Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Obciążenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Witam,układam plan pod siłę.
1. Co lepsze - ćwiczenie z obciążeniem ( podciąganie-dipy) czy z własną masą? (Jak w skazanym na trening)
2. Albo czy można byłoby jakoś to połączyć i czy by miało to sens. Na przykład podciąganie mam w planie pon śr pt, pon pt robię z masą ciała (podciąganie jednorącz z asystą) , a środa z obciążeniem szeroki nachwyt i wąski podchwyt
  • 0

#2
cascao188g

cascao188g

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
jak chcesz bys silny i masowac to obciazenie
jesli chcesz sie uczyc elementow to opcja z wersjami ćwiczeń

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

jak chcesz bys silny i masowac to obciazenie
jesli chcesz sie uczyc elementow to opcja z wersjami ćwiczeń

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Nauka elementów to co jak nie siła? Zwiększając trudność ćwiczenia można tak samo dobrze masować jak dodając kilogramy czy to do pasa czy to na sztangę. No i wreszcie - podciąganie na jednej ręce to tak samo siła jak podciąganie z dużym ciężarem, pompka na jednej ręce to siła i dip z obciążeniem też, trenując pod coraz trudniejszą odmianę dodaje siły i pod jak największy ciężar również.

Nie jestem przekonany, czy podciąganie na jednej ręce da mi więcej do "elementów" niż podciąganie z obciążeniem, nie widziałem badań na ten temat, a przykład Mateusza z tego forum pokazuje, że ćwiczenie z ciężarem przy dobrą techniką i pozycją hollow body daje świetny start do nauki sylwetek.


  • 0

#4
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
A jak z tym hollow body? Ile razy w tygodniu, ile serii, wykonywać to w ramach treningu brzucha, czy jako dodatek?
  • 0

#5
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
A i przykład jakiego Mateusza? Możesz dać link?
  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Obecnie zmienił nick na iamtheweakone, ale to nie ważne bo całego dziennika nie będziesz teraz przeglądał.

Hollow body mam na myśli, żebyś robił w ćwiczeniach m.in w podciąganiu, nie jako oddzielne ćwiczenie bo wtedy nie daje tyle korzyści.


  • 1

#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

1. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale raczej skazany nie jest jakąś wybitną książką której warto słuchać, bo MOIM zdaniem jest za delikatna dla ćwiczących, takie treningi to według mnie nie treningi, a nawet ostatnie kroki, gdy poćwiczysz jakiś czas z obciążeniem stają się banalnie łatwe (no może oprócz czegoś co nie wymaga tylko siły typu one arm hs push up albo jakieś mostki czy coś), ćwiczyłem z obciążeniem długi czas, teraz one arm pull upy to tylko zabawa nie trening, dało mi to solidną bazę pod front levera i ogólnie pod każdy element jakiego się uczę. Napewno baza z obciążeniem bardzo pomoże ci w przyszłej nauce figur jeżeli to jest twoim głównym celem (nie napisałeś).

 

2. Ma to sens oczywiście, według mnie pomysł okej, 3 razy w tygodniu siłowy trening 2 razy z obciążeniem i raz z własną masą ciała, wszystko super. ;)


  • 0

#8
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Tak, moim bardzo odległym celem jest nauka elementów :D Dzięki za porady, tak rozłożę ten trening siłowy jak napisałeś, mam jeszcze kilka pytań: (sorry, że tak dużo)

1. Lędźwie to moja najsłabsza strona. Co na to? Nie wiem, czy mostki ze skazanego będą wystarczające. Może supermany na ziemii? Ale co oprócz tego?

2.Na brzuch zwykłe wznosy mogą być, a na skosy wycieraczki? + Zauważyłem, że mam niby mięśnie brzucha i "sześciopak", ale słabe mięśnie głębokie.
Polecasz rozjazdy na kółku? Nie zrobię ze stania, no ale na to trzeba czasu.

3. Na nogi dam do planu pistolety i skakankę.

4. I ostatnia partia, czyli barki. Ćwiczyć je osobno? (Pompki w staniu na rękach przy ścianie), czy już dipy z obciążeniem i pompki na 1 wystarczą?

5.Ćwiczę też jak mam więcej czasu przed treningiem wolne stanie na rękach, trzymam już nawet z 15-20 s i w miarę to kontroluję, czasem chodzę, ale niestety w bananie, a nie technicznie. Wiem, że mam nawyk i nie wiem za ciula jak to wyprostować, poprostu nie potrafię. Jakieś porady?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych