Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakie cwiczenia zamienic bardziej pod Street Workout


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
We4reYoung

We4reYoung

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam

 

Zastanawiam sie jakie cwiczenia zamienic w moim planie zeby byl bardziej pod street workout ogolnie jesli chodzi o nauke elemetow w tej "dyscyplinie. Ma ktos jakies uwagi ktore cwiczenie z mojego planu mozna zamienic na np podciaganie czy dipsy? Czy moze lepiej byscie ulozyli ten plan? Nie chce do konca rezygnowac z silowni ale zainteresowal mnie tez Street Workout tylko nie wiem jak to wpleść w plan treingowy. 

 

PON FBW
 
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia szerokość barków 4x6
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3x10
Biceps+Triceps 3x8 (dowolne ćwiczenia w superseri)
Łydki 3 s max (stojąc)
 
SR FBW
 
Martwy Ciąg SUMO 3x5 (RAMPA np: 110x5 125x5 140x5)
Wyciskanie Żołnierskie 4x8
Rozpiętki hantlami skos dodatni 4 x 15
Dzień dobry 3x15
Prostowanie ramienia w opadzie tułowia z hantlem 3x15
Uginanie ramion hantle młotek 3x8
Dowolne ćwiczenie na brzuch 4 s
 
 
PT PUSH
 
Przysiady fronty 4 x 8
Wyciskanie hantli skos góra 4 x 8
Arnoldki 3 x 10
Wąskie wyciskanie 3 x 
Łydki 3 s max (siedząc)
Dowolne ćwiczenie na brzuch 4 s
 
SOB PULL
 
Podciąganie na drążku szeroki nachwyt REPS GOAL (start 30 powtórzeń)
Wiosłowanie hantlem w opadzie tułowia 3 x 8
Martwy na prostych (mały ciężar na rozciągnięcie dwójek) 4x12
Odwrotne rozpiętki  3x12-15
Uginanie ramion sztana prosta 3 x 12
Szrugsy ze sztangą lub hantlami 4 x 15
 
 
Prosze o uwagi i pozdrawiam

  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wszystko zależy od tego jakich elementów chcesz się uczyć? Elementy statyczne takie jak planche, human flag, front lever potrzebują trochę innej siły i umiejętności utrzymania napięcia izometrycznego. Tego i odpowiedniej techniki nauczysz się tylko i wyłącznie poprzez trening pod konkretne elementy. Samo ćwiczenie na siłowni raczej nie przełoży się na ich osiągnięcie. Jeśli chodzi o dynamikę i ewolucje na drążkach to sytuacja ma się podobnie bo tutaj trzeba ćwiczyć eksplozywność. Jeśli chodzi o zwykłe podciąganie czy dipy czy pompki to jak najbardziej jedno przekłada się na drugie. Kwestia ogarnięcia poprawnej techniki.

Inna sprawa jest taka, że jak na siłowni zbudujesz fundament siłowy to na pewno będzie Ci łatwiej ogarnąć niektóre rzeczy niż jakbyś zaczynał od zera :)


  • 0

#3
We4reYoung

We4reYoung

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Hmm myślę że każdy z tych elementów chciałbym w jakimś stopniu ogarnąć. Wiadomo że mógłbym trenować sam Street workout ale chciałbym to jakoś połączyć z siłownia której nie chce rzucać dlatego pomyślałem że może da się z tego mojego treningu zrobić coś w stylu 50/50 trochę SW i trochę siłowni.
  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Pewnie, że nie ma problemu. Ułóż sobie plan uwzględniający kalistenikę oraz ćwiczenia z wolnym ciężarem i już :) Najlepiej uwzględniający podobne cele np. silę maksymalną albo dynamikę :)
  • 0

#5
We4reYoung

We4reYoung

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Hmm a myślisz że coś w tym stylu byłoby dobre?
Pon FBW
Środa SW siła
Piątek FBW

Poniedziałek SW wytrzymałość
Środa FBW
Piątek SW siła

I tak na zmianę dałoby radę? Czy zq bardzo przesadzone?
  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja jestem ogólnie za trzymaniem się w jednym cyklu treningowym jednego celu ale to co napisałeś też zda pewnie egzamin :) To tylko 3 sesje treningowe w tygodniu więc myślę, że na luzie wyrobisz z regeneracją i odpoczynkiem układu nerwowego. Najlepiej jest obserwować siebie i to jak się czujesz. Pamiętaj, że trening ma przede wszystkim sprawiać frajdę, a nie powodować, że będziesz liczył nerwowo każde powtórzenie. Te FBW to jak rozumiem trening po całości na wolnych ciężarach? Jeśli tak to dobrym pomysłem będzie też pomiędzy FBW trenować po prostu już pod konkretny wybrany element/cel SW zamiast rozbijać to znowu na siłę i wytrzymałość :)


  • 0

#7
We4reYoung

We4reYoung

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Tak FBW to bedzie normalny trening na ciezarach takie no podstawowe cwiczenia. Postaram sie pozniej podeslac mniej wiecej jakbym chcial zeby ten plan wygladal.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych