Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Superserie w pozycjach statycznych są efektywne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Będzie efektywne jak polaczyc np

Front lever z planche w superserie?
Czy lepiej osobno robic??
  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja jestem tylko 60 kg. anorektykiem, ale myślę, że mogę Ci pomóc 100 kg. mistrzu. To bez różnicy moim zdaniem, ale bardzo się przydaje gdy chcesz zaoszczędzić czas wtedy ciśniesz naprzemiennie i masz o połowę krótszy trening. Najlepiej ćwiczyć np. pull upy we froncie + push upy w planche, wide hold we froncie + wide hold w planche itp., argumentuję swoją rację tym, że jestem 60 kg. anorektykiem więc sam zdecyduj, czy możesz mi zaufać.

 

Myślę, że zrozumiałeś, że nie warto w życiu być ch*jem, bo często jest tak, że potrzebujesz pomocy od kogoś kogo wcześniej obrażałeś i się naśmiewałeś, masz szczęście, że nie jestem jak Ty, koksie. ;)


  • 1

#3
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

Ja jestem tylko 60 kg. anorektykiem, ale myślę, że mogę Ci pomóc 100 kg. mistrzu. To bez różnicy moim zdaniem, ale bardzo się przydaje gdy chcesz zaoszczędzić czas wtedy ciśniesz naprzemiennie i masz o połowę krótszy trening. Najlepiej ćwiczyć np. pull upy we froncie + push upy w planche, wide hold we froncie + wide hold w planche itp., argumentuję swoją rację tym, że jestem 60 kg. anorektykiem więc sam zdecyduj, czy możesz mi zaufać.

Myślę, że zrozumiałeś, że nie warto w życiu być ch*jem, bo często jest tak, że potrzebujesz pomocy od kogoś kogo wcześniej obrażałeś i się naśmiewałeś, masz szczęście, że nie jestem jak Ty, koksie. ;)




Tylko jak to przed bazą zrobie to baza pozniej ostro spadnie? Tzn siła w bazowych cwiczeniach: wyciskanie, podciaganie.

TAki problem jest że jak przed treningiem zrobie te pozycje to i trening sie wydluza i sily malo.

W dni wolne od treningu jak wrzuce to tez jestem zmeczony po tych glownych i tak nie ma gdzie wrzucic.

A co myślisz o smarowaniu gwintow w pozycjach st? Tylko np dzien po treningu albo przed treningiem.

Pozdro Ziomek
  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak masz takie podejście, że coś będzie gorzej szło bo będziesz zmęczony to niestety musisz wybrać co jest priorytetem, baza czy figury bo nie można mieć obu, łącząc w ten sposób zawsze będziesz miał wolniejszy progres niż gdybyś skupił się na jednym, magicznie tego nie przeskoczysz, myślisz że dlaczego nie ma mistrzów, którzy są najlepsi w kilku dyscyplinach? :P Smarowanie gwintów będzie o tyle dobre, że nie przemęczysz mięśni i nie powinno się to negatywnie odbić na treningu bazy, ale CUN dostanie nawet bardziej, więc musisz na to uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Więcej nie znaczy lepiej, dlatego proponuję wyznaczyć priorytety, a resztę traktować jako dodatek np. 3x w tygodniu statyka, 1x baza lub na odwrót, chyba że chcesz mieć wolniejszy progres, ale w obu równomierny to zrób po tyle samo sesji, ale wtedy nie będziesz mistrzem ani w tym ani w tym :P będziesz zwykłym sprawnym wszechstronnie człowiekiem xD

 

 

Tzn siła w bazowych cwiczeniach: wyciskanie, podciaganie.

 

Te dwa ćwiczenia to wszystkie, które wykonujesz? A MC i przysiad nie wykonujesz czy tylko nie wymieniłeś? 


  • 0

#5
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

Jak masz takie podejście, że coś będzie gorzej szło bo będziesz zmęczony to niestety musisz wybrać co jest priorytetem, baza czy figury bo nie można mieć obu, łącząc w ten sposób zawsze będziesz miał wolniejszy progres niż gdybyś skupił się na jednym, magicznie tego nie przeskoczysz, myślisz że dlaczego nie ma mistrzów, którzy są najlepsi w kilku dyscyplinach? :P Smarowanie gwintów będzie o tyle dobre, że nie przemęczysz mięśni i nie powinno się to negatywnie odbić na treningu bazy, ale CUN dostanie nawet bardziej, więc musisz na to uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Więcej nie znaczy lepiej, dlatego proponuję wyznaczyć priorytety, a resztę traktować jako dodatek np. 3x w tygodniu statyka, 1x baza lub na odwrót, chyba że chcesz mieć wolniejszy progres, ale w obu równomierny to zrób po tyle samo sesji, ale wtedy nie będziesz mistrzem ani w tym ani w tym :P będziesz zwykłym sprawnym wszechstronnie człowiekiem xD


Te dwa ćwiczenia to wszystkie, które wykonujesz? A MC i przysiad nie wykonujesz czy tylko nie wymieniłeś?


A rozumiem, bo ja za duzo celow sobie wyznaczam i na treningu za duzo cwiczen xD

Przysiadu i Mc nie moge robic bo mam ciezką kontuzje kregoslupa, pare miesiecy leczenia, rehab i jakoś pójdzie :P
  • 0

#6
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Nie spadnie siła w bazie. Jak masz czas to rób przed treningiem, a jak nie to odpuść elementy. Elementy na kozackim poziomie mają tylko ci którzy mogą przeznaczyć na nie kilka godzin dziennie, a jeżeli nie masz czasu żeby poswiecic im chociaż 30 minut (np. 6 superserii front levera z planche) przed bazą no to lipton. :P
  • 0

#7
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

Nie spadnie siła w bazie. Jak masz czas to rób przed treningiem, a jak nie to odpuść elementy. Elementy na kozackim poziomie mają tylko ci którzy mogą przeznaczyć na nie kilka godzin dziennie, a jeżeli nie masz czasu żeby poswiecic im chociaż 30 minut (np. 6 superserii front levera z planche) przed bazą no to lipton. :P


Własnie zrobilem 5 SS FL i PLANCHE przed baza, to ciężar w WL co mialem na 6-7 ruchów, ledwo na 2 razy poszedl. Narazie jednak zrezygnuje z tych pozycji, zajmę się bazą i coś pózniej z tym sprobuje.

Dobra dzieki za odpowiedzi moje Ziomeczki.
  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Co jest dla Ciebie dziwne?


  • 0

#9
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • LokalizacjaŁódź

Nie odpisuj. To spamer, który chce tylko wypromować to co ma w linku. Na forum gimnastyków też był taki okres czasu kiedy zalogowało się pełno takich "użytkowników" z jakimiś cyferkami w nicku. Wszystko to był spam. Mod albo admin zaraz będzie miał co robić.


Użytkownik DzikiB edytował ten post 06 października 2017 - 10:05

  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Usunięte.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych