić jakieś pół przysiady na stole/ przysiady odwrócony że skazanego żeby wzmacniać już jakoś ścięgna i powoli pchać to. Możesz robić też martwy ciąg jednonóż po parę serii i wtedy zmniejszyć też częstotliwość jazdy na rowerze 😉
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych