Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy + pływanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
pawello

pawello

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć wszystkim, proszę o ocene i wskazówki dotyczące mojego planu treningowego połączonego z pływaniem. Jestem początkujący. Swoje cele wymieniłem poniżej

  1. Wiek: 22
  2. Płeć: mężczyzna
  3. Wzrost i waga: ok. 185-6 cm, 65 kg (wiem, spora niedowaga) 
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: brak
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości: brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie): tak
  7. Cel treningowy: nabranie przynajmniej 3kg masy mięśniowej do końca roku (5 miesięcy), polepszenie ogólnej sprawności i siły 
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi: w sumie to codziennie po pracy mogę na trening poświęcić z 1.5 godziny
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: ogólnie nie mam diety, przy mojej wadze staram się po prostu jeść bardzo dużo, bez śmieciowego jedzenia
  10. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp): skazany na trening + artykuł o kształtowaniu siły mięśniowej. Trening na pierwszy etap (mający przygotować mój organizm pod trudniejsze plany. http://kalistenikapo...odki-przykłady/

Plan treningowy stworzony przez Ciebie:

 

30x pajacyki

10x pompki pochylone (2 etap ze skazanego)

20s plank

6x podciagniecia w poziomie

10x dipy z oparciem stóp (mowi sie na to tez chyba pompki z oparciem ramion z tyłu)

8x mostek zgięty (3 krok ze skazanego)

wskoki na podwyższenie (nie wiem za bardzo ile powtórzen i na jaką wysokość powinno to być robione)

10x półprzysiady (ze skazanego)

10x burpees

10x wznosy ugiętych nóg na plecach

8x nożyce poziome

 

2 obwody takiego treningu

 

Plan tygodniowy

pon: basen

wt: trening

sr: basen

czw: odpoczynek

pt: basen

sob: trening

nd: odpoczynek

 

Wychodzi 3x basen i 2x trening w tygodniu. Moje pytania są następujace: Czy taki plan treningowy ma sens na początek? Cyz nie za dużo ćwiczen na początek? Czy moge w ten sposób zrealizować swoje cele? czy przeplatając tak pływanie i treningi nie przetrenuje się? Zalezy mi zeby pływać ale chce tez nabrać masy miesniowej i siły poprzez treningi w domu. Bardzo prosze o wszelkie wskazówki, uwagi i krytykę.


Użytkownik pawello edytował ten post 30 lipca 2017 - 13:14

  • 0

#2
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

A co na tym basenie będziesz robił? Jaką długość ma twój tor?

Co jest dla ciebie priorytetem, basen czy kalistenika?


  • 0

#3
pawello

pawello

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Priorytetem dla mnie jest pływanie, tzn pływał będę na pewno. Na basenie będę, oczywiście, pływał w celu wyrobienia sobie kondycji, sprawności i poprawy postawy (mam troche krzywy kręgosłup i się garbie). Po za tym po prostu to lubię. Tory po 25m. Trening kalisteniczny chciałbym wprowadzić w celu wyrobienia siły i masy mięsniowej (siłowni nie lubię).

 

Dodam może jeszcze ze nie mam zamiaru pływać jakoś wyczynowo i się tam jakoś dojeżdzać. Narazie tak 1000m - 1200m pływam w ciągu godziny, zalezy jaki mam dzień.


Użytkownik pawello edytował ten post 30 lipca 2017 - 13:45

  • 0

#4
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

To jak celem jest siła i masa to polecam fbw albo push pull. Tylko basen trzy razy w tygodniu nie zbuduje ci siły ani masy mięśniowej. Gdybym miał połączyć basen z workoutem to zrobiłym tak: PON: fbw, WT: basen, ŚR: free, CZW: fbw. PT: basen. 

 

Jeśli chodzi o fbw to taki podstawowy:

 

- nogi - przysiad/pistolet

- plecy - pull up/chin up/australijskie 

- klatka/triceps - wszelkie pompki

- brzuch

- prostowniki 

 

Taki np w poniedziałek, a taki w czwartek:

 

- nogi 

- pull/chin up/austr 

- dipy

- brzuch tutaj np plank

- prostowniki 


  • 0

#5
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Jakim stylem chcesz pływać, aby korygować wadę postawy?


  • 0

#6
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

To jak celem jest siła i masa to polecam fbw albo push pull. Tylko basen trzy razy w tygodniu nie zbuduje ci siły ani masy mięśniowej. Gdybym miał połączyć basen z workoutem to zrobiłym tak: PON: fbw, WT: basen, ŚR: free, CZW: fbw. PT: basen. 

 

Zgodzę się z tym planem wtedy gdy trenujesz dla siebie, zdrowia, samopoczucia jeżeli chcesz szybciej pływać to próbowałbym 2 treningi FBW ale min.3 treningi pływackie.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych