Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pozytywne działanie coli na żołądek / alternatywy? / niestrawność i refluks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
konradww

konradww

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Cześć, Panowie,

 

dzięki moim rewelacjom żołądkowym odkryłem ostatnio jedną ciekawą zależność.

 

Od jakiegoś czasu, nie mogę pić juz kawy, mocniejszych herbat itp. Konsumuję tez mniej śmietanek itp. Raczej szamię mięcho, jakieś sosy, warzywa, sery.

 

Zauważyłem, że miewam problemy z niestrawnością i za każdym razem gdy mam jakiś problem żołądkowy, po napiciu się coli/pepsi, ten problem znika. Podobnie, w niektórych sytuacjach działa na mnie słodki szampan (to musi być koniecznie coś gazowanego). Nie działa to natomiast jeśli napiję się kawy i innych trochę zdrowszych specyfików.

 

Jest mi to ktoś w stanie wyjaśnić? WTF?

 

Od 3 lat mam problemy z refluksem, regularnie chudne (nie w zdrowy sposób - obecnie ważę 55-57 kg przy 1,80 wzrostu...), do tego doszły chyba problemy z niestrawnością. Już mi się kończą pomysły,m a lekarze regularnie proponują mi leki neutralizujące kwasy żołądkowe (naczytałem się trochę o tym, jakie to gówno i teraz już sam, szczerze mówiąc, nie wiem...Trochę się czuję poguiony w tym temacie).

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc! :)


  • 0

#2
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Może ma to jakiś związek np. z przeciwwymiotnym działaniem kwasu fosforowego zawartego w napojach typu cola 


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Po pierwsze, kwasu żołądkowego nie należy zobojętniać. Tutaj więcej by powiedzieli Merfi czy Salute, ale ja bym poszedł w zupełnie odwrotnym kierunku jak proponują lekarze, czyli właśnie dokwaszał żołądek, np. octem jabłkowym, ewentualnie cytryną, do tego jadł więcej kiszonek. Jak nie próbowałeś to czemu nie, poczytaj o tym więcej, chyba już gorzej być nie może ;) 

A co do coli, to raczej nie jest to nowość, jak się ktoś obje to nierzadko się słyszy, że napiłby się coli rzekomo czują natychmiastową różnicę, ja nie próbowałem bo nie wiem jak "wygląda" niestrawność, czy zgaga, nie miewam. Dlaczego cola pomaga w trawieniu? pewnie przez mocne kwasy, które zawiera, jak zjemy za dużo to żołądek ma dużo do roboty i skorzysta z każdej pomocy, najgorzej jak się najemy jednocześnie dużo węglowodanów i tłuszczu, wtedy są problemy i stąd również geneza stwierdzenia, że tłuszcz jest ciężkostrawny.


  • 0

#4
konradww

konradww

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

No akurat próbowałem z octem, kiszonkami i raczej pogarszały sprawę. Nie wiem czy ja się przejadałem i na głowe za bardzo jem czy o co chodzi? oO


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ja mam Ci odpowiedzieć na pytanie czy się przejadasz? xD

 

Kurcze, nie jestem zbyt kompetentną osobą do doradzania w takich dolegliwościach, są na tym forum osoby kompetentniejsze, co gorsze ja nigdy takich dolegliwości nie miałem, więc nawet nie wiem jak się wtedy człowiek czuje. Ogólnie rzecz biorąc, wiele chorób (nie tylko układu trawiennego) można wyleczyć odżywianiem, niestety nieraz choroba zaburza funkcje organizmu na tyle, że sama dieta nie może się przebić i trzeba dodać coś jeszcze. 

Długo testowałeś ten ocet i kiszonki? zapewne na początku może być gorzej, a może łączyłeś to ze średnim jedzeniem? Niestety jak już chcemy coś wyleczyć nie ma metod na pół gwizdka, albo naprawiamy, albo nie. Niektórym nie służy nadmiar kazeiny lub laktozy, czyli generalnie nabiału, próbowałeś te składniki wyeliminować? chodź i tak sama eliminacja niektórych rzeczy czy nawet wywrócenie odżywiania nie musi zadziałać jeśli problem jest głębszy. Na pewno możesz zarzucić swoim standardowym jadłospisem, może tam znajdziemy błędy.


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
JamesFranek.
Octem jabłkowym nie da siw zakwasic żołądka.pH 2 łyżek stolowych octu jest zbyt male dla żołądka.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
https://m.facebook.c...79377899001720/
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych