Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziesięciotygodniowy plan biegania + trochę kalisteniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Witam :). Mam na imię Adrian, mam 24 lata i to mój pierwszy post.  Otóż zamierzam się po raz kolejny wziąć za ćwiczenia, moim celem jest zrzucenie zbędnych kg, przy jednoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej, oraz zająć się zbyt wysokim poziomem cholesterolu (genetycznie :/) . Czyli zamierzam ćwiczyć z tym planem na bieżni http://kalistenikapo...-plan-biegania/
i chcę dorzucić do tego trochę kalisteniki, żeby nie spalać mięśni i utrzymać je w tej formie co są. Będę ćwiczyć w poniedziałki, środy i piatki i chcę cały trening zamykać w 90 minutach. I teraz pytania. Czy osiągnę to tym planem biegania plus fbw przez 20min, a na koniec 10min rozciągania? Czy jak to sensowniej ułóżyć?
Oczywiście dorzucam do tego wszystkiego deficyt kaloryczny i zdrowsze odżywianie.
Proszę o poradę i pozdrawiam.


Użytkownik dreddread edytował ten post 08 października 2017 - 07:56

  • 0

#2
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Pytanie brzmi: czy Ty masz za wysoki poziom cholesterolu czy może normy są zaniżone? Co Ty sam wiesz o cholesterolu? Nie wiem skąd informacja o "zawyżonym cholesterolu" (pewnie jakiś wynik badania lub stwierdzenie bezpośrednio od lekarza) ale warto się nad nim zastanowić, zorientować w jego temacie o ile już tego nie zrobiłeś. Czy w ogóle wiesz po co jest cholesterol? Jeżeli nie to warto zgłębić temat aby być świadomym czy postawiona diagnoza jest słuszna czy może służy czemuś innemu. Na przykład nabijaniu kasy na niezorientowanych ludziach którym można wcisnąć wszystko, nawet i wyimaginowaną chorobę na którą obkupią się w produkty koncernów farmaceutycznych :) #think_about_it


  • 0

#3
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Szczerze to nie wiem której stronie ufać w tej kwestii i jestem gdzieś po środku. Lekarzom czy ludziom wierzącym w kłamstwo cholesterolowe, ale wiem że na pewno Panu Jerzemu Z. nie ufam ;). Nie wiem jakie są prawdziwe normy cholesterolu ale całkowity mam 241. Wiem tylko tyle, że odpowiada za gospodarkę hormonalną i że w zawyzonych ilościach jest niebezpieczny dla układu krążeniowego i serca.


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Szczerze to nie wiem której stronie ufać w tej kwestii i jestem gdzieś po środku. Lekarzom czy ludziom wierzącym w kłamstwo cholesterolowe, ale wiem że na pewno Panu Jerzemu Z. nie ufam ;). Nie wiem jakie są prawdziwe normy cholesterolu ale całkowity mam 241. Wiem tylko tyle, że odpowiada za gospodarkę hormonalną i że w zawyzonych ilościach jest niebezpieczny dla układu krążeniowego i serca.

Jesteś zdrowy, masz przyzwoity cholesterol.

 

Norm żadnych nie ma.

 

Orłowski jakieś tam bardzo szeroki widełki wskazuje i bym się jego 'widełek' trzymał.

 

I cholesterol nie był, nie jest i nie będzie główna ani pośrednią przyczyna żadnych chorób cywilizacyjnych.

 

Jeśli boisz się o serce i zatkane tętnice i żyły, to spójrz na badanie witaminy b6, wit b9, wit b12 oraz homocysteiny.

witaminy D3, wapnia i fosforu.

No i czego się nie bada aktualnie to ultenionego LDL, bo badasz natywny LDL chłopcze.

 

 

Tylko statyn chociaż nie bierz, jeśli ci lekarz zalecił, bo zrujnujesz sobie życie.

 

I lekarzom bym nie wierzył, tylko szukał odpowiedzi samodzielnie.

 

Przeczytaj książkę 'cholesterolowe kłamstwa' [są dwie o tej tematyce]

 

Napisałeś genetycznie, skąd to wiesz i dlaczego ?

Jak napisałeś genetycznie, to pomyślałem o trójglicerydach w granicach 1200mg oraz całkowitego cholesterolu też 1200mg, co może powodować jakieś stany zapalne, i temu ciała wytwarzało by nadmiar cholesterolu aby jest uleczyć samoczynnie.

 

*******

 

I napisz jak się odżywiasz, bieganie to nie jest moda na odchudzanie, to tylko narzędzie, poprawiające wiele pozytywnych parametrów fizjologicznych.

