Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Plan do oceny


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
simonpol

simonpol

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts

Doradźcie koledzy co zmienić.

Ćwicze pół roku jak na razie, w zasadzie codziennie. Czasami mam przerwe jednodniową, ale staram się ćwiczyć codziennie z widocznym progresem. Każdy kolejny trening dodaje pare powtórzeń (bądź serię)

 

Cel: wzrost siły i osiągnięcie sprawności wystarczającej do wykonywania takich ćwiczeń jak muscle up, toe to bar oraz l-sit z ziemi. Pewnie jak się naucze to będę chciał kolejne rzeczy:D. Dodatkowo oczywiście cel daleki - podciągnięcia na jednym ręku.

Każdy trening zaczynam krótką rozgrzewką (skakanka lub pajacyki oraz wymachy)

Rozciąganie robie zawsze PO treningu.

Powtórzenia napisałem na obecny stan, ale generalnie każdy kolejny trening zwiększa je, zawsze jest progresja chociaż o 1 lub 2 powtórzenia w którejś serii.

Poniedziałek
Pompki 5 serii po 7-12 powtórzeń
Wznosy kolan w zwisie na zmianę z wznosami kolan na poręczach - 5 serii x 15-20 powtórzeń

wtorek
Podciągnięcia klasyczne 5 serii 10,9,8,7,6
Martwy ciąg 3 serie po 10, na razie z lekkim obciążeniem (ze sztangą 40kg)

Środa
Pompki 5 serii po 7-12 powtórzeń
Wznosy kolan w zwisie na zmianę z wznosami kolan na poręczach - 5 serii x 15-20 powtórzeń

Czwartek
Podciągnięcia klasyczne 5 serii 10,9,8,7,6
Martwy ciąg 3 serie po 10, na razie z lekkim obciążeniem (ze sztangą 40kg)

Piątek
Pompki 5 serii po 7-12 powtórzeń
Wznosy kolan w zwisie na zmianę z wznosami kolan na poręczach - 5 serii x 15-20 powtórzeń

Sobota
Podciągnięcia klasyczne 5 serii 10,9,8,7,6

Niedziela
powiedzmy, że wolne, ale różnie bywa ;)

Dodatkowo w prawie każdy dzień próbuje zrobić l-sit po pare razy (na razie na poręczach). Na te chwilę brakuje jeszcze odrobine moim nogom do bycia kompletnie równolegle z podłożem ;).

Nie chce mi się robić nóg, kiedyś robiłem przysiady w dni pompek, ale po tym jak nie mogłem wejść w progresje ze skazanego (tą po przysiadach wąskich) przyznam, że się zniechęciłem. Będę próbował znowu do nich wrócić, tym razem ze sztangą lub kettlebellem. Kiedy doradzacie je wcisnąć?.

Co sądzicie? Cośbyście zmienili?


  • 0

#2
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Ja tylko się wypowiem apropo przysiadów. Olej tę progresję na 7 kroku i jeśli chcesz osiągnąć przysiad na jednej nodze to staraj się powoli opuszczać (robić negatywy innymi słowy) już na jednej nodze a dla pomocy możesz trzymać rękę na siedzeniu krzesełka czy trzymać się o ścianę (cokolwiek, co pomoże Ci opuścić się do samego dołu). Jeśli mimo tego nie dasz rady zrobić przysiadu aż do zetknięcia łydki z tyłkiem to możesz spróbować je robić do połowy i przytrzymywać. Aczkolwiek raczej nie polecałbym nadużywać półprzysiadów na jednej nodze.

Pozdrówki :)


  • 0

#3
simonpol

simonpol

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts
Zrobiłem zmiany. Czy coś byście zmienili?
Poniedziałek :
Pompki oraz wznosy kolan w wiszeniu
Wtorek :
Podciagniecia i martwy ciąg
Środa :
Pompki + przysiady z kettlebell
Czwartek :
Podciagniecia + wyciskanie żołnierskie kettlebell
Piątek :
Pompki + martwy ciąg + wznosy kolan w wiszeniu
Sobota :
Podciagniecia

W każdy dzień też próby zrobienia l-sit ;)
Rozgrzewka bez zmian
Ćwiczenia zawsze w około 5 serii z powtórzeniami z ciągłym progresem co trening
  • 0

#4
oldFART

oldFART

    Member

  • Użytkownik
  • 21 posts

Witaj,

moim zdaniem warto określić jasny krótkoterminowy realny cel np. chce zrobić 15 podciągnięć i 20 pompek a teraz robię 7 i 12. Jak będzie jasny cel to można wtedy ułożyć plan i progresje aby go osiągnąć. Napisz jasno swój krótkoterminowy cel to wykona się odpowiednie modyfikacje w planie bo narazie nie do końca rozumiem progresję jaką wykonujesz. Pozdrawiam


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users