Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Witam, daję plan treningowy w załączniku do oceny. Moim celem jest zrobienie pożądnej bazy, chociaż jako taką już mam.
Podciągam się 11 razy szerokim nachwytem, mój cel to 20 powtórzeń, aby mieć bazę pod np. Podciąganie na 1 ręce. Ćwiczyłem planem Armstronga, ale już nic nie daje, to dodałem do treningu obciążenie, sami oceńcie.
Na barki pompki w staniu na rękach przy ścianie.
I właśnie lędźwie. To jest moja najsłabsza strona tak samo jak korpus. Przekonałem się o tym przy próbie back levera. Narazie dałem tylko supermany, czekam na wasze rady czy wystarczy. Zamiast wznosów nóg dałem rozjazdy i hollow body żeby wzmocnić korpus i też nie wiem czy to dobry pomysł, żeby odstawiać wznosy.
Klatka i triceps to pompki na 1 ręce i inne ich rodzaje. Mam zamiar kupić poręcze do dipów to mogę dorzucić, może z obciążeniem? I jak połączyć to z pompkami?
Oprócz tego planu jak mam czas ćwiczę handstand wolny i gdy jestem na placyku robię muscle upy i podciąganie eksplozywne czego w domu nie jestem w stanie zrobić.
Nóg nie robię bo gram też w siatkówkę i jeżdżę dużo na rowerze. Proszę o odpowiedzi na pytania, krytykę i zmiany w planie jak i ocenę ;)Załączony plik  IMG_20170731_162218.jpg   555,83 KB   22 Ilość pobrań
  • 0

#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Przeczytaj a potem bierz się za układanie planu :

http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

Plan przesłodzony a brak treningu nóg z twoich powodów nawet nie skomentuje.

Albo trening siłowy albo wytrzymałościowy, wystarczą Ci 3-4 treningi jak niektóre rzeczy połączyć, aha i dorzuć coś na te nogi chociaż raz w tygodniu.


  • 0

#3
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Okej,to aby obrać cel proszę o odpowiedź na pytania:
1.Czy jest sens dochodzenia do 20 podciągnięć - obecnie 11 - (wytrzymałość), czy może lepiej rozwijać siłę np. Skazanym na trening.
2. Co sądzisz o planie Treningowym że skazanego na trening?
Ćwiczyłem odosobnieniem, ale moim zdaniem treningi były krótkie, mało wymagające.
  • 0

#4
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

1. Być może, zadziała na ciebie trening np. 3 razy max w podciąganiu albo drabiny ale możesz ćwiczyć typowo siłowo np. 5x5 czy 3x3 a i wytrzymałość podskoczy do góry.Albo wypróbuj coś takiego 2 tygodnie trening siły a kolejne 2 tygodnie wytrzymałość. Dróg jest wiele wybierz jedną i nie przerywaj.

2. Zależy od celów jeśli nie kręcą Cię, aż tak osiągi a bardziej zdrowie to dość fajny plan.

Powiedz jak ćwiczyłeś wcześniej ? Po za tym startujesz w zawodach kolarskich czy jeździsz amatorsko ?


  • 1

#5
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
1. Okej, dzięki za radę, spróbuję. A podczas budowania siły skupiać się na wersjach trudniejszych z masą ciała (jednorącz) czy może z obciążeniem? Pomieszanie raczej będzie przesadzone
2. Na rowerze amatorsko, w wakacje głównie. W siatkówkę gram w klubie (rocznik 2000) i tam czasem są jakieś obwody skocznościowe. Ale niedługo będę odchodził, bo kalistenika jakby to powiedzieć, stała się większą pasją, a z siatkówki i tak żył nie będe.
Pierwsze ćwiczyłem odosobnieniem i robiłem negatywne podciągnięcia. Potem planem Armstronga, ale przystawiło mnie na tych 11 podciągnięciach. Chciałbym ułożyć plan tak dobry jak odosobnienie, mogę też uwzględnić nogi, tylko bardziej intensywny, bo te kilka serii mnie mało męczy i bardzo mało czasu też zajmuje.
  • 0

#6
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

1. Co wolisz tylko w przypadku z masą ciała prawdopodobnie będziesz musiał modyfikować plan np. przechodzisz do podciągania jednorącz z asystą ale kiepsko Ci to idzie to przykładowo smarujesz gwinty.Z ciężarem nie trzeba tak kombinować tylko trenować takim samym planem dopóki mamy progres

2. Czasem warto zrobić sobie tydzień luźny zmniejszyć ilość powtórzeń i serii albo wrócić do łatwiejszego treningu a nie specjalizowanego zastanów się nad tym.

3. Gwarantuje Ci że trening FBW powinien na razie wystarczyć 3-5 serii od 3-8 powtórzeń 2-3 razy w tygodniu wystarczyć po co masz się zarzynać.

 

Ps. Trening obwodowy na skoczność jest do dupy oczywiście to moim zdaniem, jeżeli chcesz wyżej skakać polecam Skazanego część 3 fajnie po ludzku opisane.


  • 0

#7
blazanialdo

blazanialdo

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Dzięki za odpowiedź !
To zrobię tak,że zacznę robić trening skazanego - odosobnienie (siłowy), a, że jest on szybki to dodam eksplozywy z 3 części + flagę i inne ćwiczenia z 2. + Stanie wolne na rękach bo ten element chce ogarnąć.
Po kilku tygodniach zmienię na FBW (trening wytrzymałościowy).
I sprawdzę efekty, mam nadzieję, że będą ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych