Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Krok 7 podciągnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
simonpol

simonpol

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Pytanie moje dotyczy przerw.
Wadę wymienia ilość powtórzeń na każdą stronę.
Wiadomo, że jak zaczniesz to ćwiczenie na lewej ręce, to prawa też się męczy (oczywiście mniej ).
Pytanie jak robicie to ćwiczenie by symetrycxnie cwiczyc ciało a przy tym efektywnie. Ja tu widzę 2 opcje.
1. Robie 2 osobne treningi na jedną i na drugą. Raz robie podciągnięcia nierówne rano na lewą, wszystkie serie, a wieczorem robie to samo na prawą.
2. Robię po każdej serii przerwę 1-2 minutową i robie serię na drugą rękę. Potem znowu przerwa 1-2 min. I pierwsza ręka.

Jak Wy robicie? Identyczne pytanie mam przy pompkach nierównych.
  • 0

#2
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ja generalnie przy ćwiczeniach, w których udział bierze jedna ręka/noga zaczynam od tej słabszej, np w przysiadach na jednej nodze pierwszą serię robię lewą nogą a zaraz prawą, bo mimo, że już coś tam siły ubyło to jednak i tak jest silniejsza od lewej i jakoś to się wyrównuje.

Co do przerw to różnie. Można tak jak mówisz w punkcie drugim, czyli np. prawa ręka -> przerwa -> lewa ręka, albo bez przerw, jeśli ma się wystarczająco siły w zapasie.

 

Pierwszej opcji, którą podałeś nie stosowałem, ale myślę, że można by tak pokombinować. Problemem może tutaj być natomiast czas, bo łatwiej zebrać się do treningu raz niż dwa razy dziennie heh.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych