Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozgrzewka w miejscu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lunatyk

Lunatyk

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Szukam pomysłu na rozgrzewkę, którą mógłbym wykonać spokojnie w domu. Nie zawsze jest czas i ochota iść przebiec 2-3km i wrócić ćwiczyć, zwłaszcza wieczorem. Poza rozgrzewką szukam pomysłu na zastąpienie podciągania. Drążek w futrynie odpada, bo te są drewniane, ścienny również - cienkie ściany. Zaczynam od australijskich, więc dosyć nisko.


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Bieg w miejscu? :D A tak na serio to po co chcesz biegać jako rozgrzewkę do podciągania czy pompek? jaki to ma sens? Po takiej "rozgrzewce" jesteś jedynie bardziej zmęczony i trening jest mniej efektywny. Proponuję skupić się na mobilizacji przed treningiem (wyguglaj sobie bo to za dużo żeby w jednym poście wyltumaczyć) do tego można zastosować łatwiejsze odmiany ćwiczeń jako aktywację mięśni i ścięgien. Jak nie możesz się podciągać na drążku to australijskie jest ok, progresuj przez coraz mniejsze użycie nóg, można je kłaść na podwyższeniu, a prędzej jeszcze całkowicie wyprostować i obciągnąć palce, później można robić odmiany w których jedna ręka przejmuje część pracy drugiej czyli np. podciąganie australijskie typu "archer", możesz jeszcze mniej odejmować nogi przez kładzenie ich na gumie oporowej, albo bez gumy podciąganie w tuck front leverze, ale do tego musiałbyś zastosować dwa stoły.
  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja odeszlem dawno od rozgrzewek typu cardio, przed treningiem siłowym, bo mam sporo cardio po za siłownia.
Najwyzej lekki rozruch w miejscu badz po kilka krokow do przodu, tylu, w bok, na wspak.

I robie animal flow przez kilka/nascie minut we wszystkich kierunkach i we wszystkich płaszczyznach. Nie trzeba duzo miejsca na to.

Jak masz miejsca troche to mozesz poskakać delikatnie, porobic pajacyki, poskakać na skakance.

Jak posiadasz gume o różnej sile napięcia, to mozesz uzyc najlżejsze natężenie do rozgrzania np barków czy nadgarstków czy łopatek.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Lunatyk

Lunatyk

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Bieg w miejscu? :D A tak na serio to po co chcesz biegać jako rozgrzewkę do podciągania czy pompek? jaki to ma sens? Po takiej "rozgrzewce" jesteś jedynie bardziej zmęczony i trening jest mniej efektywny. Proponuję skupić się na mobilizacji przed treningiem (wyguglaj sobie bo to za dużo żeby w jednym poście wyltumaczyć) do tego można zastosować łatwiejsze odmiany ćwiczeń jako aktywację mięśni i ścięgien. Jak nie możesz się podciągać na drążku to australijskie jest ok, progresuj przez coraz mniejsze użycie nóg, można je kłaść na podwyższeniu, a prędzej jeszcze całkowicie wyprostować i obciągnąć palce, później można robić odmiany w których jedna ręka przejmuje część pracy drugiej czyli np. podciąganie australijskie typu "archer", możesz jeszcze mniej odejmować nogi przez kładzenie ich na gumie oporowej, albo bez gumy podciąganie w tuck front leverze, ale do tego musiałbyś zastosować dwa stoły.

 

No właśnie australijskie chciałbym robić, ale też niespecjalnie mam gdzie. Biurko mi ogranicza ruchy, a na schodów nie mam jak złapać, bo nadgarstki są nienaturalnie wygięte wtedy.

 

A co do rozgrzewki to szukam czegoś, co podniesie temperaturę ciała, bo zimą jest chłodno u mnie w pokoju zazwyczaj.


  • 0

#5
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Zawsze można też spróbować samego świadomego napinania mięśni, do którego nie musisz mieć miejsca właściwie wcale, a i tak można się spocić, a z takich mniej ekstremalnych sposobów to bardzo dobrym sposobem na rozgrzanie całego ciała może być parę rundek po pokoju spider/leopard/jakimkolwiek innym crawlem, o ile wiesz co to. Jeśli nie, oto przykład:


Odpowiednio wykonywane, bez ułatwiania sobie, rozgrzeje Cię bardzo dobrze, a nawet może posłużyć jako osobne ćwiczenie.

Ostatni sposób to chociażby wspomniane przez Franka łatwiejsze odmiany ćwiczeń, które będziesz wykonywał potem na treningu, bo raz, że przygotowujesz ciało na większy wysiłek, to dwa wysiłek ten będzie najprawdopodobniej podobnym ruchem co ćwiczenie rozgrzewkowe, czyli np. pompki na kolanach (rozgrzewka) -> zwykłe pompki (trening).


  • 0

#6
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Ja polecam wszystkie odmiany Raczkowania po trochu na rozgrzewkę przez kilka minut i jest ogień w mięśniach i stawach i można trening zaczynać .
Idź na trening na zewnątrz. Napewno znajdziesz miejsce gdzie można się Podciągac. Mi jeszcze nie zdażyło się jak szukałem drążka w różnych miejscach podczas wyjazdów z domu aby nie znaleźć kawałka czegoś na czymś się można Podciągac.
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja polecam wszystkie odmiany Raczkowania po trochu na rozgrzewkę przez kilka minut i jest ogień w mięśniach i stawach i można trening zaczynać .
Idź na trening na zewnątrz. Napewno znajdziesz miejsce gdzie można się Podciągac. Mi jeszcze nie zdażyło się jak szukałem drążka w różnych miejscach podczas wyjazdów z domu aby nie znaleźć kawałka czegoś na czymś się można Podciągac.

proszę bardzo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Właściwie nie reguł, po prostu bawisz się swoim ciałem i kreujesz nowe pozycje i ruchy.


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych