Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w doborze treningu dla amatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów
Witam wszystkim !
Mam następujący problem. Kolege zaciekawił mój plan treningowy ( uprawia kolarstwo) i stwierdził, że też chce włączyć do swojego planu trening siłowy.I stwierdziłem, że czemu mam mu nie pomóc na razie powiedziałem, że zastanowie się i mu powiem i tu zaczyna się problem.Oprócz treningów kolarskich robił jakiś trening siłowo/sprawnościowy ale bez jakiegoś planu i bardzo nieregularnie.Zastanawiam się co mu polecić. Czy warto proponować mu na przykład 5x5 czy może niech zacznie od jakiś łatwiejszych obwodów a może jeszcze coś innego ? Według mnie 5x5 jest dobry bo mógłby się skupić i wykonywałby ćwiczenia dokładnie a nie na odpierdol jak np. W obwodach ale czy jest to też program dla początkujących ?
Ps.
Zapomniałem że poleciłem mu na razie resety( baby cawl,rolling,rocking i inne.

Użytkownik KAzet edytował ten post 23 lipca 2017 - 11:53

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli trenuje kolarstwo to treningi oporowe z pewnością się przydadzą, chociażby żeby wzmocnić organizm i bardziej wszechstronnie przygotować pod sezon. Na początku poleciłbym mu obwody w zakresie powtórzeń 10-15, czyli klasyka. Później można przejść na 5x5, choć trzymałbym się jego górnych zakresów - wydaje mi się to być lepszą opcją dla kolarza.

 

Ważne jest jak ma rozplanowany cykl treningowy - generalnie przez pierwsze tygodnie trening siłowy będzie miał podobną wartość do treningów kolarskich, a później szala przechyla się stopniowo w kierunku kolarstwa, aż treningi rowerowe zdobywają przewagę nad siłowymi pod względem częstotliwości - a przynajmniej tak sprawa wygląda w treningach biegowych i pływackich.

 

W każdym razie kalistenika na pewno się przyda, resety i ćwiczenia na mobilność również.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Też tak myślę korciło mnie tylko jedno właśnie czy nie zacząć czasem od razu treningu czysto siłowego.Wiesz co Pablo moim zdaniem nie zgodzę się z tobą z tymi powtórzeniami a mianowicie dlatego, że wytrzymałość robi podczas treningu kolarskiego a  kolejny trening wytrzymałościowy może go tylko nie potrzebnie obciążyć , więc moim zdaniem lepiej trzymać się wtedy programem na siłę.Natomiast masz rację w przypadku rozplanowania cyklu, po za tym w okresie startowym nie da się ćwiczyć w tym przypadku nóg bo nie wykona mocnych akcentów na rowerze.


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ale to nie jest program wytrzymałościowy, tylko wzmacniający organizm i stawy - a o to chodzi w pierwszym etapie z cyklu. Na wytrzymałość nie poleciłbym takich zakresów - miałem na myśli 2-4 obwody a nie 10 serii. Rozpoczęcie od razu od schematu siłowego może skutkować niewykorzystaniem jego potencjału i za bardzo obciąży organizm w fazie treningów, która powinna go raczej wzmocnić.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych