Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Plan treningowy SW


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 posts

Witam

 

Chcialbym dodac swoj plan treningowy do oceny. Wczesniej mieszalem SW z silownia przez jakies 2 lata ale ostatnio dosc dluga przerwa od treningu silowego. Mam 20 lat 177cm wzrostu 65kg wagi. Moj cel to poprawa bazy a w przyszlosci nauka roznych elementow.

 

PON/SRO/PIATEK    wszystko w obwodzie po 5 razy

- podciaganie nachwyt x5

-dipy na poreczach x5

-pompki x10

-spiecia brzucha x10

- nogi do brzucha (lezac) nwm jak nazwac te cwiczenie xd x10

-lezac na brzuchu odrywanie lewej nogi i prawej reki a nastepnie prawej nogi i lewej reki x5   (tez nie wiem jak to nazwac xd)

 

Zastanawiam sie czy podciaganie nachwyt/podchwyt mieszac na jednej sesji treningowej czy moze powiedzmy w poniedzialek nachwyt a w srode podchwyt itd jak by bylo lepiej? Dodam ze nogi bede robil raz w tygodniu z ciezarami na osobnej sesji treningowej. Wszystko w obwodzie x5 a z czasem bede zwiekszal obwody. Jak to ocenicie?

 


  • 0

#2
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts
  • LokalizacjaŁódź
Ogólnie wygląda całkiem całkiem. Zastanowiłbym się nad drugim ćwiczenie pull (masz dwa push i jedno pull - może warto to jakoś wyrównać). Poza tym ja osobiście nie jestem zwolennikiem spięć brzucha. Ale tak ogólnie źle nie jest i śmiało możesz nawet bez zmian tym planem pracować.

Edited by DzikiB, 07 March 2018 - 10:07 AM.

  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Masz łącznie w obwodzie 3 razy więcej powtórzeń push niż pull 15:5, zaś brzucha jest jeszcze więcej bo aż 25 powtórzeń. Więc tak jak już Dziki napisał, dodałbym kolejne ćwiczenie na pull np. podciąganie australijskie x10, obciął trochę brzuch np. ze spięć a dołożył jedno-dwa ćwiczenia na lędźwie. To tak pokrótce bo więcej ciężko napisać o takim skromnym planie ;) Ale skromny nie znaczy zły, warto tylko żeby mieć zachowane jakieś proporcje, nie faworyzować zanadto żadnej partii, jak chcesz wzmocnić czy rozbudować masę mięśni brzucha to lepiej idź w stronę utrudniania ćwiczenia tzn. robić ćwiczenia które są ciężkie, a nie te które powodują "palenie" robisz ich 20 a możesz dołożyć kolejne 10 :P


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users