Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebuje pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
KrzysztofP

KrzysztofP

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam

Chciałbym ułożyć sobie trening pod siłę i masę

Mianowicie moim celem w ciągu jednego roku jest rozbudowa masy mięśniowej ważę obecnie 71 kg i masę skończę kiedy dojdę do 85 kg 

Moim drugim celem jest rozbudowa sił czyli zrobienie 15 podciągnięć z 50 kg

oraz 15 dipów z takim samym obciążeniem oraz 15 pistoletów z 20 kg

Moje aktualne wyniki to 7 pociągnięć z 20 kg i 5 dipów z 5 kg oraz 2 pistolety na nogę z 15 kg i około 40 pompek

Ćwiczę 10 miesięcy 

I tu pytanie jaki rodzaj treningu wybrać i jakim systemem ćwiczyć chcę ćwiczyć 4 razy w tygodniu

 WTOREK

  • Biceps i Plecy
    • Podciąganie szerokim nachwytem 
    • Podciąganie wąskim nachwytem 
    • Podciąganie wąskim podchwytem 
  • Nogi
    • Przysiady na jednej nodze - 
    • Wskoki na murek (45cm) - 
    • Przysiady z wyskokiem - 

CZWARTEK

  • Klatka, Triceps i Barki
    • Pompki - 
    • Dipsy na poręczach - 
    • Pike Push-Ups - 
    • Daimond Push Up - 
    • Pompki szerokie -
  • Brzuch
    • Wznosy nóg w zwisie - 
    • Wznosy nóg do L-Sit z przytrzymaniem 2 sek - 
    • Wycieraczki - 

SOBOTA

  • Biceps i Plecy
    • Podciąganie szerokim nachwytem - 
    • Podciąganie wąskim nachwytem - 
    • Podciąganie wąskim podchwytem -
    • Nogi
    • Przysiady na jednej nodze - 
    • Wskoki na murek (45cm) - 
    • Duck walk (kaczy chód) - 
    • Przysiady z wyskokiem - 

NIEDZIELA

  • Klatka, Triceps i Barki
    • Pompki - 
    • Dipsy na poręczach -
    • pike Push-Ups - 
    • Daimond Push Up - 
    • Pompki szerokie - 
  • Brzuch
    • Wznosy nóg w zwisie - 
    • Wznosy nóg do L-Sit z przytrzymaniem 2 sek - 
    • Wycieraczki - 
    • i tu nasuwa się pytanie co zmienić i jaką metodykę zastosować do tego treningu

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Po pierwsze, dajesz sobie zbyt odległe cele, od razu celem jest 14 kg masy, i bardzo duży przeskok siły, nie wiem czy widziałem w internetach kogoś kto podciąga się 15 razy z 50 kg. Zanim zrobisz oba, myślę że minie ze 3 lata, celu siłowego nie ułatwi zwiększenie masy mięśniowej przez co będzie Ci trudniej robić dipy i podciąganie (w pistoletach aż tak bardzo zauważalne to nie będzie). Po drugie, wydaje mi się, że za nisko w stosunku do podciągania i dipów masz ustawiony cel przysiadów, zarówno w stosunku do Twojego obecnego wyniku jak i ogólnej trudności, porównując podciąganie z 50 kg i pistolety z 20 kg to drugie to pikuś, a przynajmniej tak powinno być jak chcesz być równomiernie silny. 

 

Co jeszcze mogę polecić to żebyś nie dzielił ciała na partie, a już na pewno nie tak szczegółowo "biceps, triceps, klatka, barki" w niemal każdym ćwiczeniu pracują co najmniej dwa z wymienionych, oraz w każdym powinien pracować brzuch. Lepiej podziel ciało na góra-dół, przód-tył, albo push-pull-(leg), będzie zdrowiej, i profity (przynajmniej te siłowe) będą większe.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych