Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Handstand, pompka na jednej ręce i pistolety, jak zacząć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Witam. Mam do was pytanie. Otóż jak zacząć progresować handstand, pompke na jednej ręce i pistolety ? Ogólnie to ułożyłem taki plan, ale on jedynie zwiększy moją siłę z mojej relacji. Wygląda tak. Planuję ćwiczyć 3-4-5 dni w tygodniu. Ogólnie to jestem dzień po tym treningu i nie czuję żadnych zakwasów, jedynie po treningu była pompa. Ogólnie wygląda tak - 
 

Pompka z jedna reka na cegle - 5+5 x 4 
 
Pike - 10 10 10 10 
 
W Pozycji pike wychylam sie do przodu 5 s tak stoje -  5 5 5 5
 
Max przysiad na jednej nodze - 5 5 5 5 
 
Podciąganie szerokie - 6 6 6 6 
 
Podciagniecia z guma - 13 12 12 11 
 
Hollow body - 30 s 30 s 30 s 30 s 
 
Deska - 45 s 45 s 45 s 45 s


Jak sądzicie coś do zmiany, a może czegoś brakuje ?

  • 0

#2
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

 

Witam. Mam do was pytanie. Otóż jak zacząć progresować handstand, pompke na jednej ręce i pistolety ? Ogólnie to ułożyłem taki plan, ale on jedynie zwiększy moją siłę z mojej relacji. Wygląda tak. Planuję ćwiczyć 3-4-5 dni w tygodniu. Ogólnie to jestem dzień po tym treningu i nie czuję żadnych zakwasów, jedynie po treningu była pompa. Ogólnie wygląda tak - 
 

Pompka z jedna reka na cegle - 5+5 x 4 
 
Pike - 10 10 10 10 
 
W Pozycji pike wychylam sie do przodu 5 s tak stoje -  5 5 5 5
 
Max przysiad na jednej nodze - 5 5 5 5 
 
Podciąganie szerokie - 6 6 6 6 
 
Podciagniecia z guma - 13 12 12 11 
 
Hollow body - 30 s 30 s 30 s 30 s 
 
Deska - 45 s 45 s 45 s 45 s


Jak sądzicie coś do zmiany, a może czegoś brakuje ?

 

Co do progresji to popatrz sobie filmiki Al'a Kavadlo. Ma filmiki z progresjami do wszystkich ćwiczeń jakie napisałeś i więcej. Dobierz ćwiczenia do siebie i jedziesz :).


  • 0

#3
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

A cały plan spoko, czy coś do zmiany ? :D 


  • 0

#4
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

A cały plan spoko, czy coś do zmiany ? :D

Ogólnie to zależy co chcesz osiągnąć wykonując ten plan, np. wytrzymałość, siłę, trening pod baze lub przygotowanie do jakiś konkretnych elementów jak handstand itp. i też zależy od poziomu na jakim teraz jesteś czyli twoje maksy w poszczególnych ćwiczeniach. Dla mnie spoko. Osobiście dodałbym mostki/progresje do mostków bo to bardzo niedoceniane ćwiczenie a jest mega ważne i jeśli masz możliwość to dodaj dipy. Pamiętaj by po treningu przynajmniej troszeczkę się porozciągać.


Użytkownik SHogun edytował ten post 16 sierpnia 2017 - 03:17

  • 0

#5
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Ogólnie to chce sie nauczyc tego handstandu i zwiekszyc sile 

Maksy ? nie rozumiem 

Mostek umiem, pomimo wagi z łatwością go wykonuje, chociaż ostatnio mocno spada w dół

Zrobiłem z ojcem własne poręcze do dipów autorskie, no ale już są na mnie za małe i ciężko mi się robi

Masz na myśli statyczne, czy dynamiczne ? Pozdro :D


  • 0

#6
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Jak pod handstand i siłę to oki. Radzę tylko dodać takie ćwiczenie "kruk" jest bardzo pomocne, wzmacnia przedramiona, polepsza równowagę i uczy balansu który jest bardzo potrzebny w handstandzie. Dobrze jakbyś doszedł tak do 1 min kruka w 4 seriach

 

Maksy w sensie czyli ile robisz maksymalnie powtórzeń na przykład w podciąganiu itd.

 

Jak umiesz mostek to git, teraz tylko praktykować :D

 

Po treningu to najlepiej statyczne a przed treningiem dobrze zrobić dynamiczne


  • 0

#7
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Ja nawet 1 sekundy nie umiem utrzymać kruka ;__; 

Podciąganie nachwytem, poprawnie technicznie to 11 a pompki to 47 

Tia, ale dalej niz 25 sekund nie utrzmyam 

Z tego co czytalem to statyczne zwieksza ryzyko kontuzji.


  • 0

#8
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Przed treningiem rozciąganie statyczne więcej szkodzi niż pomaga, np. właśnie zwiększa ryzyko kontuzji i źle wpływa na siłę podczas treningu. Ale jeśli rozciągasz się statycznie po treningu to rozluźniasz spięte mięśnie od treningu i "wracają na swoje miejsce", również przyśpiesza czas regeneracji mięśni i zmniejsza zakwasy.


  • 0

#9
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Z zakwasami nie mam problemów, mogę dodać skakankę do treningu, albo do rozgrzewki ?


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych