Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Z jakich produktów pozyskujecie na codzień kolagen?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Z jakich produktów pozyskujecie na co dzień kolagen? Bo chyba nie robicie wywaru z świńskich nóżek co tydzień. Wiem, że można zrobić 5-10 litra i zamrozić, ale zamrażarka też ma ograniczoną pojemność.

 

Mi się wydaje, że jak nie spożywamy kolagenu z zewnątrz, to on nie jest na bierząco uzupełniany, i po 30-35 roku życia traci się go bardzo dużo.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Też robi tzw. ,, zupę mocny'' ale nie codziennie. A pro po przechowywania można zamrozić a cześć dać do chłodnego miejsca idzie zima i nie ma większego problemu z przechowywaniem ja często zostawiam w nieogrzewanym miejscu gdy lodówka i zamrażarka pełna.

Słyszałem, że jeśli komuś zależy na tym kolagenie to należy właśnie takie wywary pić codziennie i nie tydzień czy miesiąc tylko cały rok a najlepiej do końca życia.

Swoją drogą coś musi w tym być popatrz na te Japonki one się nie starzeją a nie wiem czy wiesz ale przysmakiem są tam kurze łapki.

Też jestem zainteresowany alternatywą dla wywaru.


  • 0

#3
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
A jak robicie taki wywar? Jakie składniki dodajecie? Poprosiłbym o wasze przepisy :)
  • 0

#4
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

A jak robicie taki wywar? Jakie składniki dodajecie? Poprosiłbym o wasze przepisy :)

 Tak szczerze nigdy nie korzystam z przepisów  używam różnych kawałków mięsa, warzyw i przypraw po prostu bawię się gotowaniem.


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Myślę, że Merfi nie będzie miał nic przeciwko wklejeniu tego linku ;)

https://m.facebook.c...687920524865063
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Kiedyś pisałem jakich składników uzywam, ale to się trochę u mnie zmodyfikowało.

 

Wody daje na 2 litry i starczyło mi jedzenia od Soboty do czwartku.

warzywa to takie seler, ziemniak, marchewka, korzeń kurkumy, korzeń imbiru, czosnek, cebula [sam oceń jak duzy garnek masz i dajesz tyle warzyw aby wszystko weszło do garnka.] imbiru i kurkumy to daje spore ilości i nie żałuje na tych korzeniach.

przyprawy wszystkie dodaje jakie w domu mam [prócz kozieradki] i ich nie żałuje, łyżeczkami małymi odmierzam

4 łyżki stołowe octu jabłkowego

i dwie nogi świńskie i pół serca świńskiego

albo wątróbkę można dodać czy inne mięso

 

ostatnio zapomniałem dodać żółtek.

 

A jeść jak się zamrozi to ciężko jak się nie wyciągnie tych nóg i kości się nie wyłapie wcześniej.

 

od zagotowania się wody, gotuje na małym ogniu około 5h. [na małym palniku]


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Dobra, doszukałem się, tutaj jest napisane, [translate.google teraz lepiej tłumaczy i jest to już zjadliwe, niż kilka lat temu to było]

 

Voici comment reconstituer vos réserves de collagène

Une manière naturelle et peu coûteuse d’augmenter vos réserves en collagène consiste à réintégrer dans votre alimentation des plats gélatineux et à base de cartilage (os à moelle, bouillon, poissons entiers, tête ou foie de veau, pied de cochon, poule au pot, tripes, andouillette…). Si vous ne consommez pas ces plats régulièrement, il est impossible de maintenir des apports suffisants en collagène.

 

https://commentgarde.../articulations/


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych