Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moj plan: Polaczony street workout + trening silowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Witam chcialbym podzielic sie swoim treningiem do oceny. Nie chcialem laczyc SW i treningu silowego w jeden trening dlatego zrobilem dwa dni SW i dwa dni silowni FBW. Dodam ze przy SW chce jak najdluzej budowac baze wiec cwiczen nie bedzie jakos duzo.

 

Poniedzialek FBW:

 

-Przysiady 5x5

-WL 5x5

-Wioslo 5x5

-wznosy sztangi do brody 3x8

-biceps/triceps 3x8

-brzuch

-lydki 

 

Wtorek SW:

-podciaganie na szerokosc barkow (nachwyt) najpierw zaczne od 4 powtorzen w 5 seriach i gdy zauwaze ze wychodzi mi to bez trudu bede podnosil poprzeczke 5x5 pozniej 6x5 7x5

-pompki na poreczach (na klatke) tak samo jak z podciagnieciami 4x5 5x5 6x5

-pompki klasyczne 8x5 10x5 13x5 15x5

-wznosy nog do drazka 3x5 4x5 5x5

 

i tak dalej i tak dalej az mysle osiagne przy podciagnieciach 10x5 lub wiecej

 

 

Czwartek FBW:

-MC 5x5

-ohp 5x5

-wioslo hantlem 3x8

-wycisk wasko 3x8

-biceps 3x8

-deska x3

-lydki  

 

 

dodam ze niektore cwiczenia w fbw bede zamieinal na jakies rozpietki, wycisk hantli, szrugsy, mc sumo etc

 

Piatek SW:

-podciaganie podchwytem 5x5

-pompki na poreczach (na triceps)

-pompki diamentowe

-brzuch

 

 

Mniej wiecej tak to wyglada. Jesli ma ktos jakies uwagi to na prawde z checia wyslucham. Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi :)

  • 0

  • 0

#2
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • LokalizacjaŁódź

Mój skromny komentarz:

 

Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz robić ćwiczenia izolowane na biceps i triceps?

Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz i chcesz robić brzuch na każdym treningu? Może warto odpuścić w poniedziałek i czwartek, skoro przy ciężkich ćwiczeniach jak siady i mc brzuch pracuje mocno.

Robisz FBW pod siłę tak? Czy potrzebujesz ćwiczyć osobno łydki?

Pompki na poręczach - piszesz na klatę i na triceps. Czy na pewno jest aż tak wielka różnica w aktywacji poszczególnych mięśni, że tak to dzielisz i będziesz nieco inaczej te dipy robił?

 

Podejrzewam, że mógłbyś spróbować sobie tym planem poćwiczyć np. 2-3 miesiące i zobaczyć jak reagujesz na niego - ogólnie plan nie wygląda jakoś szczególnie źle. Ja bym osobiście poważnie zastanowił się nad wycięciem ćwiczeń izolowanych. Ale to ja. Tobie mogą odpowiadać i przynieść oczekiwany efekt.


  • 0

#3
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

Hmm bardziej myslalem o usunieciu z planu FBW brzucha.

hmm a to jakim cwiczeniem moglbym zastapic te pompki na poreczach w jeden dzien? Ogolnie chodzi mi no o budowanie dobrej bazy wiec wydaje mi sie ze moze to zostac dipy 2x w tygodniu :/ 

 

Co do tych izolowanych cwiczen na biceps i triceps to hmm mysle ze nie zaszkodzi w sumie chyba ze bede zmeczony tego dnia czy nie bede mial jakos specjalnie czasu to moze usune te cwiczenia. Czy chodzilo ci o zastapienie tych izolowanych ciwczen na cos bardziej zlozonego? 


  • 0

#4
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • LokalizacjaŁódź

Usunięcie z planu FBW brzucha może być dobrym pomysłem - osobiści też bym w tym kierunku poszedł.

 

Nie mówię, że masz zastępować dipy jakimś ćwiczeniem. Zwracam tylko uwagę na fakt, że takie rozgraniczanie typu "dipy na klatkę" i "dipy na triceps" jest mocno naciągane - ruch taki sam, mięśnie pracują te same, a różnica stopnia ich zaangażowania niewielka. Zatem zostaw sobie te dipy 2x w tygodniu tylko nie przywiązuj się jakoś szczególnie do tego, że te to na klatkę, a te na triceps. Jest to ruch złożony push angażujący wiele partii mięśniowych.

 

Co do ćwiczeń izolowanych, to raczej bym mocno zastanowił się nad ich usunięciem. Po pierwsze, plan i tak już masz dość duży jeśli chodzi o objętość, więc może warto nie katować się tylko dać sobie możliwość dobrej regeneracji. Po drugi, spójrz na to nieco "kulturystycznie". Weź np. pod uwagę poniedziałek. Wykonujesz wyciskanie leżąc angażujące mięśnie klatki piersiowej i tricepsy. Później jeszcze raz oddzielnym ćwiczeniem chcesz atakować sam triceps. Wychodzi na to, że klatkę, która jest objętościowo mięśniem większym traktujesz łagodniej niż mięsień mniejszy - triceps. I to nie jest zachęta do ładowania więcej na klatę. To raczej zachęta do mocnego zastanowienia się, czy dodatkowe izolowanie tricepsa coś mi da, skoro i tak już go aktywowałem. Pamiętaj, nie zawsze więcej znaczy lepiej. Ja np. uważam, że trening siłowy nie powinien trwać więcej niż 90 minut, przy czym około 10-15 minut to rozgrzewka, 60-70 minut to część zasadnicza treningu kiedy dużo dźwigamy i 10-15 minut to rozciąganie i wyciszenie po treningu. Jeśli okazałoby się, że nie mieszczę się w tym czasie to z całą pewnością obciął bym te ćwiczenia izolowane.


  • 0

#5
gwolinski

gwolinski

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów
Hmm u mnie akurat trening trwa razem z rozgrzewka jakieś 60minut myślę może trochę więcej ale pomyślę o wyrzuceniu z poniedziałkowego FBW tricepsa bo w sumie przy SW jest robiony 2x a i w czwartkowym FBW jest robiony przy wycsiakniu więc w sumie może masz rację.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych