Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bolące plecy przy plankach, jak skorygować pozycje do pompki na kolanach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Jak można sie domyślić, problem nie jest moj...

Otoz dla pewnej dziewczyny boli dolny odcinek kręgosłupa przy robieniu zwyklych desek na przedramionach.

O dziwo pozycja jest poprawna w tych deskach, moze jedynie nie ma podwinietej miednicy, i "garbika" nie jest robi jeszcze.

I drugi problem to to, ze ciezko jej utrzymać spięta pozycje pompek na kolanach, brzuch opada i hiper lordoza powstaje.

1-2 pompki zrobi a dalej to opada.

Moze sylwetki na podlodze jej pomoga?
Albo niech robi pompki na kolanach do tego momentu, kiedy ledzwie jej nie beda opadać?

A co do bolu przy plankach, to nie wiem dlaczego bola plecy, (stawiam, ze przez tyle czasu robienia pompek w zlej pozycji), moze odpoczynek bedzie skuteczny, albo jak poprawnie zacznie robic pompki to wtedy stan jej pleców sie poprawi?

Macie jakies pomysly na to?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Dla mnie to ewidentnie wygląda jak słaby brzuch, z tego powodu się zapada, ból może być z różnych przyczyn, ale wzmocnienie brzucha nie zaszkodzi, tak samo jak odpoczynek i rozluźnienie (m.in. przez rolowanie i rozciąganie) mięśni lędźwiowych, które mogą być przykurczone od ciągłego ćwiczenia w hiperlordozie. Jak już mięśnie będą rozluźnione to warto podwijać miednicę i spinać pośladki (łącznie z brzuchem ofc). Ale specjalista nie jestem i z opisu też trudno to dokladnie zbadać. Problemów może być i pewnie jest więcej. Pompki mogą być zwyczajnie za trudne i następuje rozluźnienie innych partii żeby było więcej "pary" na odepchniecie się. Tutaj należy zarówno wzmocnić pompki i nauczyć kończenia serii jak technika pada, a nie robić aż nie będziemy mogli się podnieść, co wymaga umiejętności kontrolki motorycznej.
  • 1

#3
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Ja bym tutaj trochę się cofnął do czasów dziecinnych. Resety plus rolowanie i rozciąganie lędźwiowego. Skrętne pozycje są bardzo dobre. Jeśli dziewczę miało cesarke to mają prawo ledzwie boleć, bo brzuch był rozciety i trzeba nad nim popracować.
  • 1

#4
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

A czy potrafi pływać? 

Może nie właśnie też z tego powodu i ćwiczenia w basenie mogłyby wzmocnić odpowiednie miejsca.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych