Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Pompki - co robię źle?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
alexmde

alexmde

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Hej

 

Tutaj link z moimi pompkami - czuje, że dolny odcinek plecow jest za nisko, ale jakkolwiek bym sie nie wygial to nie potrafie miec tam prostej linii. Dodatkowo nienaturalne jakos dla mnie jest spinanie brzucha i posladkow... Jakies opinie?

 

https://www.youtube....?v=bkVxwSNXxrQ 


Użytkownik alexmde edytował ten post 03 kwietnia 2018 - 12:26

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

https://www.youtube....eature=youtu.be

Wrzucam jeszcze raz bo u mnie jest error po kliknięciu.

 

Na poczÄ…tku w górnej fazie jest jeszcze w miarÄ™ ok, ale im niżej tym bardziej ucieka Ci miednica do przodopochylenia co nie jest zdrowe. Jak siÄ™ nauczysz to nie musisz spinać brzucha i poÅ›ladków, wystarczy trzymanie brzuchem, ale to wymaga trochÄ™ praktyki. 

Nie ma że jest to dla Ciebie nienaturalne to nie robiÄ™. Ustaw siÄ™ do pozycji pompki, wywiÅ„ miednicÄ™ do pozycji neutralnej, napnij poÅ›ladki jednoczeÅ›nie biorÄ…c gÅ‚Ä™boki wdech do przepony (brzuch siÄ™ powinien powiÄ™kszyć), napnij brzuch i zacznij schodzić w dół. Nawet jak to wszystko zastosujesz to możliwe, że z poczÄ…tku i tak bÄ™dzie to wystÄ™powaÅ‚o wiÄ™c możesz spróbować robić wolno fazÄ™ negatywnÄ… i wyczuć moment w którym zaczyna Ci siÄ™ zawijać miednica, w tym momencie (a raczej tuż przed tym zanim to nastÄ…pi) robisz 2-sek pauzy, upewniasz siÄ™ że wszystko jest napiÄ™te i pogÅ‚Ä™bisz pompkÄ™. 

Ważne są takie małe rzeczy jak np. oddychanie, wdech robisz na górze i trzymasz to powietrze razem z brzuchem, wypuszczasz idąc w górę (nie puszczając brzucha), i niekoniecznie w każdym powtórzeniu, możesz robić wdech co 2 czy 3.

Jak bym siÄ™ chciaÅ‚ przyczepić to przyczepiÅ‚bym siÄ™ do szerokoÅ›ci rozstawu rÄ…k, co warunkuje szerokie prowadzenie Å‚okci, jak byÅ› daÅ‚ dÅ‚onie wÄ™ziej i niżej bliżej brzucha to lÄ™dźwie miaÅ‚yby Å‚atwiej. 


  • 0

#3
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

 

Zastosuj te porady i powinno być git :) Jak nie ogarniasz angielskiego to idzie wyłapać jaką sylwetkę trzeba przyjąć lub czego unikać bo są strzałki, krzyżyki, fajki itd ;]


  • 0

#4
alexmde

alexmde

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Dzieki. Ciagle mam problem z 'arching the back', mimo ze spinam brzuch to posladkow jakos nie umiem tak wywinąć jak na filmiku. I jak do tego ma dojsc oddychanie przeponą to robi się tego za duzo i wszystko sie sypie. Niesamowicie mnie to wkurza, bo to tak proste cwiczenie a te plecy mi po prostu nieswiadomie spadaja :/


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Spokojnie, wszystko w swoim czasie, akurat pompki możesz sobie robić kiedy Cię najdzie ochota, w domu, w szkole :D mam na myśli, to że możesz je praktykować, nie dużo, kilka powtórzeń, nie męczyć się, ale wpajać dobre nawyki, uczyć się kontrolować co trzeba i o wszystkim pamiętać. Jak nie ogarniasz trzymania pośladków i brzucha to rób to sobie od tak, na co dzień, takie ustawienie miednicy, napięcie pośladków, brzucha i wzięcie oddechu w przeponę i tak kilka razy. I jeszcze jedna rada, staraj się kończyć serię pompek jak zauważasz, że technika pada, a nie siła. No i warto sobie z tego zrobić nawyk bo trenujesz też z ciężarami i tam rozluźnienia jest o wiele bardziej niebezpieczne niż w kalistenice.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych