Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zbyt szybkie zmienianie treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Siemka

Trening powinno się zmieniać średnio co 6 do 8 tygodni. Ja przez pewien czas zmieniam trening co tydzień lub dwa. Teraz sobie ułożyłem konkretny plan i chce się go trzymać. Czy takie zmienianie planu jest złe ? Przeszkadza w rozwoju mięśni czy może wręcz przeciwnie ?
  • 0

#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

A jeśli będziesz miał progres to po 8 tygodniach zmienisz plan bo tak trzeba ? Moim zdaniem dobrym pomysłem jest trening dopóki mamy efekty a potem gdy już te same jednostki treningowe nie dają efektu to zmienisz i jedziesz dalej. Dowiadujesz się w ten sposób co akurat Ci służy a co przeszkadza.


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zależy co masz na myśli mówiąc o zmienianiu. Utrudnianie aktualnego treningu (zwiększanie objętości, intensywności, tempa, skracanie przerw itd.) można przeprowadzać co tydzień czy dwa w zależności od obranej metody periodyzacji. Natomiast jeśli zmieniasz całą strukturę treningu, wymieniasz ćwiczenia i mieszasz typy treningu (mam na myśli rozwój poszczególnych cech motorycznych), to 1-2 tygodnie to zdecydowanie zbyt szybko - pomijając specyficzne cykle crossfitowe oraz schemat blokowy.

 

Generalnie wypróbuj dany schemat przez te 6-8 tygodni tak jak napisałeś, później tydzień deloadu i lecisz dalej lub zmieniasz w zależności od uzyskanych efektów. Sprecyzuj tylko co masz na myśli mówiąc o zmianie planu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów

Sprecyzuj tylko co masz na myśli mówiąc o zmianie planu.


Chodzi mi o zmianę typu z push - pull na FBW.
  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Czyli masz na myśli zmianę struktury czy całej metodyki planu - wówczas zmienianie częściej niż 8 tygodni wydaje mi się przesadą. Tak jak zauważył Kazet, trenuj danym schematem tak długo, jak przynosi rezultaty - chyba że masz ochotę przetestować coś nowego, wystąpiło znużenie lub faktycznie stagnacja.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów

Czyli masz na myśli zmianę struktury czy całej metodyki planu - wówczas zmienianie częściej niż 8 tygodni wydaje mi się przesadą. Tak jak zauważył Kazet, trenuj danym schematem tak długo, jak przynosi rezultaty - chyba że masz ochotę przetestować coś nowego, wystąpiło znużenie lub faktycznie stagnacja.


Własnie o zmianę struktury mi chodziło. Będę zmieniać plan wtedy gdy już będzie on mi się nudził lub będzie stagnacja a nie co 8 tygodni. Zmieniłem teraz plan tak szybko ponieważ mam bardzo mało czasu i trenowałem 6 dni w tygodniu, a teraz przeszedłem na trening całego ciała i ćwiczę 3 razy w tygodniu. Będę się teraz tym planem trzymać do momentu aż nie dopadnie mnie zastój. Dzięki wielkie za pomoc.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych