Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moj plan fbw+SW do oceny :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Witam chcialbym podrzucic moj plan do oceny. Nie chcialem rezygnowac z mojego treningu fbw czy tez z sw dlatego polaczylem to w jeden trening. Jesli macie jakies uwagi czy cokolwiek to z checia wyslucham :)

 

Plan A:

-Przysiady 5x5

-WL 5x5

-wznosy sztangi do brody 3x8

-podciagniecia nachwyt 5x5

-pompki na poreczach 5x5

-wznosy nog do drazka

 

Plan B:

-MC 5x5

-ohp 5x5

-wycisk wasko 3x8

-podciaganie podchwyt 5x5

-pompki na poreczach 5x5

 

ten drazek i pompki na poreczach tylko dlatego gdyz chce sobie zbudowac solidna baze, gdy bedzie mi na luzie wychodzilo te 5x5 to bede dokladal np 5x6, 5x7. Pozdrawiam 


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Te wznosy sztangi do brody mi się nie podobają, wydaje się to strasznie kontuzjogenne ćwiczenie, nie dość że ruch jest daleki od jakiegokolwiek prawidłowego anatomicznego wzorca ruchowego to jeszcze wydaje mi się, że zazwyczaj ludzie robią to ćwiczenie eksplozywnie. Już na prawdę lepiej zrób sobie zwykłe wznosy, wzmocnisz się tym na przyszłość np. pod planche a najlepiej to w ogóle wyrzuć, wyciskanie żołnierskie wystarczająco angażuje barki. Poza tym jest nieźle, ja bym się zdecydował na jedną odmianę podciągnięć żeby łatwiej progresować. W treningu B masz 3 ćwiczenia push, a tylko jedno pull dwa jeżeli liczyć martwy, w A 2 push i 1 pull, pomyśl żeby jakoś to wyrównać, jak zależy Ci na każdym z tych wyciskań/pompek to dodaj jakiś pull np. wiosłowanie czy podciąganie australijskie.


  • 0

#3
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Zamiast sztangi do brody zrobic hantlami na bok albo do przodu (?). Co do drugiej czesci wypowiedzi nie wiem jak to wyrownac. Chcialbym miec jak najwiecej tych cwiczen ktore wzmocnia klatke poniewaz mam kurza klatke i chcialbym to ruszyc jakos. M


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Tak wydaje mi się że już lepsze będą wznosy hantlami obojętnie czy do przodu czy na boki, ale nie musisz w ogóle tego robić, bez ciężarów samymi handstandami i pompkami w staniu na rękach można odbre barki zbudować. Nie wiesz to Ci napisałem - dodaj więcej pull, wiosłowanie sztangą/podciąganie australijskie. Pamiętaj też że więcej nie znaczy lepiej i to że będziesz wciskał jak najwięcej ćwiczeń na klatkę nie jest równoważne jej rozrostowi.
  • 0

#5
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Ogolnie plan A jest dobry? Tylko w B bys zamienil wl wasko na cos innego tak? A jakie bys mi zaproponowal jeszcze cwiczenia ktore moglbym dorzucic do swojego planu? Jakies zamienniki?


  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Plan jest prosty i tak jest dobrze. W miejsc tego wyciskania daj podciąganie australijskie lub wiosłowanie sztangą, a tak poza tym to nie jest najgorzej, nie kombinuj za dużo bo możesz tylko pogorszyć sprawę, żadne zamienniki póki co nie potrzebne, ale jak chcesz to co jakiś czas zamiast ohp możesz je robić chwytem rwaniowym, zamiast zwykłych przysiadów, przysiady przednie.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych