Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Plan kalistenika + krótka sztanga + hantle - sens??


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mex

Mex

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts

Witam serdecznie,

 

kilka miesięcy temu się tutaj zarejestrowałem i uzyskałem bardzo konkretne wsparcie w zakresie budowy planu i jestem mega zadowolony.

Mam jednak kolejną prośbę ponieważ przez 6 miesięcy troszkę się zmieniło.

Od stycznia do kwietnia ćwiczyłem wyłacznie w domu, kolejne 3 miesiące spędziłem na treningach w domu i siłowni - znajomy mnie zaciągnął i uznałem, że może nabiorę troszkę szybciej masy mięśniowej - konkretnie chodziło mi o klatkę. Z perspektywy czasu uznałem, że wracam do kalisteniki ale chciałbym do tego dodać krótką sztangę jako obciążenie do pracy z nogami i barkami oraz hantle aby urozmaicić triceps i biceps.

I tu pojawiły się schody, przeczytałem masę planów treningowych ale żaden nie pasuje do mojego zestawu ćwiczeń. 

Czy mógłbym prosić kogoś bardziej doświadczonego o pomoc w ułożeniu planu w oparciu o następujące partie i ćwiczenia:

Mój cel - ogólna sprawność, siła, rzeźba, Wg SMART - 20 podciągnięć szerokim nachwytem, 100 pompek, 50 Dipów :)

- klatka (pompki klas, pike, diamentowe, z nogami uniesionymi tułów wyprostowany)

- barki (pompki ze zgiętym tułowiem z nogami na podwyższeniu, jeszcze nie jestem w stanie w staniu na rękach, więc jako wsparcie mam tylko pomysł na sztangę)

- plecy (podciąganie chwyt młotkowy, szeroki, wąski nachwyt i podchwyt, plank)

- nogi (przysiady, wykroki ze sztangą na karku)

- triceps (dipy, pompki wąskie)

- biceps (podciąganie młotkowe, ewentualnie hantle)

- brzuch - chyba tak dostanie w kość że nie ma potrzeby, poza tym podobno robi się go w kuchni :)

 

dotąd ćwiczyłem:

poniedziałek: klatka biceps

środa: plecy triceps

piątek: klatka barki

ale nie uważam że jest to najlepsze zestawienie.

Czy mógłby się ktoś zlitować i zasugerować plan 3 dniowy - poniedziałek, środa, piątek. Jak połączyć partie żeby się nie zamęczyć?

To prośba o wsparcie mojego planu.

 

Mam jednak dodatkowy temat - otóż moja żona się trochę zaczęła interesować tym co robię ponieważ dostrzega efekty - sporo schudłem i zaczynam się rzeźbić. Niestety ciężko u niej z motywacją ale poprosiła abym jej przygotował plan z którym mogłaby zacząć.

Czy macie plany dla kobiet - mocno początkujących ze znaczną nadwagą? jakie jej dać ćwiczenia żeby nie zniechęciły ale pozwoliły jej widzieć korzyści? Wiem, że podstawa w tej sytuacji to aeroby, ale może mogłaby zacząć trenować ze mną - tak poza rowerem i basenem.

 

Będę zobowiązany za okazane wsparcie.


Edited by Mex, 29 June 2018 - 00:47 AM.

  • 0

#2
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 posts

EDIT
http://kalistenikapo...ing-dla-kobiet/


Edited by eGzu, 29 June 2018 - 09:18 AM.

  • 0

#3
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 posts

http://kalistenikapo...ing-dla-kobiet/


  • 0

#4
Mex

Mex

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts

Dzięki eGzu,

Widziałem ten dział, niestety poza ogółami typu robić przysiady, wykroki i że kalisteika jest lepsza od fitnessu jest lepsza bo trening siłowy lepiej spala tkanke tłuszczową nie znalazłem konkretnej propozcji planu dla początkującej osoby, która poza lekcjami WF w szkole liceum od 15 lat nie robiła nic.

Naprawdę nie staram się bez zaangażowania i czytania wpisów uzyskać drogi na skróty. Czytam zawartość forum, oczywiście nie przeczytałem jeszcze całego poniewaz jest tu mnóstwo wiedzy, jednak jeszcze nie natknąłem się odpowiedzi których szukam.

Stąd moja prośba do Was, jako zaawansowanych o wskazanie drogi na opisanych etapach.


  • 0

#5
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 posts

Ale to tak właśnie wygląda :)
Kobiety i faceci mają ten sam zestaw ćwiczeń.
Różnica jest taka, by kobieta nie ćwiczyła planem na masę, mięśniową oczywiście :)

Kilogramy zrzucasz dietą, a nie ćwiczeniami.
Ja zrezygnowałem ze słodyczy, słodkich napojów i ograniczyłem makaron, chleb (mąkę ogólnie) i zrzuciłem 10kg.
Nie dzięki ćwiczeniom, bo mój plan nie jest wymagający energetycznie.

Na początek zawsze się poleca FBW by przyzwyczaić ciało i stawy do wysiłku
Należy jedynie pamiętać by tyła taka sama liczba ruchów, push, pull, leg.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users