I nie nastawiaj się na 10 tyg biegania, tylko nastaw się pozytywnie na całe swoje życie uprawiania sportu, nie ważne jakiego, takiego który przyniesie korzyści i będziesz zadowolony.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Co do badań to słyszałem, że warto zbadać oxLDL. Statyn w życiu nigdy nie wezmę. Podejrzewam, że genetycznie, ponieważ u mnie w rodzinie to dość popularne jest mieć wysokie wyniki cholesterolu.

A co do tych ćwiczeń to tak czy siak chcę ćwiczyć, bo chcę i tak być zdrowszym i zdrowiej wyglądać. Duży "Maciek" nie wygląda dobrze ;). Czyli jak, taki plan jaki napisałem jest ok?


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A jaki plan napisałeś, i jak się odzywiasz, jak codziennie 'boostujesz' swoją insulinę, to zapmnij o odchudzaniu, nabawiasz się tylko problemów metabolicznych?

 

I nie wierz takim tekstom jak tutaj, to kompletne bzdury:

 

 

 

 

Wartość odżywcza masła

Masło, tak jak inne tłuszcze zwierzęce, zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe (ok. 67 procent wagi), które wpływają na wzrost poziomu cholesterolu we krwi i w konsekwencji zwiększają ryzyko zachorowania na miażdżycę i choroby krążenia. W skład masła wchodzą też duże ilości cholesterolu - ok. 220 mg w 100 g. Jest to prawie dzienna norma cholesterolu pokarmowego, tzn. tego, który dostarczamy organizmowi z jedzeniem. W maśle możemy znaleźć rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A i D oraz niewiele E. Ich zawartość nie jest jednak stała i zależy od pory roku (mniej ich jest w zimie, więcej latem, gdy krowy pasą się na pastwiskach). Dlatego masła nie powinno się traktować jako głównego źródła tych witamin.


http://www.poradnikz...asle_34663.html

 

 

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Co do badań to słyszałem, że warto zbadać oxLDL.

oxLDL będziesz mieć wyższe, jeśli masz niewydolność serca bądź cukrzyce typu 2, i jeśli podejrzewasz u siebie problem z sercem to zbadaj oxLDL, ale profilaktycznie i z ciekawości możesz zbadać ten parametr.

Lepszym odniesieniem będzie niż badanie cholesterolu, który jest zmienną wartością i badając go za 24-48g będzie już inny. Badasz cholesterol jedynie w tym 'obecnym' momencie. I kropka.

homocysteine i witaminy b6, b9, b12 oraz witamine D3, PH oraz pierwiastki też badaj


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

A jaki plan napisałeś, i jak się odzywiasz, jak codziennie 'boostujesz' swoją insulinę, to zapmnij o odchudzaniu, nabawiasz się tylko problemów metabolicznych?

 

I nie wierz takim tekstom jak tutaj, to kompletne bzdury:

No mój plan to po prostu stosowanie się do tego http://kalistenikapo...-plan-biegania/,
po tym 20min ćwiczeń fbw, a na koniec 10min rozciągania.
Jak się odżywiam? No i tutaj pewnie większość mnie za to zjedzie, ale co tam. Jestem wegetarianinem, chodź bardziej w stronę weganizmu. Samo mleko całkowicie odrzuciłem, bo jak dla mnie jest nawet w smaku paskudne. Serków wiejskich też za bardzo nie jadam, też między innymi ze względu na smak. Jajek nie jem, bo mi się przejadły. Czasem chodź rzadko, jem twarożek i ser żółty. Ryb też nie jem, o dziwo to nie warzywo :). Nad łakociami pracuję, już bardzo mocno ograniczyłem, a chcę prawie całkowicie zaprzestać, bo ryzyko wystąpienia u mnie cukrzycy również jest bardzo nie małe :/.
Suplementuję B12 5000mcg raz na tydzień. Kwasy Omega 3 DHA oraz witaminy K2 i D3 5000 IU stosowałem, ale gorzej się po nich czułem i nie mam pojęcia dlaczego.


Użytkownik dreddread edytował ten post 08 października 2017 - 17:40

  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

No mój plan to po prostu stosowanie się do tego http://kalistenikapo...-plan-biegania/,
po tym 20min ćwiczeń fbw, a na koniec 10min rozciągania.
Jak się odżywiam? No i tutaj pewnie większość mnie za to zjedzie, ale co tam. Jestem wegetarianinem, chodź bardziej w stronę weganizmu. Samo mleko całkowicie odrzuciłem, bo jak dla mnie jest nawet w smaku paskudne. Serków wiejskich też za bardzo nie jadam, też między innymi ze względu na smak. Jajek nie jem, bo mi się przejadły. Czasem chodź rzadko, jem twarożek i ser żółty. Ryb też nie jem, o dziwo to nie warzywo :). Nad łakociami pracuję, już bardzo mocno ograniczyłem, a chcę prawie całkowicie zaprzestać, bo ryzyko wystąpienia u mnie cukrzycy również jest bardzo nie małe :/.
Suplementuję B12 5000mcg raz na tydzień. Kwasy Omega 3 DHA oraz witaminy K2 i D3 5000 IU stosowałem, ale gorzej się po nich czułem i nie mam pojęcia dlaczego.

Jak nie umiesz biegać, to stosuje ten plan 10-tygodniowy.

DHA i EPA razem stosuj.

D3 sumplementuje się jak ją się najpierw zbada i ma się jej poziom zbyt niski. I k2 powinna być mk7, a nie mk4.

Źebyś nic nie jadł przez 1 tydzień, tez pewnie źle się byś czuł. Może twój organizm przestał normalnie funkcjonować w końcu, jak po k2 i d3 źle się czułeś, a może to co innego powodowało, że źle się czułeś, bądź k2 i D3 pochodziły z 'dziwnych' źródeł. ?

Jak jesz słodycze w nadmiernych ilościach, to organizmowi brakuje jakichś składników. No cóż, nie poradzę nic na to. Pozostaje ci ćwiczyć silną wolę. ;p


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Nie za bardzo rozumiem o co Ci tutaj chodzi "Źebyś nic nie jadł przez 1 tydzień, tez pewnie źle się byś czuł. Może twój organizm przestał normalnie funkcjonować w końcu".
Jak to organizm może przestać normalnie funkcjonować i czy jeśli to w ogóle możliwe, to jak to cofnąć? ;)
Zbadam D3. Brałem k2mk7. Słodyczy już mało jem. Suplementy z zaufanych źródeł, nie biorę kota w worku.
Ćwiczyć silną wolę? A to dlaczego?


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Nie za bardzo rozumiem o co Ci tutaj chodzi "Źebyś nic nie jadł przez 1 tydzień, tez pewnie źle się byś czuł. Może twój organizm przestał normalnie funkcjonować w końcu".
Jak to organizm może przestać normalnie funkcjonować i czy jeśli to w ogóle możliwe, to jak to cofnąć? ;)
Zbadam D3. Brałem k2mk7. Słodyczy już mało jem. Suplementy z zaufanych źródeł, nie biorę kota w worku.
Ćwiczyć silną wolę? A to dlaczego?

To raczej nie zrozumiesz mojego przekazu, nie chce ci wmawiać co jest dobre a co nie dobre. I wytykać w tym przypadku błędów, bo tak swoje przekonania masz.

Ćwicz siłę woli, jesli ci to pomoże.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
dreddread

dreddread

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Bez obrazy, ale coś myślę, że tylko Ty rozumiesz swoje przesłanie ;). Nie wiem o co Ci chodzi i co tu ma siła woli do tego wszystkiego :). Widzę, że niestety tutaj pomocy nie znajdę, trudno, poszukam gdzie indziej. Tak czy owak dzięki za odpowiedzi. Piona!


  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Bez obrazy, ale coś myślę, że tylko Ty rozumiesz swoje przesłanie ;). Nie wiem o co Ci chodzi i co tu ma siła woli do tego wszystkiego :). Widzę, że niestety tutaj pomocy nie znajdę, trudno, poszukam gdzie indziej. Tak czy owak dzięki za odpowiedzi. Piona!

Organizm się buntuje, bo nie dostarczasz mu odpowiednich substancji odżywczych, osh to nie chciałem tego juz pisać, spójrz na ten weganizm/wegetarianizm, brakuje w nim mięsa. Mięso było, jest i będzie najlepszym spożywczym pokarmem, wraz z tłuszczem.

Bo co tam, korzystasz z tłuszczy roślinnych co są mało wartościowym pokarmem, tak samo białko roślinne, też jest mało wartościowym pokarmem.

Strączki, zboża ? To przecież samobojóstwo, proszenie się o przyszłościowe problemy, to bomba zegarowa, która uaktywni się pewnego dnia.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jakie to klasyczne, wegetarianin skarżący się na problemy ze zdrowiem i nadwagę, czemu nie dojdą do wniosku, że to przez ich sposób żywienia te kłopoty? dobra już wiem ;/


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych