Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Straddle l-sit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Trenuje pod l sit w rozkroku i zaczynam od 2 progresji z tego filmiku
https://youtu.be/6iKSlkc-HKs

Mam przy tym cwiczeniu straszne skurcze w udach. Czy trzeba jakies specjalne cwiczenia rozciagajace czy te skurcze same mina po czasie jak miesnie sie przyzwyczają?

Rozciagam sie dynamicznie przed treningiem, roznego rodzaju sklony i "pancake stretch" robie czy jakos tak.

Prosilbym o rady.
  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli łapią Cię skurcze z przodu ud (czyli czworogłowe) to raczej normalne i jest to kwestia wyćwiczenia utrzymania napięcia izometrycznego w danej pozycji. Ja się borykałem z takimi skurczami przy wznosach nóg np. i na początku uda mnie rwały i paliły dużo bardziej niż brzuch. Wraz ze wzmocnieniem ich przestały. Potem miałem taki problem przy utrzymywaniu np. L-sita. Jak tylko wznosiłem nogi i trzymałem je napięte przez 4-5 sekund to łapał mnie skurcz. Po jakimś czasie przeszło.

Nie wiem czy na pewno masz to samo ale jeśli tak to po prostu musisz ćwiczyć nogi napinając je w danej pozycji :) To ćwiczenie podobno pomaga na tego typu problemy ale nie wiem na 100% bo go regularnie nie robiłem:

Siadasz na ziemi z rozkraczonymi nogami, proste plecy. Kładziesz dłonie na ziemi przed sobą (pomiędzy nogami) i unosisz nogi w górę utrzymując obciągnięte palce. Im dalej od siebie położysz dłonie (czyli im dalej się pochylisz) tym jest trudniej. To daje mocny wycisk czwórkom, biodrom i brzuchowi. Jeśli się dobrze orientuję to właśnie ćwiczenie bardzo przydatne pod wszelkie straddle i hand pressy :) Oczywiście robi się to w seriach np. 3x10 na początek :)

Jak znajdę filmik to Ci wkleję.

EDIT. Na tym filmiku masz jak to wygląda. To co gościu kręci kółeczka jest cięższe niż same wznosy no ale dopasujesz to już pod siebie :)

https://youtu.be/gtfKAn4UTOc?t=2m40s


  • 0

#3
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Mam Skurcze w zewnetrznej czesci ud.
Czyli te cwiczonko przed seriami głównymi?

TEgo l sit pod pressy robie na gimnastykach pisali ze to najpierw trzeba opanowac zeby pressa sie nauczyc.
I brakuje mi tej siły barków czy rozciagniecia.

Dzięki za pomoc
  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ogólnie po prostu jako ćwiczonko wykonuj regularnie. Strzelam, że po prostu w napięciu izometrycznym nie masz wystarczająco siły albo umiejętności (układ nerwowy) aby spiąć mięśnie i utrzymać nogi w jednej pozycji. Nogi trochę ważą więc o ile podnieść je dynamicznie do góry i opuścić (wznosy) jest dość łatwo, o tyle napiąć i utrzymać ich ciężar już dużo gorzej - dlatego często w tych pozycjach przychodzą skurcze. Tyle mi przychodzi do głowy ale też ekspertem nie jestem :)

Moim zdaniem jeśli to nowy element w Twoim treningu to kwestia adaptacji i będzie dobrze. (zakładam, że rozgrzewasz się porządnie przed treningiem)


  • 0

#5
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Również miałem to co Merfi84 ze szkurczami i również RussianBear miałem po zewnętrznej stronie ud. Ale wszystko z czasem ustało. Przystosują się. Ćwicz i się nie martw. Będzie tylko lepiej :) Cytując klasyka: "No pain, no gain" ^^


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych