Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Czysta kalistenika a potencjał w budowie mięcha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Odrazu zaznacze że chodzi mi o kalistenike, żadnego doczepianego ciężaru, tylko masa ciała.

Ciekawi mnie wasza opinia na temat budowania mięśni kalisteniką.
Jak daleko można zajść?

Tak myślę że muszę uderzyć w naprawdę dużą objętość, żeby był ten bodziec do wzrostu.
W jaki przedział powtórzeń uderzyć?
6-12 czy nawet lecieć pod 20 powtorzeń?

Jakie macie zdanie na ten temat?

Użytkownik RussianBear edytował ten post 18 stycznia 2018 - 15:09

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie chcę tutaj być niegrzeczny, ale skorzystaj z wyszukiwarki. Ten temat był już tyle razy poruszany, że nikt już raczej nic nowego nie powie. Moje zdanie w skrócie jest takie, że samą kalisteniką można zajść bardzo daleko, z pewnością nie tak daleko jak z ciężarami, bo po długim czasie dojdziemy do takiego poziomu, gdzie już nie będzie wystarczającego bodźca w postaci trudności ćwiczenia. Ponadto na pewnym poziomie trzeba wprowadzić ćwiczenia izolowane, żeby mięśnie dalej rosły, a w ćwiczeniach kalistenicznych ta możliwość jest mocno ograniczona. Tak na prawdę to możemy jedynie teoretyzować bo osobiście nie słyszałem o naturalnym kulturyście, który robi jedynie ćwiczenia z masą ciała. To co Cię interesuje jest na pewno do osiągnięcia, nie powiem Ci ile to zajmie, może być pół roku, a może być 2 lata. 

Metody budowania masy, tak jak każdej innej cechy, nie ma jednej słusznej, na pewno robienie większości serii po 20 powtórzeń nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jedna czy dwie serie na dobitkę po seriach z mniejszą ilością powtórzeń w trudniejszym ćwiczeniu jest ok.


  • 0

#3
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

 

Tak myślę że muszę uderzyć w naprawdę dużą objętość, żeby był ten bodziec do wzrostu.
W jaki przedział powtórzeń uderzyć?
6-12 czy nawet lecieć pod 20 powtorzeń?
 

 

Zaczynaj od małej intensywności i spokojnie dokładaj .

Natomiast jeżeli chodzi o powtórzenia to zależy jaki rodzaj hipertrofii chcesz osiągnąć.


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Masa ćwiczeniami bez obciążenia pójdzie, ale nie tak dobrze jak z obciążeniem. Dużo powtórzeń to jedno, tempo ivh wykonywania to drugie. :)

Najlepiej fazę negatywną robić jak najwolniej, a fazę pozytywną jak najszybciej i wtedy w taki sposób rób te 12 powtórzeń na przykład. Ćwiczy tak między innymi IamStipke (obczaj na instagramie), ale on dokłada obciążenie do niektórych ćwiczeń też. Bez obciążenia nie zrobisz 80kg przy 175cm. (przykład). Moim zdaniem skoro chcesz masy to nie ma sensu się ograniczać, bo musisz trenować "czystą kalistenike", trenuj tak żeby było to najefektywniejsze dążenie do celu.

Ewentualnie mógłbyś robić tą dużą objętość i tempo jak wyżej napisałem i dodatkowo ogarnąć elementy na poziomie typu pompki w full planche i podciaganie we froncie wtedy mógłbyś zbudować trochę więcej mięcha niż samą bazą bez obciążenia lub samą statyką. Ale wg mnie serio nie ma się co ograniczać. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych