Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Potrzebuje pomocy w ocenie treningu masa/siła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
KrzysztofP

KrzysztofP

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam

Chciałbym ułożyć sobie trening pod siłę i masę

Mianowicie moim celem w ciągu jednego roku jest rozbudowa masy mięśniowej ważę obecnie 71 kg i masę skończę kiedy dojdę do 85 kg 

Moim drugim celem jest rozbudowa sił czyli zrobienie 15 podciągnięć z 50 kg

oraz 15 dipów z takim samym obciążeniem oraz 15 pistoletów z 20 kg

Moje aktualne wyniki to 7 pociągnięć z 20 kg i 5 dipów z 5 kg oraz 2 pistolety na nogę z 15 kg i około 40 pompek

Ćwiczę 10 miesięcy 

I tu pytanie jaki rodzaj treningu wybrać i jakim systemem ćwiczyć chcę ćwiczyć 4 razy w tygodniu


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Do rozbudowy masy mięśniowej najszybszym i najefektywniejszym sposobem będą jednak wolne ciężary: wyciskanie, przysiady ze sztangą, martwy ciąg, żołnierskie itd. Jeśli Twoim nadrzędnym i najważniejszym celem jest najpierw masa to polecam iść na siłownię. Ewentualnie jeśli rzeczywiście chcesz to robić kalistenicznie to po prostu dobierz odpowiedni plan treningowy (np. 5x10/10x5) i uzbrój się w cierpliwość. Nabranie 14kg czystej masy mięśniowej zajmie Ci myślę ok 2-3 lat w zależności też od predyspozycji i stylu życia :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych