Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Krzepki dziennik!


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Hej! Jestem na tym forum już od paru dłuższych chwil i postanowiłem wreszcie założyć swój "dziennik", który znalazł się jednak w potrzasku cudzysłowu ze względu na fakt, iż nie będzie to typowy dziennik, do którego ludzie zazwyczaj wrzucają sprawozdanie ze swoich sesji treningowych, a raczej miejsce, w którym będę zamieszczał filmiki z trudniejszych (przynajmniej dla mnie :D) elementów, które w jakimś już tam stopniu uda mi się opanować. Robił to będę ze względu na to, że będę mógł w ten sposób - dzięki waszej pomocy - doszlifować pewne błędy, które z pewnością gdzieś tam w trakcie wykonywania tych ruchów wystąpią. 

Możliwe, że będę też tutaj pytał o sprawy rozmaite (trening, żywienie), tak, żeby wszystko znalazło się w jednym miejscu, a nie było rozrzucone po kilku/kilkunastu tematach.

Jako, że nigdzie mi się nie spieszy i ćwiczę powoli, po swojemu, kolejne wpisy z kolejnymi to elementami będą się pojawiały rzadko (a może nawet bardzo rzadko) i nieregularnie.

Nie przedłużając, wrzucam pierwsze ćwiczenie, którym jest... Muscle up! Zachęciła mnie do jego nagrania (między innymi) ostatnia dyskusja na temat false gripa i siłowo/eksplozywno/kippingowego/dynamicznego wykonania tego ruchu. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście mogli (a wiem, że możecie :D) wyłapać jakieś ewentualne błędy w ułożeniu ciała i napisać o nich niżej.

Ćwiczenie:


PS. Podchodzi to pod false grip? Starałem się dać nadgarstki jak najgłębiej, tak, żeby był, ale podczas ruchu w górę i tak zawsze lekko się zsuną do neutralnej pozycji i wychodzi na to, że tego false nie ma.

Pozdrawiam! :)


  • 1

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Ciekawy pomysł, będę zaglądał. Na MU się za dobrze nie znam, ale w dolnej fazie pilnuj, żebyś nie robił nadmiernej lordozy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - wysunięcie nóg do przodu powinno pomóc (mam na myśli pierwsze 9 sekund filmiku). Pewnie chłopaki wypowiedzą się bardziej rzeczowo, trzymam kciuki za dalsze elementy ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,733 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Najs. Mi się mega podoba. Bardzo ładne i siłowe wejście na drążek. Mam wrażenie, że pierwsze weszło z false gripu jak najbardziej, a drugie już z neutralnego chwytu. Tak czy siak jeśli umiesz zrobić jedno i drugie to ja bym robił z neutralnego bo jest po prostu trudniejsze. Świetnie to wygląda serio. Jeśli miałbym się do czegokolwiek na siłę przyczepić to do tego, żebyś w zwisie od początku trzymał tyłopochylenie miednicy (zniknie widoczna lordoza) -  będzie to ładniej wyglądać, a zarazem mocniej opinać brzuch i odciążać odcinek lędźwiowy :) A tak to jak dla mnie perfecto.

Przy okazji mam parę pytań:
- ile masz wzrostu?
- ile ważysz?
- ile czasu do tego elementu ćwiczyłeś?

Pozdrowionka i będę śledził! :)


  • 1

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Będę zaglądał i służył radą na ile moja wiedza pozwoli ;) Ja osobiście trzymam kciuk pod drążkiem, nie wiem czy to jest błędem, tak się po prostu przyzwyczaiłem, chwyt jest zamknięty więc pewniejszy :) Poza tym, bardzo ładne wolno-siłowe wejście.


  • 1

#5
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Dzięki wielkie za porady, właśnie o coś takiego mi chodziło :).

Merfi, przed chwilą się mierzyłem, to wyszło, że mam około 177-178 cm wzrostu. Oprócz tego ważę ok. 67kg (około, bo w ciągu kilku tygodni potrafi to u mnie zmienić z 71-72 na 65-66. Wiem, dziwna sprawa). Ile ćwiczyłem do tego elementu. Hmm... Wiesz co, ciężko mi powiedzieć, bo tak naprawdę nie wiem, czy mógłbym uznać, żebym kiedykolwiek do jakiegokolwiek elementu ćwiczył jakoś specjalnie, ale osiągnięcie go Z PEWNOŚCIĄ umożliwiły mi powolne podciągnięcia co najmniej do wysokości szyi, albo wręcz do dotknięcia obręczy barkowej. Ogólnie ćwiczę od około 4 lat, z czego pierwszy rok/ dwa lata ćwiczyłem dość ściśle według skazanego, więc i efekty nie przychodziły zbyt szybko (wciąż przychodzą raczej powoli, ale myślę, że nie aż tak, jakbym cały czas miał cisnąć skazanym). Tak więc po kilku latach podciągnięć wykonywanych najlepiej technicznie jak tylko potrafiłem zaczęły mi już tam pojedyncze MU wchodzić (bez kippingu). Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby się lepiej za ten element wziąć i podszedłem do tego w ten sposób, że zwyczajnie przez ostatnie 2-3 tygodnie robiłem sobie po jednym, czasami po dwa siłowe wejścia na drążek, gdzieś tam w trakcie dnia. Niby nic, a jednak wzorzec ruchowy wbija się w czachę i sporo to daje.

 

PS. Także podejście w stylu nagiego wojownika potrafi sporo pomóc, jak widać. Jest to chyba najprostsza i zarazem jedna z najskuteczniejszych metod. Rób coś, a będziesz w tym dobry. Im częściej, tym lepiej. No i w niewielkich zakresach powtórzeń, czyli typowa siłówka :).


Edited by Krzepki Paweł, 27 July 2017 - 16:17 PM.

  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,733 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Kurde super. Przy moim wzroście jesteś około 8kg lżejszy ale i tak naprawdę mi zaimponowałeś :) Super! Będę obserwował i wrzucaj co jakiś czas takie fajne rarytaski :)

Pozdrowionka!


  • 0

#7
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Hehe dzięki za miłe słowa :). Jak tylko nauczę się czegoś w takim stopniu, że będzie to warte pokazania, to oczywiście nie omieszkam się z tym podzielić. Może nawet nagram poprawkę tego muscle upa i wrzucę bez lordozy lędźwiowej, żeby było już perfekcyjnie, to będę mógł z czystym sumieniem odhaczyć z listy tych "trudniejszych" elementów :D.

 

Również pozdrawiam :).


Edited by Krzepki Paweł, 28 July 2017 - 12:26 PM.

  • 0

#8
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Bu! oto 5 miesięcy i 1 dzień od kiedy pojawił się ostatni wpis, co czarno na białym pokazuje, że dziennik nabiera rozpędu! (ostrzegałem, że wpisy będą nieregularne :D).

Ok, także tego. Tym razem wrzucam filmik z Iron (paper) crossem. Przez ostatni miesiąc, od 27 listopada do 28 grudnia, nagrywałem co parę dni moje podejścia do tego elementu. Filmiki są ustawione chronologicznie, choć jak się okazuje progress mierzony na tak krótkim odcinku czasu i jednocześnie przy tak trudnym ćwiczeniu jest dość mizerny, ciężki do zmierzenia bym powiedział. Wideo tym razem z moimi wstawkami, przynajmniej się pośmiałem przy montażu :D.

Zasady takie jak wcześniej, czyli liczę na wytknięcie jakichś ewentualnych błędów (poza brakiem siły, o ile to jest błąd ;)). Przy każdej próbie starałem się mieć łokcie wyprostowane (zablokowane w stawie) i zwrócone razem z dłoniami przed siebie/na zewnątrz(?) (nie wiem jak to inaczej nazwać, sami zobaczcie).

Wiem, że siły mi jeszcze brak, ale z tymi filmikami to chodziło mi zwyczajnie o zaobserwowanie przebiegu ruchu.

Papiero crosso:

Jak coś mi się przypomni to dopiszę.


  • 1

#9
DzikiB

DzikiB

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts
  • LokalizacjaŁódź

Sam Crossa nie umiem, więc w zasadzie nie powinienem za dużo się wypowiadać. Ale takie drobne 3 grosz może rzucę.

1. Czemu zaczynasz rozpięcie z takiej pozycji (ręce nie wzdłuż ciała tylko przed ciałem, koła niemalże się dotykają)? Czy to ma w jakiś sposób służyć ćwiczeniu? Wydaje mi się, że ruch zaczyna się od zwykłego podporu. Może nie ma to wpływu na trudność ćwiczenia, ale jakoś mnie osobiście mniej się podoba (nawet pod względem estetycznym).

2. Wydaje mi się, że koła nie muszą być aż tak "na zewnątrz". Takie ułożenia jak Twoje zdaje się obciążać dodatkowa w nadmiernej mierze nadgarstki. Ale to tylko takie moje wrażenie.

3. Gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że Crossa robi się na dwa sposoby - pierwszy tak jak Ty, z mocno odkręconymi łokciami i drugi z mniej odkręconymi łokciami. Zdaje się, że ma na to wpływ to do jakich dalej pozycji ma być przejście. Popróbuj może też innego nieco ustawienia ramion żeby móc później w zależności od potrzeby robić i tak i tak. Obie pozycje wymagają też nieco inne siły poszczególnych mięśni. Więcej w linku.

https://www.t-nation...or-bodybuilders


  • 1

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

To jest Nomy w tle? Podaj nazwę jak możesz :D

 

Niestety na temat Iron crossa nie pomogę :(


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Sam Crossa nie umiem, więc w zasadzie nie powinienem za dużo się wypowiadać. Ale takie drobne 3 grosz może rzucę.

1. Czemu zaczynasz rozpięcie z takiej pozycji (ręce nie wzdłuż ciała tylko przed ciałem, koła niemalże się dotykają)? Czy to ma w jakiś sposób służyć ćwiczeniu? Wydaje mi się, że ruch zaczyna się od zwykłego podporu. Może nie ma to wpływu na trudność ćwiczenia, ale jakoś mnie osobiście mniej się podoba (nawet pod względem estetycznym).

2. Wydaje mi się, że koła nie muszą być aż tak "na zewnątrz". Takie ułożenia jak Twoje zdaje się obciążać dodatkowa w nadmiernej mierze nadgarstki. Ale to tylko takie moje wrażenie.

3. Gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że Crossa robi się na dwa sposoby - pierwszy tak jak Ty, z mocno odkręconymi łokciami i drugi z mniej odkręconymi łokciami. Zdaje się, że ma na to wpływ to do jakich dalej pozycji ma być przejście. Popróbuj może też innego nieco ustawienia ramion żeby móc później w zależności od potrzeby robić i tak i tak. Obie pozycje wymagają też nieco inne siły poszczególnych mięśni. Więcej w linku.

https://www.t-nation...or-bodybuilders

Dzięki wielkie za sugestie, właśnie odnośnie drugiego punktu to mogę powiedzieć tyle, że im bardziej na zewnątrz koła tym pewniejszy jesteś, że twoje łokcie są zablokowane i się nie ugną, a to jest chyba największy błąd na jaki można popełnić w iron crossie. Ale rzeczywiście, patrzyłem po filmikach i jedni mają mniej, inni bardziej na zewnątrz. Na początku robiłem bez tego zwrotu kółek na zewnątrz, potem dopiero zacząłem je wykręcać i muszę powiedzieć, że na początku wydaje się trudniej, ale z czasem idzie się przyzwyczaić i rzeczywiście pewniej są te łokcie zablokowane, co też daje na + do techniki.

Co do podporu to też rozmyślałem nad tą kwestią. Generalnie kiedy trzymam kółka niemalże złączone na początku, to większego garba robię i przez to może to wyglądać mniej estetycznie, to fakt. Ale już chwilę później wygląda to jak każdy inny cross.

Fajnie, że zwróciłeś uwagę na elementy, nad którymi sam też się zastanawiałem do końca nie wiedząc, jak powinny one wyglądać. Dziękuwa za link i odpowiedź!

 

 

To jest Nomy w tle? Podaj nazwę jak możesz :D

 

Noooo nie wierze, że ktoś tutaj kojarzy Nomiego :D. To jak znaleźć przysłowiową igłę w stogu siana. Odpowiadając na pytanie: tak, to Nomy. Będę spamował jego piosenkami gdzie tylko dam radę, bo raz, że kocham jego muzykę, to dwa kiedyś pytałem się go mailowo o pozwolenie na używanie jego utworów, w czym nie widział żadnego problemu. Tytuł jest w opisie, ale już podaję: Crucified By Love. Gościu mało znany, a szkoda, bo w swoich tekstach porusza tematy z wielu sfer życia człowieka i niesie to ze sobą jakieś przesłanie, no ale tego typu muzyka jest raczej spychana do rynsztoka przez mainstream.


  • 0

#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Dzięki za info, mam dość szerokie spektrum wykonawców wśród których znajdzie się również Nomy ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts


  • 0

#14
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Od dłuższego czasu znowu cisza, ale już niedługo powinnno pojawić się wideo z "ulepszoną" wersją iron crossa. Od listopada zaobserwowałem w nim spory postęp. Przy okazji kolejny raz zauważyłem, że progress (przynajmniej u mnie) przychodzi w takich nagłych skokach wynosząc mnie w konkretnym ćwiczeniu/ruchu na wyższy poziom, po czym następuje okres przerwy (taka jakby stagnacja) mimo, że trening wciąż jest kontynuowany.

Nie wiem czy to będzie bliski perfekcji iron cross, nie nagrywałem się od dłuższego czasu już, także sam pewnie będę zaskoczony jak już w końcu na wideo zobaczę technikę i ogólne wykonanie, ale jestem dobrej myśli i cieszę się, że wreszcie te 2-3 sekundy w lepszej technice niż wcześniej jestem w stanie utrzymać tego niszczyciela ramion hehe.


  • 0

#15
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

No i co, miał być iron cross a jest dupa. Ćwiczyłem go w 2017 parę miechów i potem bodaj w 2019 parę miechów. Prawię już mi się udawało, brakowało może z 5 stopni do pełnego wyprostu. No ale potem przerzuciłem się na inne statyki i nie tylko i znów siła w crossie spadła.

 

No i jest to jednak dość kontuzjogenna pozycja. Bardzo obciąża łokcie. Czasami się bałem się mi się złamią w drugą stronę. Już nie pamiętam czy prawy czy lewy, ale bolał mnie jeden łokieć po kilku tygodniach ciągłych prób.

 

Te niektóre statyki to w sumie tylko po to się człowiek uczy, żeby zbierać je jak pokemony i trochę nimi karmić ego bo ze zdrowym kalistenicznym treningiem to one za wiele wspólnego nie mają.

 

No ale z drugiej strony, jakby tylko o bezpieczny, zdrowy trening chodziło, to nigdy nie robiłbym pewnie nic innego jak pompki, przysiady, podciąganie i wznosy nóg. Także troche nudno by było hehe.

 

Ostatnio wrzuciłem filmik w którym robie 666 pompek just for fun, robiłem je po 10 w serii przez cały dzień. Po jakichś 300 już nie miałem siły. Masakra była, ale jakoś to poszło.

 

Miał 20 minut, ale niestety youtube mi go wy*ebał, bodaj za użytą muzykę. Chyba zrobię reuploada żeby tu wrzucić.

 

Niby nie ma sensu tu już nic pisać, ale jak ktoś raz na miesiąc tu wejdzie to może te bazgroły zobaczy.

 

Pisząc to czuje się tak, jakbym był ostatnim przy życiu bohaterem w jakimś filmie post apo :D


  • 0

#16
CHM13LU

CHM13LU

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 posts

Siemka, aż jestem w szoku, że znalazłem świeży post na tym forum :). Szkoda, bo na początku swojej przygody z tym sportem, sporo się z niego dowiedziałem... Teraz przeglądam Forum Workout Polska, tam jest ruch codziennie :P. Co do Twojego Iron Crossa to pamiętam, że go męczyłeś sporo czasu :). Jeszcze tu zajrzę, pozdrawiam :) 


  • 0

#17
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Siemka, aż jestem w szoku, że znalazłem świeży post na tym forum :). Szkoda, bo na początku swojej przygody z tym sportem, sporo się z niego dowiedziałem... Teraz przeglądam Forum Workout Polska, tam jest ruch codziennie :P. Co do Twojego Iron Crossa to pamiętam, że go męczyłeś sporo czasu :). Jeszcze tu zajrzę, pozdrawiam :)

 

Hej!

Haha też byłbym zdziwiony jakbym znalazł nowy post na tym forum, dlatego w sumie sam go postanowiłem napisać. Też tak jak Ty wiele się tutaj dowiedziałem, wkręciłem w kalistenikę i mam sporo wspomnień z tego forum, fajnie tu kiedyś było, fajnie jakby znowu forum odżyło.

 

Kurde wiem, że niby sporo czasu tego crossa męczyłem, ale tak naprawdę to było coś w stylu: parę miechów treningu, przerwa, powrót za rok, przerwa i tak 2-3 lata zleciały.

 

No ale fakt, że po każdej z tych dłuższych przerw jak się znowu w niego wkręcałem, to udawało mi się go zrobić coraz to lepiej. Może znowu będę go ćwiczył, to w końcu się uda i to nagram.

 

Ćwiczyłem też planche i u mnie to tak na zmiane, raz front lever chciałbym dobrze robić, jak cross, raz planche i ostatecznie wszystko się umie po trochu, a nic na piątkę.

 

Chociaż przy tym ostatnim razie to w sumie wiem dlaczego przerwałem ćwiczyć crossa. Tak jak mówiłem, łokieć mnie zaczął boleć i gdybym nie odpuścił to mogłoby się to źle skończyć. A potem wiesz jak to jest, zrobiłem sobie przerwę na regenerację tego łokcia z miesiąc, a potem już czym innym się zająłem i tak to leci.

 

Spróbuję znowu do tego wrócić. I napiszę też wtedy tutaj o tym.

 

 Teraz przeglądam Forum Workout Polska, tam jest ruch codziennie :P.

 

Fajnie że jeszcze jakieś fora się trzymają. Ja raczej tutaj zostanę, a jak to forum by zamknęli to już raczej na innych konta nie będę zakładał. Czasu na to nie mam, a w sumie chęci też. Tak jakoś już mam, że nie lubię zmian.

 

Również pozdrawiam! :)

 

PS dzisiaj pewnie wrzucę ten film z czapy z pompkami. Właśnie w tej chwili sobie uświadomiłem, że w sumie trochę się kłóci z założeniem tego dziennika, czyli postowaniem jakichś tam osiągnięć jak już opanuję jakieś figury/ćwiczenia, no ale walić to, i tak w tym czasie to forum raczej na nadmiar postów nie może narzekać hehe.


  • 0

#18
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Siemano wszystkich forumowiczom xdd Dobrze prawisz Krzepki, ja tak samo się tutaj mega dużo dowiedziałem, to były moje początki ze sportem w jakiś mniej zielony sposób, w sensie progresja, programowanie itp. Bardzo dużo czytałem i w zasadzie forum było wtedy jedynym moim źródłem wiedzy (i bardzo dobrze, bo z tak rzetelną wiedzą w jednym miejscu się jeszcze nie spotkałem), istnieje duża szansa, że gdyby nie to forum to niczego mądrego bym się do tej pory nie dowiedział :D

U mnie update taki, że od połowy września zeszłego roku zająłem się 100% armwrestlingiem, mega sport polecam każdemu ;) Mimo, że ja od końca 2016 roku robiłem już bardzo mało kalisteniki (jeśli podciąganie i dipy z obciążeniem się nie liczą to wcale) to póki forum było aktywne bardzo lubiłem tu zaglądać i pomagać, dyskutować i widzieć jak forumowicze progresują :D

 

A u Ciebie jak tam oprócz iron crossa? Co przez ostatnie powiedzmy 2 lata robiłeś?


  • 0

#19
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

Siemano wszystkich forumowiczom xdd Dobrze prawisz Krzepki, ja tak samo się tutaj mega dużo dowiedziałem, to były moje początki ze sportem w jakiś mniej zielony sposób, w sensie progresja, programowanie itp. Bardzo dużo czytałem i w zasadzie forum było wtedy jedynym moim źródłem wiedzy (i bardzo dobrze, bo z tak rzetelną wiedzą w jednym miejscu się jeszcze nie spotkałem), istnieje duża szansa, że gdyby nie to forum to niczego mądrego bym się do tej pory nie dowiedział :D

U mnie update taki, że od połowy września zeszłego roku zająłem się 100% armwrestlingiem, mega sport polecam każdemu ;) Mimo, że ja od końca 2016 roku robiłem już bardzo mało kalisteniki (jeśli podciąganie i dipy z obciążeniem się nie liczą to wcale) to póki forum było aktywne bardzo lubiłem tu zaglądać i pomagać, dyskutować i widzieć jak forumowicze progresują :D

 

A u Ciebie jak tam oprócz iron crossa? Co przez ostatnie powiedzmy 2 lata robiłeś?

 

Hej hej

 

No ja pewnie tak samo, gdybym tu nie trafił to bardzo możliwe, że aż tak w ten trening bym się nie wkręcił.

 

Armwrestling zajebista sprawa, zawsze lubiłem się siłować na rękę z kimś :D. Pamiętam jak tak z dwa lata temu myślałem nawet czy by nie wybrać się na jakieś amatorskie zawody, potem jakoś o tym zapomniałem.

 

Jasne, wiadomka, że podciąganie i dipy to jak najbardziej kalistenika. Dorzucenie ciężaru też spoko. Kiedyś lubiłem podciągać się z ciężarem. Chyba do tego wrócę, ale może najpierw podciąganie na jednej ręce musiałbym ogarnąć. Tak to jakoś jest, że człowiek mógłby podciągnąć się z dajmy na to +50kg i nie zrobić one arm pull upa a kto inny go zrobi, ale już z 50kg się nie podciągnie. I teraz pojawia się to odwieczne pytanie, którego zadanie nieraz równoznaczne było z otwarciem puszki pandory tutaj na forum. KTO JEST SILNIEJSZY?! :D Widać specyfika ruchu na tyle się różni, że trzeba to ćwiczyć osobno.

 

Dzięki, że pytasz. Hmm, ja w treningu przez ostatnie dwa lata cały czas ćwiczyłem, ale bez szarżowania do przodu, nie wiem, chyba po tym jak forum umarło to też trochę umarł we mnie tak duch rywalizacji. Ćwiczyłem i dalej ćwiczę niezmiennie dipy na kółkach zamiast pompek (robię też dipy bułgarskie, bo są cool :D), wznosy nóg do drążka i wycieraczki, podciągnięcia (po prostu, muszę znowu zacząć pod jednoręczne ćwiczyć, bo zawsze potrafić go zrobić) i przysiady na jednej nodze. Czyli takie 4 ćwiczenia/ruchy które rozwijają całe ciało.

 

Czasem porobię sobie próby pod front levera, back levera, muscle upy, planche (cieńko to mi idzie, co najwyżej jedną nogę mogę wyciągnąć na chwilę). Robię też sobie zwisy z drążka żeby ćwiczyć przedramiona (obie ręce i na jednej też).

 

Czasami jak mam taką nagłą ochotę się zmęczyć to rzucam się na ziemię i robię pompki. Pamiętam jak bodaj rok temu sam się zaskoczyłem robiąc 50 wąskich, z czego jakieś pierwszych 30 na jednym oddechu. Najlepsze jest to, że za bardzo ich nie ćwiczyłem, raczej cały czas dipy cisnąłem. Jak się jednak porobi przez parę dni pompki po dłuższej przerwie to szybko mięśnie sobie przypominają ruch i powtórzenia z powrotem wracają na miejsce.

 

O i przypomniało mi się takie jedno ćwiczenie, tym razem na raczej pomijaną partię mięśni, a mianowicie szyję. Pamiętam jak w skazanym (w drugiej części bodaj) przeczytałem o ćwiczeniach na kark i chciałem je robić, ale za holery nie mogłem się przekonać do tych podanych w książce, po prostu były w ciul niewygodne. No co poradzisz. No to wymyśliłem swoje (zainspirowane opisem z neta). Generalnie kładziesz się na plecach na brzegu łóżka i wysuwasz głowę, po czym naciskasz rękę na czoło, po prostu stawiasz opór i jednocześnie starasz się zapobiec mu mięśniami szyi pchając w drugą stronę. Robię takie ruchy góra dół, potem okręcam głowę 90 stopni i robię na boki. Potem też robię to leżąc na brzuchu żeby z tyłu też kark przećwiczyć.

 

Mam nadzieję, że sobie kiedyś karku nie złamię przez przypadek.

 

Także tyle u mnie hehe.

 

Tak sobie teraz pomyślałem, że w sumie jakby tak więcej ludzi zaczęło tutaj pisać, ot tak, to to forum mogło nagle by odżyć. :D


  • 0

#20
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

No i wleciał nowy (stary) filmik :D. Fajnie się je nawet robiło (choć byłem zmęczony w ciul) ale nudno się ogląda niestety. No co zrobisz.

 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users